Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szinglik! Hogy élitek meg a...

Szinglik! Hogy élitek meg a meghittségre vonatkozó igényeiteket?

Figyelt kérdés

Rövid lényeg: én 40+f, 5 éve szingli, 15 év párkapcsolat után hagyott el a párom 2013ban. Azóta néhány, nagyon rövid kapcsolat.

Több kérdést is írtam ki, tehát ha ismerős a szitu, nem véletlen.


Elfogadtam amúgy már ezt az állapotot és nem is mások véleménye vezérel.


Konkrétan arra vagyok kíváncsi, hogy azt a természetes igényt, ami az embernél be van kódolva, hogy társas lények vagyunk és igenis alapból igényelnénk a meghittséget és az intimitást (nem összekeverendő a testiséggel, most szó szoros értelmében vett intimitásra gondolok) szóval hogy ezt hogyan lehet jól kezelni?

Érdekel, hogy más gyakorló akár kényszerszinglik, akár választott módon szinglik hogy kezelik?


Persze, vannak haverok, laza programok, néhány közelebbi ismerős is, tehát nem vagyok adekvát értelemben "magányos".

DE!

Hülye hasonlat, de az evést ugye nem lehet több ivással kiváltani. Vagy az érettségeit se tudná valaki letenni, ha mondjuk síkhülye a magyar nyelv ér irodalomhoz, ellenben a normális háromszorosát tudja matekból. Értitek.

Az ágyat sem helyettesíti 3db szekrény, ha autóval kellene menned, hiába van helyette 3 házad. Tudom, hogy hülyék a hasonlataim, de arra gondolok, hogy az élet dolgaiban szükséges szegmensek nem behelyettesíthetők. Tehát oké, vannak haverok, vannak rokonok, haverokból és laza progikból talán több is a kelleténél. De nincs meghittség.


Nem nyávogás, csak valahogy ki akartam fejezni.

De mások mivel és hogyan kompenzálnak, hogyan kezelik?



2018. jan. 12. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Arra nem gondoltal, h ismerkedj es baratnot szerezz, h erre van igenyed?
2018. jan. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Nincsenek ilyen igényeim.
2018. jan. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egyből megértettem, és jók a hasonlataid. 42 éves, 6 éve özvegy férfi. Bár normális vagyok, és jól nézek ki, nem sikerül az a fránya párkapcsolat. Kérdésedre röviden: DIREKT nem gondolok meghittségre, romantikára, addig amíg nem lesz lehetőségem átélni. Nem nézek romantikus filmeket, nem ábrándozok, stb. Figyelmemet lekötöm a munkával, sporttal, motorszereléssel, haverokkal, sörözéssel. Ha véletlen látok, hallok valami romantikus dolgot, akkor szándékosan nem élem bele magamat, csak hagyom, hogy elmenjen a téma. A lelkem meghittségre hajlamos része tartalékon van addig, amíg nem lesz rá vevő.
2018. jan. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
19 éves lány/nő (mindenki döntse el, hogy szerinte mi) vagyok, még egy hosszú párkapcsolatom sem volt, ami azt jelenti, hogy a leghosszabb kemény egy hónap volt. hogy hogyan élem ezt meg? a lehető legrosszabbul. egyetértek veled, egy igazi, boldog párkapcsolatot nem pótol semmi, mindenkinek szüksége van rá legbelül, csak ki könnyebben, ki nehezebben kezeli a szingliséget. én már megszoktam, hogy a férfiak csak kihasználni akarnak a testem miatt...szóval magányos vagyok, de most azt érzem, hogy talán jobb is, hogy nincs senkim, mert bár így is szenvedek, de ha megint szerelembe esnék, és megint pofára ejtenének, még 10x ennyire szenvednék. az én hasonlatom: most kb azt érzem, mintha eltört volna a lábam, akkor meg azt éreztem, mintha deréktól lefelé lebénultam volna. én már nem igazán reménykedek, hogy rám talál a szerelem, engem valahogy mindig is elkerült, szerintem szerencsétlen vagyok, és kész...nem jöhet mindenkinek össze :( próbálok én is egyre többet gondolni erre, de, hát... nehezen megy, főleg, mert nőből vagyok, mi ugye még érzékenyebbek vagyunk.
2018. jan. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kompenzálni v mi hiányérzetet szoktak. Nekem ilyen nincs az életemben mivel ez választott.


Ugyanakkor vannak dolgok amikbe meg jó h nem szól bele senki, pénz, idő.... meg van olyan szokásom amiből meg nem csinálnék reklámot.

És magamra is sokkal több energiám jut.

Párkapcsolattal egyszerűen nem kívánok foglyozni, ezt bizonyítandó azt a 4-5 próbálkozót aki volt anno is én építettem le.


Van jobb dolgom is.

29 F

2018. jan. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy kutya nagyon sok szeretetet tud adni, és nagyon jó társaság. A meleg kutyabunda simogatása pedig megnyugtató és stresszoldó. Nem utolsósorban a séták alkalmával lehet ismerkedni is más kutyásokkal.
2018. jan. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#1 - De! Sőt, társkeresőztem is, ismerkedtem is. Semmi komoly. Többször nekifutottam már-már mélyreható elemzéseknek, önismereti és önfejlesztési dolgoknak, hátha én csinálok valamit rosszul. Az osztályrészem sajnos a megrekedés lett. 2014 tavasza és 2016 nagyon kora tavasza között volt pár rövidebb kapcsolatom. De egyikből sem lett komoly.
2018. jan. 12. 20:18
 8/8 anonim ***** válasza:

Először is át kellene gondolnod, hogy mi vezetett a kapcsolatod végéhez, milyen volt, mit rontottatok el, mit kellene másképp csinálni, hogy mással működjön, illetve hogy olyan társat találj, akivel jól tudtok működni együtt egy párként. Amíg ez nem tiszta benned, addig tökmindegy, kivel próbálkozol, nem fog menni, vagy ha menni fog, akkor az csak a szerencsén fog múlni.


Másodszor is tisztában kell lenned magaddal, de azért egy 40-es férfinek ne kelljen részletezni, hogy ez mit jelent. Önismeret, és ezt vedd is komolyan.


Valóban, a sok ivás nem helyettesíti az evést, de mondjuk ha épp éhes vagyok este alvás előtt (és éhgyomorral nem tudok elaludni), akkor nem csak két fogásos főtt étellel tudok jóllakni, hanem mondjuk egy kis tál földimogyoróval is. Vagyis engem például nem csak a párkapcsolat tud boldoggá, elégedetté, kiegyensúlyozottá tenni, hanem más dolgok is, nem a párkapcsolat életem csúcs elérendő célja, az majd a hab lesz a tortán, de a torta sok más dologból is áll, ahogy az én életemet is sok különböző dolog teszi teljessé, egy lehetséges párkapcsolat az csak egy a sok közül, nem az egyetlen.

2018. jan. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!