Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Vannak itt olyanok, akiknek...

Vannak itt olyanok, akiknek csak néhány haverjuk van, de barátaik nincsenek? És neki megfelel ez is?

Figyelt kérdés
Nekem pl. van egy pár főből álló haveri társaságom, akikkel havi 2x, ritkán havi 3x is találkozom, de ennyi. Nem hívnak fel csakúgy vagy írnak rám messengeren csak ha hívnak buliba. De sokszor nekem kell írnom hogy ma lesz-e valami buli vagy összejövetel? Szóval kb. ennyi az összes szociális életem. Régebben vágytam valami tartalmasabbra, szorosabb baráti kötelékekre, de ma már nem is érdekel. Munkahelyen jól kijövök a kollégáimmal, de ott senki sem keres barátokat, mert már mindenkinek van saját baráti köre.
2018. jan. 9. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Velem is ez van, de nagyon nem zavar. Idáis is ez volt velem úgyhogy hozzászoktam. Inkább legyen pár haverom, mint megbízhatatlan barátaim. Félreértés ne essék, sokat beszélek meg barátkozom. Nekem azért nincsenek barátaim, mert nem bízom bennük annyira, hogy azoknak mondjam őket. Nem olyan típus vagyok, hogy ha 2 szót beszéltem valakivel azonnal barát lesz.
2018. jan. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Van egy barátom, aki a szomszéd megyében él, és elég elfoglalt, így viszonylag ritkán tudunk csak találkozni. Vannak, akikkel a közös hobbink kapcsán szoktam találkozni heti egy vagy két alkalommal. Van egy kisebb társaság, akikkel régebben szintén hetente csináltunk programot, de mostanra eléggé szétszéledt. És ott vannak az osztálytársaim, akikkel jóban vagyok, de a szakmán kívül, amit tanulunk, kevés közös témám van velük. Nekem ennyi bőven elég, nincs igényem nagyobb szociális életre. A fenti embereket mind barátnak tekintem, a haver szót, ha használom is, akkor a barát szinonímájaként teszem.
2018. jan. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Miután elég csúnya negatív tapasztalat ért pont egy olyan embertől, akiről azt hittem, hogy a legjobb barátom, így én már sajnos nem is hiszek a nagy barátságokban. Elvagyok így. (Nem azt mondom, hogy nem hiányzik, mert de, csak már egyre kevésbé hiszem el hogy lehet olyan)
2018. jan. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező a havi 2-3alkalom már jónak számít barátok közt is ha tudnak annyiszor találkozni. Érdemes bekapcsolódni különféle programokba,összejövetelekre eljárni ott sok új emberrel lehet megismerkedni és sose tudni kikkel alakul ki kölcsönös rokonszenv és ebből kifolyólag barátság is.Talán pont akkor amikor a legkevésbé reméled.

3-as válaszoló:a barátságban én is nagyot csalódtam.Par évig nekem se volt kedvem mélyebben kapcsolódni másokhoz.Azt nem mondom hogy most nagyon mély kapcsolataim vannak,de van egy-két ember akivel jobban elvagyok.Teljes mértékben bízni nem tufok bennük.önismereti csoportba is járok, ahol jó emberekkel vagyok körül véve.Kezdenek körvonalazódni a dolgok.Nem zárkózom el a barátságtól,de nem is keresem mindenáron.

2018. jan. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem még haverjaim sincsenek.
2018. jan. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!