Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti mit csináltok, ha úgy...

Ti mit csináltok, ha úgy érzitek, hiába tovább?

Figyelt kérdés
Sose volt még velem ilyen, pozitív vagyok amúgy, de mostanában nagyon nem. A családomra nem számíthatok, a barátaim se igaziak, párom sincsen... a suliban nem olyan teljesítményeket érek el, amilyet szeretnék (pedig teszek érte), ezért egyre kevesebb motivációm van, egyre szomorúbb vagyok, mostanában már bármin tudnék sírni... Hogyan javíthatnék ezen?

2018. máj. 2. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:
A magányra nem létezik megoldás.
2018. máj. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Megélem a szomorúságot is, aztán valami különös oknál fogva újra jó dolgok kezdenek történni, kitartok. :)
2018. máj. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem a családom távol van és meg sem értenek. Barátaim nincsenek, mert nem :)

A magam szabályai a fontosak és nem aggódom, ha valami nem tökéletes, majd legközelebb az lesz.

Nem vagyok egyedül, de néha még a párom is kikészít.

Vagy sírással vezetem le, meglepő, de segít vagy zenét hallgatok. A világon mindenről eltereli a figyelmem :D Amúgy is, a sírás teljesen egészséges. Ha jobb kedved lesz, ismerkedj vagy csináld azt, amit szeretsz. Néha nem baj, ha kikapcsolódik az ember, mégha tudja is mennyi rossz dolog van a világon. Nem az számít, csak az, hogy jól érezd magad.

2018. máj. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Megértelek, gyakran engem is elfog a teljes motiválatlanság. Szerintem rajtam csak egy társ segítene. Az adna elegendő erőt, önbizalmat ahhoz, hogy bele merjek vágni dolgokba.
2018. máj. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Csajok! Nem szabad várni, hogy külső forrásból szívjátok le a más örömét! Senki nem akar boldogtalan nőt "boldogítani", max ha annyira jól nézel ki, hogy a testedért cserébe alkut köt a csávó (de azt nem nevezném férfinak... khm)


Úgy képzelem el én az embert, mint egy üres golyót, amit ha szépen kisminkelünk, felöltöztetünk, szép lehet, de belül üres. Ez a magány, motiválatlanság.


Az, hogy milyen adottságokkal, milyen dolog tesz TÉGED boldoggá, sajnos a te felelősséged, hogy megtaláld. Nem fogja helyetted se a szülőd, se a pszichomókusod, se a párod megmondani, hogy "ettől leszel boldog".


Ki kell próbálni (nem a drogokat!) mindenféle dolgot, és amiben örömed leled, azt csinálni.


Én egy mondás szerint élek, és ez előtt unatkoztam gyakran, most néha örülnék, ha lenne szabadidőm (ide is csak pihenni járok, írok pár sort, aztán megy tovább az álom építésem).


"Keress valamit, amiért meghalnál, és hagyd, hogy megöljön!"

A vége fura lehet, de az adja meg a lényeget!

Amit szeretsz, csinálod, és ha abba nyúvadsz ki, akkor örömben végződött az életed!


Kirándulni, fejet mosni, őszinte beszélgetéseken átesni (nem felszínes dolgokról!), tisztázni a célokat, félelmeket, eljutni oda, hogy megfogalmazod mit szeretsz, mi tesz boldoggá, majd utána lépésekre bontva megtervezni, hogyan érheted el, és végül arra eszmélsz, hogy az úton vagy, ami soha nem ér véget! (nem egy iPhone-ra kell vágyni! :) )


27F

2018. máj. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A sirás teljesen egészséges dolog.

Azok akik nem hadják magukat hogy szomorúak legyenek boldogok sem igazán tudnak lenni.


Emberek 95% az év minden egyes napján boldog akar lenni csak azt felejtik el hogy ez nem így müködik.


Szomorúság nélkül nem létezni boldogság....

2018. máj. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A sírás mennyisége, és a forrásai (öröm vs fájdalom/bánat) nem mindegy.


Azért irányadónak szerintem elfogadhatjuk, hogy minimalizálni kell a sírást, és a könnyekkel telítődött nevetést kell előtérbe helyezni...

2018. máj. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!