Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy találkozhatnék, ismerkedh...

Gd628 kérdése:

Hogy találkozhatnék, ismerkedhetnék ha szégyellem?

Figyelt kérdés

Egy ideje már egyedül élek egy nagyvárosban, de sajnos akik igazán jó barátaim voltam suliból, innen-onnan, mind messze laknak már, így csak neten tartjuk a kapcsolatot. Szóval chatpartnereim vannak, akikkel tudok néha csevegni.

De olyan személyes barátaim, ismerőseim akikkel tudnék találkozni szabadidőmben, nincsenek sajnos.


Van egy pár ismerős akiknek úgy gondolom szimpatikus vagyok, munkahelyi ismertség által váltottunk már pár szót, de nem igazán tudok nyitni feléjük.

Úgy érzem szégyellem hogy 27 évesen nehezen ismerkedem és hogy nincsen baráti társaságom. (azt az 2-3 embert leszámítva akikkel már csak neten beszélek)

Erre meg csak ráerősít az a sztereotípia, hogy ha ennyi idősen nincsenek barátai, akkor biztos zizis, stb.stb...


Jó persze, zárkózott vagyok azt lehet mondani, de nem antiszociális, mert egyébként szeretek emberek közt lenni, vagy tömegben is akár, csak ott is "egyedül" érzem magam.


Szóval attól tartok hogy ha most így random ráírok valakire akivel már ismerjük egymást, csak nem vagyunk baráti kapcsolatban, hogy "Szia! Csak magányos vagyok, nincs senki akivel tudnék találkozni, beszélgetni...Nincs kedved találkozni?"

Akkor szinte biztos kellemetlenül érezné magát az illető, vagy félne attól hogy rá akarok akaszkodni...

Mit gondoltok?


27/F


2018. júl. 12. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pedig rá lehet írni simán valakire, hogy találkozzatok, csak nem úgy, hogy magányos vagy ès nincs kivel... Inkább annyit,hogy megkérdezed elmenne-e veled valamit megnézni, vagy elintézni, vagy kipróbálni, úgy hogy azt sehogy ne lehessen randira hívásnak venni.
2018. júl. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt nem kell közölni vele, hogy magányos vagy, mert még nem álltok olyan közeli viszonyban egymáshoz, sőt azt se, hogy nincs senki ..., mert akkor úgy tűnik neki, hogy ő csak pótlék, hanem programokat kell javasolni ennek-annak-amannak, és jó esetben minden tizedikre tényleg betársul valamelyikük hozzád. Az nem ráakaszkodás, csak egy programjavaslat, ami számukra is érdekes lehet.
2018. júl. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hobbidban ismerkedj. Ott van téma és elfoglaltság amiből alakulhat is valami.

Csak beszélgetésből nem lesz soha semmi.

2018. júl. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom, igazából szerintem akivel egy évben 3-4-szer összefutok, szinte mindegy mit írnék neki, akkor is levágná hogy mi a helyzet. Ha direktben írom hogy magányos vagyok akkor is, ha nem, rövid időn belül akkor is.

Legalábbis én eléggé furcsállnám, ha valaki így egyszercsak feltűnne hogy szívesen találkozna velem, vagy megkérdezné hogy nem-e megyek el vele csak úgy vásárolni, stb.? De én csak magamból indulok ki, nekem rögtön az jutna eszembe, hogy de hát miért pont engem hiv?

Sose beszélûnk, hát hol vannak a barátai, haverjai, miért nem azokat hívja?

2018. júl. 12. 19:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát beszéljél, nem is úgy kell meghívni, hogy hónapokig semmilyen kapcsolatod nem volt velük, hanem álljál szóba velük online, és néhány beszélgetés után hívd el.

Amúgy meg ne kifogást keress, ne azzal foglalkozz, hogy mit gondolnak rólad, hanem azzal, hogy te mit szeretnél.

2018. júl. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!