Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Megmenteni vagy elszakadni?

Megmenteni vagy elszakadni?

Figyelt kérdés
Nem tartom magam őrültnek, de ahogy nézem az embereket, fájdalom nélkül kijelenthetem, nem ugyazon a vonaton haladunk. Keresnem kéne vkit, aki megment, és a társadalom által járt ösvényre vezet, ez jár a fejemben, a másik lehetőség végleg kiszakadni innen, a magam életét élni.
2018. máj. 6. 16:27
 1/2 A kérdező kommentje:

Az tart össze ha emberek között vagyok, mivel ott viselkedem, olykor álarcban. Nincs semmi gond.

F

2018. máj. 6. 16:29
 2/2 anonim ***** válasza:

Tedd fel magadnak a kérdést, ki vagyok? Mi ez? Mi a dolgom? Mi ez ami a szememmel lát az elmémmel gondolkodik, az érzékszerveimmel tapasztal?

Próbáld magadtól azt is megkérdezni, hogy ki vagy valójában, amikor nem jóban és rosszban, azaz dualitásban gondolkodsz, amikor nem múltra, jelenre, jövőre tagoltan látod az életedet, hanem egy pillanatban összpontosulva.


Érdekes dolog, hogy a testünket tisztítjuk rendszeresen, de a lelkünkkel ez nem tesszük. Pedig a lélek is megérdemel egy kis törődést, karbantartást.


Én is hasonlóan érzek, ahogy te, én voltam zen buddhista gyakorláson, csoportos meditáción, és éreztem, hogy milyen jó a tiszta, tükörszerű, térszerű tudat, a nem agyalás, csak tisztán látni, tisztán érezni, tisztán cselekedni.

2018. máj. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!