Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan segíthetnék a barátomnak?

Hogyan segíthetnék a barátomnak?

Figyelt kérdés
Az egyik legjobb barátom tegnap tudta meg, hogy egy közeli barátja, aki már régóta depressziós volt, múlt héten öngyilkos lett (napok óta nem válaszolt a srác az üzeneteire, és egy közös ismerős által derült ki, hogy miért...). Nyilván nagyon megviseli a történet, viszont nem az a típus, aki beszélne az érzelmeiről, de azt sem szeretném, ha teljesen magába fordulna azért, mert nem akarja kimutatni másoknak a bánatát. Természetesen már mondtam neki, hogyha beszélni szeretne valakivel, akkor én itt vagyok, de ezen kívül tehetnék érte valamit?

2018. ápr. 17. 08:47
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ez a legtöbb amit tehetsz.
2018. ápr. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy én sem állok a helyzet magaslatán, amikor érzelmek kifejezéséről van szó, és nem tudom, mikor vagyok túl rideg, de túlkompenzálni sem akarom a dolgot, nem akarok a nyakára telepedni. Köszi a választ amúgy. Reméltem, hogy többet tehetek érte, de akkor egyelőre megvárom, amíg ő akar beszélni róla.
2018. ápr. 17. 09:12
 3/6 anonim ***** válasza:
31%
Hajaj, most így elképzeltem, hogy milyen lesz majd a barátaimnak, amikor én is megteszem. De szerencsére nincs sok barátom, aki meg van is, az meg megérti. Egyébként ennél többet tényleg nem tehetsz. Várd meg, amíg ő akar róla beszélni. Bár a fiúknak ez nem szokása egyáltalán, mi magunkban dolgozzuk fel a dolgokat. Úgyhogy semmiképpen se erőltesd.
2018. ápr. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
0%
Pasiknak tilos bánkódni és nyavajogni,ők alfahimek tehát TILOS bánkódni.
2018. ápr. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%
Mondd el neki, hogy nem felelős azért, ami történt. Hogy megtett mindent, amit emberként tehetett. És hogy sajnos nem látunk bele a másik ember fejébe, hogy miket gondol, mi bántja. És azt is, hogy teljesen természetes, ha szomorú.
2018. ápr. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem probálj meg vele minél tõbbet beszélgetni vele.vagy esetleg menj el vele sétálni vagy valami programot szervezni.vagy lehet es pszichològus segithetne hogy kõnnyebben feldolgozza.
2018. ápr. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!