Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti mit tennétek egy posztapoka...

Ti mit tennétek egy posztapokaliptikus világban? Ha pl szétrobbantanák a Földet vagy kitörne egy ilyen zombivírus, mint a Z national vagy The Walking Dead?

Figyelt kérdés
Ha pl szétrobbantanák a Földet vagy kitörne egy ilyen zombivírus, mint a Z national vagy The Walking Dead? És egyedül (vagy nagyon messze attól a pár embertől, akik még életben maradtak rajtad kívül) lennél? Mihez kezdenél, hogyan próbálnád túlélni? A nyitott világ adta veszélyektől (pl erdőben vadállatok vagy akár ha a zombik kergetnének stb) hova menekülnél?
2018. máj. 15. 15:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Sehova, én is zombi lennék és zabálnálak mint állat.
2018. máj. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Captain Logic ***** válasza:
92%
Te mit csinálnál, ha szétrobbantanák a Földet? Én meghalnék. Gondolom te is…
2018. máj. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Szívem szerint könyörögnék a zombiknak hogy változtassanak át, bár nem akarnék túl nyomulósnak tűnni, és elijeszteni őket...
2018. máj. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%

Hát ha valamilyen módon túlélnék egy ilyet, akkor biztosan keresnék túlélőket. Végigjárnám a házakat, összeszednék valamilyen tartósabb kaját. Aztán 2 perc után meg valaki vagy valami megölne.


Nem hiszem, hogy egy átlagember sokáig bírná. Az emberek nagy része még csak tüzet sem tud csiholni. Pár napig, hétig találna ételt és vizet a környéken, aztán annyi, mert minden megromlott. Ha meg romlott, penészes kajákat kezd enni, akkor meg valami betegség viszi őt el.

2018. máj. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%
Alig várom, hogy ez bekövetkezzen.
2018. máj. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Milliomodik ilyen kérdés. Ha szétrobbantanák a Földet? Ez ugye vicc? Na mindegy. Akkor én építenék fából egy űrhajót és elmenekülnék xd


A zombivírusos dolog is elég valószínűtlen de nekünk hatalmas területünk van, végig erős kerítés, mivel állatokat tartunk egy kis falu szélén és vadállatok ellen is védenie kell. Mivel vannak állatok, tojás, tej, hús mindig elérhető lenne. Van kút is, ivóvíz minőségű vízzel. Nagy ház, tégla, nem olyan deszka putri ami a filmekben van, amiknek bedöntik az oldalát a zombik :D Az ajtókat befalaznám és létrával közlekednék az egyik emeleti erkélyről. Csak ennyit kellene csinálni..puskák vannak mivel vadászunk is, gyógyszertárakat fosztanám ki először, meg kaját, és minél több cigit, mivel a dohányosok az anyjukat is eladnák ha kifogynak a cigiből így az fizetőeszközként használható cserekereskedelemhez. Meg kialakítanék valami szél/nap erőművet de ez már amúgy is tervben van. Ja meg benzint is csórnék :D

2018. máj. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%

"Ha pl szétrobbantanák a Földet"

Valószínüleg automatikusan letelepedési jogot kapnék a túlvilágra. 😏

"vagy kitörne egy ilyen zombivírus, mint a Z national vagy The Walking Dead?"

Fegyvert szereznék és elindulnék zombivadászatra. Mindegy, hogy meddig húznám, de lemészárolnék párat. Amúgy is szeretem az olyan zombis játékokat. 😇

2018. máj. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Zombiapokalipszis forgatókönyve:


Vidéken élek, mezőgazdasággal foglalkozunk, így növényt, húst megtermelnénk magunknak. A falu főútját dombok fogják közre, ezen a vonalon mindkét oldalt kiépítenék falakat, az embereket és a hordákat elterelve. A falu keleti, nyugati és déli pontján is templomok állnak, azokból jól megfigyelhető volna minden. A központban a házak viszonylag közel vanna egymáshoz, ezért megoldanám, hogy a tetőkön lehessen közlekedni.

A lőfegyverek tekintetében rosszul állunk, de lándzsákat, és íjakat nem nehéz készíteni.

Első körben körbebarikádoznám a telkünket, az első 48. órát bent tölteném, ekkora az emberek többsége már meghalt, és mint a fent említett sorozatokból tudjuk, az ember jelenti a legnagyobb veszélyt.

Akár az előttem szóló, én is a gyógyszereket gyűjtenék, meg persze konzerveket és gázolajat. Bár a gázolaj a legfontosabb, pár tonna kukoricával, búzával, napraforgóval azért kihúznánk egy darabig.

Megbízható embereket gyűjtenék magam köré, ez a legnehezebb feladat szerintem. Arra is mindig figyelnék, hogy egyszerre legalább három, de maximum 5 fős csoportokban mozogjunk. Egyedül túl veszélyes, ha ötnél többen vagyunk, már képtelenség koordinálni, és egymásra vigyázni.

Kiépítenék egy kommunikációs vonalat pár közeli településsel, egymás gyors értesítésére. Az első években erőddé erősíteném a település központját, és kereskedelmet építenék ki a többi közösséggel.


Ha biztonságban tudnám a szeretteimet, avagy már mind meghaltak, biztos azzal foglalkoznék, hogy másokat mentsek, és máshol is élhető közösségeket teremtsek.

2018. máj. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%
Fogalmam sincs. Ahhoz, hogy tudjam ,abban a helyzetbe kellene kerülöm :D
2018. máj. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, némelyiken jót nevettem, valakik nagyon jókat írtak az erődökről, barikádozásról, fegyverkészítésről stb.

Én egyébként azzal kezdeném, hogy még mielőtt minden megszűnik keresek vmi tágasabb pince féleséget, amit telegyűjtök x ideig elég ivóvízzel és étellel(az első időkre, amíg összeszedem magam a katasztrófa után).

Onnantól meg igazából leírtátok, próbálnék gyűjtögetni, vándorolnék értelmes embereket keresve, kiépítenék vmi élhető telepet, közösséget. Elkezdenék gazdálkodni, megtermelni magamnak az ételeket, szerezni egy kisbocit, aki majd tejet ad. ('=')

Aztán a még meglévő emberekkel próbálnék összefogni a jövő létrehozásában.

2018. máj. 16. 00:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!