Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az emberek miért olyan zárkózo...

Az emberek miért olyan zárkózottak, nem csinálnak semmit?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok.

Az első 1 évben elég sok új barátom lett és sok közös program volt, aztán szépen elkezdett mindenki lemorzsolódni. Másfél évvel később 3. évben még szerveztem pár programot is (előtte is) közösen, de mind hiába végül mindenki "visszavonult" , mostanra már teljesen egyedül vagyok, mindenki elvan egyedül vagy minimális interakcióval.


Ez miért van? Miért mindenki ilyen zárkózott, nem szerveznek semmi programot stb...?


Nem arról van szó, hogy miattam kéne, hogy így legyen. Nem mellesleg én megtettem a magam részét, de mostanra mindenki szinte csak a barátjával, barátnőjével programozik - ez is inkább egy kénszernek érzem, mert ugye velük "kell" foglalkozni vagy szakítás a vége, de rendes baráti kapcsolatok mostanra nincsenek is igazán.


Gimis haverokkal ugyanez a helyzet, ha pár havonta vagy hetente van is valami akkor csak azért, mert én kieröltetem, vagy szólok nekik, hogy legyen valami, 6 éve ők egyszer se szólta egy szót se, hogy menjünk ide vagy oda.


Ez miért van? Az emberek miért ilyenek?



2018. aug. 18. 19:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
Arra nem gondoltál, hogy nem zárkózottak, csak nem a te társaságodra vágynak? És ezt most nem úgy értem, hogy veled bármi baj lenne, nem ismerlek, de pl én senkivel sem mozdulok ki olyan szívesen, mint a férjemmel és a gyerekeimmel. És őszintén szólva már 19-20 évesen is a férjem volt a legfontosabb, ha tehettük, együtt csináltunk mindent, együtt szórakoztunk, szerveztünk programokat. Persze pár havonta összeülünk a barátainkkal is, de ha választhatok, hogy elmegyek a gyerekekkel és a férjemmel játszótérre, vagy beülök valahova egy barátnőmmel, egyértelmű, hogy a családomat választom.
2018. aug. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
Ne is mondd. Pedig én introvertált vagyok, mégis így is hiányzik a társaság. Szerintem elsősorban a közösségi média "varázsának" köszönhető... Bár lenne olyan ismerősöm, mint te, akit érdekel a kimozdulás.
2018. aug. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
A szubjektív véleményemet tudom leírni. Nálunk igazából az volt (budapesti egyetemen), hogy amikor csak tehették a vidéki csoporttársaim hazautaztak. Amennyire ismerem őket, elég jó gimis közösségekből jöttek, vagy épp a városukban sok barátjuk van, akik mondjuk a közelben is maradtak tanulni, és velük tartják szorosabban a kapcsolatot. Ezért nem mondanám, hogy nem csinálnak semmit, csak inkább azt, hogy velük. Én is tapasztaltam ezt egyébként, hogy nem nagyon nyitottak az ilyen suli utáni programokra, mert hét közben gyorsan mindent megtanulnak, hogy a hétvégén a családjukkal és az ottani ismerőseikkel tölthessék az időt. Így viszont én például sokszor egyedül éreztem magam, mert nekem nem volt ez a minden hétvégén hazautazgatás, nincsenek gimis barátaim stb., így szívesen lettem volna velük mélyebb barátságban, de persze megértem, hogy számukra ez teljesen más. Igazából annyit tettem/teszek, hogy nem erőltetem, pár olyan ember biztos van még az egyetemen, akinek nincs olyan sok barátja, és szívesen ismerne meg új embereket, ha meg nem, akkor sulin kívül is lehet ismerkedni.
2018. aug. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
Én alapvetően olyan vagyok, hogy nem szeretek kimozdulni. Csak akkor megyek valahova, ha kell. Meg persze attól is függ, hogy mennyire vagy jóban azokkal, akikkel kimozdulsz. Próbálok ezen változtatni, egyre jobban haladok. Csak nehéz, aki nem tudja milyen, nem fogja megérteni.
2018. aug. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

# 1


De persze, tudom, hogy nyilván nem mindenki velem szeretne elmenni bárhova, azonban azért annyit beszélek másokkal meg látom facebookon is, hogy mi a helyzet ki kivel van jóvan és kivel programozik és azt látom hallom, hogy legtöbben simán csak passzivak. :)

2018. aug. 18. 20:05
 6/13 anonim ***** válasza:
2018. aug. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
22%

Pontosan ezt tudom én is megerősíteni, mint a 3/6 válaszoló. Nekem

is nagyon nehéz, már-már öngyilkos gondolataim is vannak de neked azért ne legyen :D

2018. aug. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
96%

Az internet-okostelefonok világa teszi ezt. Régen otthon gyakorlatilag nem lehetett mit csinálni. Most meg leül, berakja a sorozatát, megnéz 20 részt, felmegy facebookra és azt pörgeti (de minek?). És ezekhez szokik hozzá. Elmegy valahová, ott is a mobilját nyomkodja megállás nélkül.

Akik nem ilyenek, ne vegyék magukra, de én ezt tapasztalom már évek óta!!!

2018. aug. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
43%
Nekem már borzasztóan elegem van ebből a magányból, már rendesen agonizálok tőle. És a vicc az egészben, hogy már annyi mindent megpróbáltam tenni ellene, amit lehet más normális(nem magányos) ember meg se merne tenni. Mégis egyedül rohadok a sötét szobámban, és semmi sem változik. Mintha erre születtem volna. Szörnyű, de ez van. Viszont még nem fogadtam el ezt a helyzetet, és soha nem is fogom. 29 vagyok, ennyi idősen már minimum egy tartós kapcsolatot képzeltem le, vagy gyereket. Ehhez képest sehol sem tartok. Agyaltam már azon, hogy ha 30 éves koromra nem változik az életem, akkor kész, ennyi volt, véget vetek az életemnek. Anyámon kívül senkinek nem hiányoznék...
2018. aug. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem akartam senkiben deppressziós érzéseket felkorbácsolni. :)


Csak érdekelt volna más hogy látja ezt. Én is elég sok mindent megpróbáltam, szerveztem még programokat is, de régi haverok közül is legtöbben munkával vannak elfoglalva nagyon.


Nekem meg igazából olyan sok időm sincs egyetem mellett sajnos, de mások is elég zárkózottak.


Remélem később ez majd megváltozik :)

2018. aug. 23. 00:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!