Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Otthagytam a sulit mit tegyek?

Otthagytam a sulit mit tegyek?

Figyelt kérdés
16 Fiu. Mikor altalanosbol kikerultem akkor mezogazdaszdasagi gepesz szerettem volna lenni de messze volt a suli es nem mertem bele vagni. Ezert elmentem egy kozelebbi iskolaba hegesztonek masfel evig kínkeservesen kibirtam de otthagytam mert nem jottem ki az osztalyal sok cig@ny volt. Ezutan elmentem abba a mezogazdasz suliba ahova akartam az elejen koleszba. Tegnap mikor bekoltoztem nem is akartam maradni mert amikor meglattam hogy egy feher sincs a koleszba teljesen rosszul lettem hogy most mi lesz velem. Es haza jottem kiiratkoztam. Mit tennetek a helyembe szakma nelkul nem akarok maradni viszont olyan szakmat nem akarok tanulni amit nem szeretek.
2018. szept. 3. 10:43
 1/7 anonim ***** válasza:
És ha középsuliba mennél? Utána még tanulhatsz szakmát. Viszont muszáj tanulnod. :/
2018. szept. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%
Alapíts egy IT céget, nevezd el valami gyümölcsről, 15 év múlva pedig nézz fel a yachtodról az égre és köszönd meg az ismeretlen gyakoris válaszadónak a tanácsot
2018. szept. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem keress olyan sulit, ahol nem nagyon vannak romák, olyan környéken.
2018. szept. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

Inkább menj rendes gimibe, vagy jobb középsuliba!


Sajnos ilyenek a szakképzők. Azok kerülnek oda, akik túl hülyék, hogy normális helyre járjanak, és hát a rossz családi körülmények adják az alapot annak, hogy kikből lesznek a hülyék... 🙁


És aztán később még lesz lehetőséged gépészmérnöknek tanulnod egyetemen 🙂


Tapasztalom milyen egy ilyen suli. Nálunk Kaposváron az egyetemen van mezgaz iskola. Oda is csak alig járnak normális diákok. Voltam lent Csurgón is. Csak a koleszt láttam. Majdnem elhánytam magam. Annyira UNDORÍTÓ VOLT!


Mindenképp kerülj be egy jó tiszta suliba, mert máshol csak lezüllenél!

2018. szept. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hat igen sajnos ez magyarorszag.. nem tudom mi lesz esetleg ha van olyan aki tudna erre valaszt adni: ugy lehetek mezogazdasz egy tsz ben hogy leteszem a T jogsit csak nincs mg papirom?
2018. szept. 4. 01:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy tsz, szentséges... vannak mezgaz cégek, amik korábbi tsz-ek alapjain jöttek létre, de azok már magáncégek.

Nincs olyan, hogy mezőgazdász. Vállalkozók vannak és csicskáik.


Ha traktor jogsival akarsz elhelyezkedni, akkor traktoros csicska lehetsz.


Nagyon alacsonyak a fizetések, azaz könnyedén elszívták innen a munkaerőt, így hiány van traktorosból (több cég ezt nagyobb-hatékonyabb gépek vásárlásával kompenzálta). Minimálbérért felvesznek szakirányú végzettség nélkül is. Ha nem is a közelben, de még elfogadható távolságban biztos lesz egy olyan cég, ahol kelleni fogsz így is. Nálunk is van ilyen srác. Kezdetben csak a telepen végzett segédmunkákat, de idővel betanították mindenre, és ma már ő is teljesértékű csapattag.


Én inkább a továbbtanulásban gondolkodnék elsősorban.

Aztán utána tapasztalatszerzésnek el lehet menni egy ilyen céghez csicskázni 🙂

És ha jól megy minden, akkor jelenleg 6000 STÉ-vel lehet pályázni fiatal gazdára. Köv EU-s ciklusban(2021-től) viszont lehet enyhítenek még ezen is, mert nagyon szükséges a generációváltás-fiatalítás a mezőgazdaságban. Szóval én ebbe az irányba mennék 🙂

2018. szept. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ertem. De ha lerakom a jogsit akkor tudok menni ilyen magancegbe?
2018. szept. 4. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!