Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan segítsünk egy haveromon...

Hogyan segítsünk egy haveromon, aki teljesen elzárkózott mindenkitől, antiszociális lett, és nem foglalkozik senkivel, még velünk se akar semmit csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy haverom, akivel általánosban osztálytársak voltunk. Nehéz elviselni, mert rettenetesen nagyképű, az eszével henceg, hogy mindenkinél okosabb, sose fogadta be egyik társaság se, általánosban is csak ketten voltunk barátai az osztályból.


Most elhatároztuk egy másik haverommal, összehozzuk újra az egykori 3-as baráti körünket. Felhívtuk már többször, hívtuk moziba, minden, de SAJÁT maga is bevallotta, hogy teljesen antiszociális lett, az új osztálya is utálja, kirándulni se ment el, még a saját családjával se. Szabadideje is alig van, mert a tanulásba temetkezik, és azt mondja, senkihez nincs kedve, nem megy utcára se, 2 dologgal foglalkozik:


1, Az idegen nyelvekkel

2, Anyja vett neki egy gekkót, hogy legalább valami állata legyen, ha már senki se szereti. Anyjával különben jóban vagyok, mert tanár, így akármikor tudnék vele beszélni.

Mindenre nemet mond, utálja az egész világot, de egyre jobban bezárkózik, így egyre rosszabb. Mi megpróbáljuk hívni mindenhova, de lehetetlen elráncigálni, pedig csak segíteni akarunk neki. Se barátja, se barátnője, csak a gép előtt ül. Még Facebook-profilt se mer csinálni.

Hazamegy, tanul éjjelig, aztán lefekszik. Nem jár bulizni, nem jár csajozni, de még VELÜNK se akar semmit csinálni, azt mondja, belefáradt az egész életbe.


Mit csináljunk? Nem mintha zaklatnánk, mi csak jót akarunk neki (ezt ő is értékelte), 3-asban pár évvel ezelőtt jó barátok voltunk, moziba is mentünk, stb.

De most...


17/f



2018. máj. 21. 20:24
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt hitte, egy ilyen neves középsuliban a sok stréber között jó helye lesz, de sehol se tudták elviselni. Egyetemre is külföldre akar kimenni, pedig annyit ér majd el, hogy családja se lesz.
2018. máj. 21. 20:26
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ugyanebben a helyzetben voltam pontosan ilyen idősen. Még a hármas baráti kör is stimmel, ami durva. De visszatérve a kérdésre, mi azt próbáltuk, hogy először a lakásukhoz jártunk, ott szórakoztunk, kitaláltunk dolgokat, leginkább amiket ő szeretett volna. Filmezés, társas, iszogatás, ilyesmi. Az elején nyilván nehezen mentek a dolgok, de egyre inkább kialakult a bizalom köztünk és jól elvoltunk, ismét a legjobb barátok lettünk.


Mikor a hármas bagázsunk jobban összefonódott, fel-fel hoztuk, hogy nem lenne rossz ide vagy oda elnézni, és lassan adagoltattuk be neki a dolgot, kérdezgettük mihez lenne kedve.


Egy idő után több kedve lett kimozdulni, sokszor mászkáltunk. A végén már oda is eljött, amit teljesen rühellt, de miattunk megtette. Viszont azt el kell fogadni, hogy nem lesz már olyan, mint régen. Megmaradtak a berögzött szokásai még azokból az időkből, amikor egyedül volt, és sajnos én is hibáztam, hogy nem voltam elég érett ahhoz, hogy ezt elfogadjam. Végül szétszakadtunk. Csak azért írom le, hogy hátha segít valamit a történet.


Egyébként az is erősen elképzelhető, hogy depresszióba esett, de egyrészt nem tudnám megmondani ennyiből, másrészt nem vagyok szakember.

2018. máj. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Átérzem a problémáit, mert egy-két éve én is így voltam. Pont, mint ő. Csináltam egy iskolaváltást, és lett időm, végre azzal foglalkozhattam, amit szeretek, lett egy csomó új barátom.

Nekem se állt még teljesen helyre a hangulatom, de együtt tudok vele érezni a közös tapasztalat révén. Szar egy helyzet ez.

2018. máj. 21. 20:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Az anyjának el kéne vinnie őt pszichológushoz, mert biztos, hogy ő is szenved, csak nem mer vagy nem tudja, hogy kérjen segítséget. Egy tanárnak illene ezt tudnia. Azért próbáljatok meg őszintén személyesen beszélgetni vele a lakásán, ne csak elhívni, hanem kifejezni, hogy aggódtok érte, és ti szeretnétek, ha visszajönne a régi barátság.
2018. máj. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!