Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Kezdek fejben teljesen leépüln...

Kezdek fejben teljesen leépülni. Pszichológus vagy elég valami önsegítő könyv, és melyik? 25/F

Figyelt kérdés

Állandó belső bizonytalanság, feszélyezve érzés, egy unalmas, jellemtelen és töketlen alaknak érzem magam, alig van eredeti gondolatom. Vannak barátaim, talán valamikor oszlopos tag voltam, de újabban nemhogy nem én vagyok a társaság motorja, hanem egyre rosszabb, alig szólok hozzá a témákhoz, csak a telefonom nyomkodom, ezért nem is vagyok érdekes rgo már alig szólnak ha éppen be akarnak ülni a törzshelyünkre rgo én kapálózok utánnuk rgo egyre kevésbé tisztelnek. Apám kiskoromban ivott, balhézott. Sose találtam igazából a helyem a világban, !!! könnyen eluralkodnak felettem a negatív gondolatok és azok írányítanak!!!, talán ezért is van az hogy 16 éves korom óta nem volt komoly kapcsolatom, pedig a külsővel nincs bajom sőt folyamatosan megadja az élet a lehetőséget, de valahogy mindig elszúrom. Most a sokadik nő után akit elriasztottam magamtól tartok ott hogy valami gáz van velem. Már megvan az időpontom van pszichológushoz, de inkább rohadtul lemondanám, mert szégyenlem, hogy egyedül nem tudom összeszedni magam. Úgy érzem meg van bennem ami kell, de valahogy nem tudom felszabadítani, leszarni mindent és mindenkit, társasági lénynek lenni, saját személyiségemet szabadjára engedni. Egyre kevésbé jönnek az ingerek hogy jó beszélgetőpartner legyek. Nem vagyok se

feszült se szocfóbos, csak egyszerűen hiányzik a kraft. Ha

bárkinek ismerős szívesen eldumálnék vele, de mégjobb lenne ha megmondanátok a könyv címét ami helyrepofoz, mert

már nem igazán tudom fenntartani azt a látszatot hogy minden ok velem és így érzem jól magam...


2018. márc. 26. 01:49
 1/6 anonim válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok. Bár nekem nincsenek a múltból jövő megrázkódtatások. Nem nézek ki rosszul és bőven túlteljesítek szellemileg is sok más egyént akinek van párkapcsolata, ellentétben velem. Én vagy olyanokba futok amik észre sem vesznek vagy egyszerűen nem kellek nekik, az esetek 90%-ában viszont annyi a helyzet, hogy kapcsolatban vannak. Megvisel, hogy "senkinek sem kellek". Szerintem én elmegyek egy pszichológushoz, igaz én is gáznak érzem, mert pár éve el sem tudtam képzelni, hogy ilyenre nekem szükségem lehet. De legalább el tudom mondani valakinek, hogy mekkora gödörben állok és talán tud majd hozzám néhány kedves mondatot szólni. A problémámat nem fogja megoldani az biztos.
2018. márc. 26. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 robiska válasza:
Szia én 23 vagyok és én is így éreztem mint te..nekem valszeg a spangli váltotta ki dehát ki tudja..én is jártam pszichológushoz de csak azt ismételgette amit egyébként is tudok..elkezdtem sportolni és néha elmentem egyedül is sörözni kapcsolatba lépni más emberekkel tök mindegy milyen gagyi dumákkal..csocsó vagy akármi..szerintem csak egy visszajelzés kéne neked hogy igenis értékes ember vagy..csak az agyad játszik veled és biztos vagyok benne hogy semmi baj nincs veled..próbáld fejleszteni magad pozitív gondolatokkal és lépj emberekkel kapcsolatba akármennyire is demotivált vagy..közhely dumának látszhat de ebben van a kulcs hidd el..egyébként ajánlom neked a titok című filmet! Fel a fejjel haver ;) fiatalok vagyunk
2018. márc. 26. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 robiska válasza:
Vagy teszel azért hogy jobb legyen vagy nem és egy helyben tapicskolsz a negatív gondolataiddal..ez a két út van..nem kell túlkombinálni a dolgokat..ha pszichológussal, ha anélkül de szerintem 1-2even belül röhögtök majd ti is ezen az egészen :)
2018. márc. 26. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Milyen érdekes,az előző válaszoló írta hogy a spangli válthatta ki nála,és mily meglepő,épp ez történt nálam is. Amúgy is lappangó depis voltam,de egy kicsit túlszivtam magam egy alkalommal,és aztán kezdődtek a szorongások,pánikrohamok. Úgy tűnik nem való ez se mindenkinek :D


Megértelek,kérdező,én is így szenvedtem kb 4 nyomorult évig..De mostmár nagnehezen összeszedtem magam. Nagyon szerettem volna pszicholóhushoz járni,már bármit megtettem volna ha valaki segít,de sajnos nem volt semmi pénzem,szóval erre se költhettem. Szóval szeritnem ne szégyelld,manapság ez már nem szégyen,tudni kell segítséget kérni ha szükséged van rá,mert különben csak mélyebbre süllyedsz.


Nekem a gondolkozás változtatása segztett. Olvastam könyveket,pl Popper Péter: Lélekrágcsálók, Müller Péter,Osho,ilyesmik..

De szerintem ami igazán segztett az az Önkényes Mérvadó rádióműsor volt. Rengeteg dologról van szó benne,megtanítottak kritikusan szemlélni,megtanultam hogyan értékeljem magam jobban,és hogy nem vagyok egyedül a problémáimmal.

Persze ez csak személyes vélemény,de nekem ez segített. Talán neked is segít valamit :)

2018. márc. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 robiska válasza:
Így van.
2018. márc. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem (annak ellenére, hogy a megoldás benned van) jó elbeszélgetni valakivel, aki érzelmileg nem érintett és tud segíteni. Én coach-hoz jártam, jó volt. Abban az évben, amikor elkezdtem, fellendült az életem. Nyelvvizsgáztam (2x), minden korábbi elmaradásom és elakadásom megléptem, és végül saját vállalkozásom is lett. Brutális változás volt. :)
2018. márc. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!