Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szeretnék segítséget kérn...

Szeretnék segítséget kérn hogy újra bátrabbá válhassak. Mégis hogyan tudnám ezt elérni?

Figyelt kérdés

Tavaly év elején még rendszeressen jártam ki a városba a haverokkal, utánna pedig márcisban sikerült összetűzésbe kerülnöm egy nagyobb társasággal...egyedül voltam és megvertek...nem tudom hogy miért kaptam...

Utánna pedig pár héttel később újra összefutottam velük...10-12en voltak és egyedül nem tudtam volna ellenük felvenni a harcot, és ennek köszönhetően elkezdtek utánnam jönni de sikerült elfutnom. Ez az egész még 2017 márciusában volt...azóta nem járok ki egyedül, még a haverokkal sem a városba. Mielőtt megvertek addig mindvégig bátor voltam, és nem riadtam vissza semmitől..mostmeg otthon gubbasztok naphosszat( délelöttönként suli de utánna othon vagyok).szeretnék újra olyan lenni mint amilyen voltam a verekedés előtt...

Lehetséges ez? A sértő kommenteléstől kérlek kíméljetek.előre is köszönöm a válaszokat!



2018. jan. 16. 19:18
 1/5 anonim válasza:

Szia!

Nagyon-nagyon bátor dolog, hogy mersz szólni róla! Hogy mersz segítséget kérni!

Nincs a körülötted senki, aki ott lenne melletted? Szülő, osztályfőnök?


Nézd, engem soha nem vertek meg így, és rendkívül szomorú, hogy ilyen dolgok történnek. A bátorság pedig belülről fakad. Kell hozzá tapasztalat, és a félelem kizárása. Az olyan félelmeké, amelyek nem valósak. Fel kell tudni mérni a helyzetet, amelybe belekerültél.

Valakik rád támadtak. Ez nem bátorságkérdése. Azok, akik megvertek, mindannyian GYÁVÁK. Mert te egyedül tűrted, ők azonban többen voltak. Ha nincs bennük annyi becsültet és tisztesség, annyi erény, hogy valamelyikőjük egyedül kiálljon ellened, és lerendezzétek a dolgot, akkor itt nincs is miről beszélni.


Sportolj, próbálj ki valamilyen küzdősportot, amivel megvédheted magad. Defendo, aikido + jóga, tánc. (Egyensúly fejlesztés!)


És, talán különösen hangzik ezek után, de nem testi erő a megoldás. Először lélekben legyél stabil. Próbálj meg megbízható barátokat találni. Olyanokat, akik nem azért szeretnek, aki vagy.

A bátorság ott kezdődik, amikor szembe tudsz nézni önmagaddal.

2018. jan. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lámpának álcázott sokkoló 3000 forint.
2018. jan. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első válaszoló:)nagyon szépen köszönöm a ledves szavakat, igazából 2 hónapot jártam boxra és ennek köszönhetően nagyon kicsit lett csak jobb:(

Lelkileg nagyon összetört a dolgog, és folyton attól félek hogy bármikor előfordulhat újra:(

És az hogy felvállalom ezt az egészet időbe telt, mert az elején még szégyeltem hogy nem tudtam megvéddeni magamat, de mikor megvertek nem ütöttem vissza, mert nem olyan vagyok aki visszaütne egy verekedésben:)

2018. jan. 16. 22:50
 4/5 anonim válasza:

Szia! Első vagyok. A második jól mondta, önvédelmi eszközök is könnyen beszerezhetőek. (pl. vadászboltban, vagy netről rendelni)


Gondoltál arra, hogy esetleg a rendőrséget is értesítsd róla? Ez igen veszélyes dolog, nem érdemes "titkolni". Lehet, hogy nem csak a saját egészséged forog kockán, hanem másoké is, hiszen nem csak téged támadhatnak meg. Jobb ha értesíted róla a közbiztonágot.

2018. jan. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Pereld be az összes köcsögöt, foszd ki a pénzükből a törvény segítségével, és ha már jól meggazdagodtál menj el egy jó pszihológushoz a szerzett vagyonból.

Nem gáz. Bátorság öreg.

2018. jan. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!