Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Magányban élő 20-40 közöttiek....

Magányban élő 20-40 közöttiek. Leírnátok, mi által kerültetek ebbe az állapotba, esetleg hogy oldottátok meg? Mik a kilátások?

Figyelt kérdés
Kor+nem
2018. szept. 6. 16:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ha számit a válaszom,mer nem vagyok messze 20-tol,egy-két év na...de csak ha számit,bocs hogy most ez a kérdés miattam nem lesz válaszolatlan uj. Hát tudod a magánybol kitörésnek megvan az utja,mindenki aszerint oldja meg. A részletek azok kisebb dolgok,gondolom ezekre vagy kiváncsi,nem az alapokra. Hát hogy mi által kerül valaki ebbe az állapotba,annak több oka van: lehet maga az ok az ember is,tehát amit csinál,tesz,nem törődik magával stb. Ha ezek az okok ki vannak zárva,akkor a társadalomnak köszönheti,és a társadalomnak van ami számít,vannak amik számítanak az okos embereknél,és nem minden igénynek lehet megfelelni azonnal...nos,vagy megfelel ezeknek valahogy az ember,vagy rátalál arra az emberre,emberekre,akik hasonlóan ebben a cipőben vannak,és megfelelnek egymás elvárásainak,ami egészséges kereteken belül van,nem ugy,mint az "okos" társadalom igényei.
2018. szept. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

Több tragédia az életemben, egyébként házas voltam, de igazából ezt leszámítva mindig rossz lóra tettem.

Volt egy vállalkozásom, ami egy másik embernek hála tönkrement.

Aztán végülis ez volt az utolsó csepp a pohárban.

Depressziós lettem, bár nem totálban, de eléggé.

Szépen ráment a házasságom.

Hazaköltöztem anyámhoz.

Héten szabadságon vagyok, semmit nem csináltam, csak fekszek az ágyban.

Jah edzeni voltam kétszer teremben.

Lennének jelentkezők nők között, de nincs kedvem hozzájuk.

Már nincs kedvem igazából élni.

Öngyilkos hajlamom totál nulla, szal most úgy érzem magam, mint amikor az ember vár egy buszmegállóban és nem történik semmi.

Igazából nem is akarom, hogy történjen.

Ez van.

Van tető a fejem fölött, étel, munkám, internet, többi le van szarva.

2018. szept. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Legalább te egyszer fel tudtad építeni az életed és most is szinten tartod magad, hogy bármikor újra belekezdj a sűrűjébe.
2018. szept. 6. 17:38
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
42 vagyok, talán visítva beleférek. Nős voltam, 7 éve meghalt a Feleségem egy balesetben. Kb 3 év múlva kezdtem el ismerkedni, de senkivel nem jött össze. Aki nekem tetszett, annak én nem, akinek meg én tetszettem, az nekem nem, szokásos. A sok kínlódás után belefáradtam az egészbe, a fölösleges körök lefutásába. Kilátások? Vagy találkozok valakivel véletlenül, vagy egyedül halok meg.
2018. szept. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én még gyerekkoromban vesztettem el az édesanyám, többek között emiatt olyan személyiségem alakult ki, hogy nehezen mennek a kapcsolatok (baráti, családi, párkapcsolat). Nagyon ragaszkodó típus vagyok, de nehezen nyílok meg, egyszerűen félek attól, hogy megint elveszíthetek valakit. Meg egyébként is viszonylag sokban különbözik az érdeklődési köröm a kortársaimétól, meg túl hamar "komoly" lettem. Személyes szinten nem nagyon sikerült még megoldani, bár azért sokat fejlődtem, szerintem nyitottabb vagyok, de ez évekbe tellett. Viszont sikerült olyan hivatást találnom, ahol mindig sok-sok emberrel leszek körülvéve. Ez pedig hiányzott, hogy alapvetően segítő munkát végezhessek. Igaz ez nem olyan, mint egy baráti kapcsolat pl., de így nem tudnék magányos lenni.

22

2018. szept. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Van egy alapbetegségem 8ami inkább állapot), így nem kellek a kutyának sem. Emellett a gondolkodásom is fura kicsit. Hiába (is) próbálkoznék, nem lenne esélyem semmi. A kilátások reménytelenül ugyanazok: marad a nagy semmi.
2018. szept. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálam úgymond választás volt, már gyerekkoromban is amolyan magánykedvelő voltam, iskolában szintén és így tovább. Mindig könyveket, újságokat vittem magammal, szünetekben azokat olvasgattam, meg úgy alapvetően mindig a nyugalmat kerestem. Aztán ez alakulgatott tovább, valahogy mindig jobban kedveltem azt ha magam vagyok, viszonylag gyakran járok kirándulni is, de azt is mindig egyedül teszem, jól esik leülni egy parkba vagy épp csak sétálni. Szerintem szimplán tényleg csak amolyan természeti vonás, mert volt, hogy próbálkoztam kapcsolattal is, de több esetben is az volt a vége, hogy nekem nem ment a dolog, egyszerűen az érzés, hogy nem leszek többé " szabad ", valahogy nem volt okés.


Egyébként 25 vagyok, szóval azt sem mondhatnám, hogy amolyan gyerekkori futó dolog.

2018. szept. 7. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű. Mindig is volt egy ilyen "magamba fordulós énem". Soha nem voltam a társaság középpontja, bár mindig voltam barátaim, közösségbe beilleszkedés is több-kevesebb sikerrel is ment. Nagyjából tíz évvel ezelőtt úgy nézett ki, hogy munka-munka hátán, hétvégente nagy sörözések, baráti beszélgetések. Ennyi volt a kikapcsolódás. A szervezetem annyira nem bírta ezt, előjöttek némi idegrendszeri tünetek. Kezelés, most már rendben vagyok. Nehéz időszak volt, sokan elfordultak tőlem, megint másokat én toltam el magamtól azt hiszem. Így visszatértem a hétvégi kocsmázásokhoz, bulizás, felszínes maradék kapcsolatok. Egy idő múlva úgy döntöttem, hogy ebből elég. Anyagilag is sok volt, értelmetlennek tartottam az egészet, vannak jó emlékeim, de kidobott évek, semmi többletet nem adott. Idő közben az ismerettségi köröm egyik felének családja lett, a másik jobb híján bérletet váltott valamelyik kocsmahivatalba. 1-2 emberrel tartom a kapcsolatot, ritkán, egy-két órára összefutunk. Kilátások vannak, a kivitelezés nehézkes, kevés a motiváció, munka-itthoni teendők lekötnek, sokszor nehéz összeegyeztetni az időpontot a kikapcsolódásra. Azt hiszem ennyi :-)

34/F

2018. szept. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Wyn98 válasza:

Minden a szüleim válásával kezdődött azóta minden csak rosszabb lett. Főleg az utóbbi 1-2 év már a barátaimmal sem érzem jól magam. E mellett peesze nagyon magányos lettem és nem tudok kilépni ebből pedig tettem érte.

20F

2018. szept. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!