Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tudok tenni a félénk és...

Mit tudok tenni a félénk és zárkózott magatartás ellen?

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen kommunikálok másokkal. Ez olyan középiskolás koromban kezdődött. Túlsúlyos voltam. Sokszor szekáltak és megaláztak ezzel. Azóta persze sokat fogytam de ez a visszahúzódás megmaradt.Ha próbálok is beszélgetni a sztessztől elmegy a hangom,izzad a tenyerem . Dolgoztam gyerekekkek,ott jól éreztem magan. De sajnos határozott idős volt. Most van egy új határozott idős munkahelyem. Konyhán vagyok kisegítő. De valahogy nem találom a helyem. Pedig a munkatársak rendesnek tűnnek egy két ember kivételével. Próbáltam beszélgetni de valahogy nem megy. Nem merek. Csak csendben csinálom a dolgom. De a stressz miatt az sem megy igazán. Ők sem nagyon szólnak hozzám. Mindig ez volt. Mintha levegő lennék. Tudom ez az én hibám is. Voltam pszichológusnál,de őt igazából csak a pénz érdekelte. Olyan rossz ez hogy,folyton feszült vagyok. Így nem tudom jól érezni magam sehol.Folyton sírhatnék érzés van rajtam. Reggel már gyomorgörccsel megyek a munkahelyemre. Gondoltam arra,hogy talán fel kellene mondanom és újra gyerekekkel dolgozni. De őket sem akarom cserben hagyni.Csak otthon tudok egy kicsit ellazulni vagy a legjobb barátnőm mellett. Ő is hadonló mint én. Itt vagyok 23 éves és alig éltem igazán. Egyre inkább elhatalmasodik rajtam ez. Hogy lehet ezen változtatni? Vannak hasonló tapasztalatok? Nektek hogy sikerült kikecmeregni ebből?
2018. szept. 12. 10:23
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Pofozd fel magad.
2018. szept. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én most fogok pszichológushoz menni emiatt
2018. szept. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Két lehetőséged van: vagy beszélgetsz velük, vagy nem. Ha nem beszélgetsz, így maradsz, így pedig nagyon szarul érzed magad. Szerintem próbálj meg inkábbdumálni velük (egyszerű dolgokról, pl. időjárás, munkahelyi körülmények, vagy ha tudod, hogy valamelyiküket érdekli a politika, állatok, filmek, zene stb., akkor arról), és ha nem jól sül el, akkor még mindig megmarad az az érzés neked, hogy megpróbáltad, megcsináltad, csak nem jó embernél próbálkoztál. Hidd el, ha próbálsz dumálgatni 3-4-5 emberrel, 1 már biztos lesz köztük, aki örülni fog neki, és onnantól lesz társaságod.


Ami persze még nem fog megváltást jelenteni, de már alap ahhoz,hogy változzon a helyzet.


Kedves, értelmes, érdekes lánynak tűnsz az írásod alapján, ne temesd el magad élve.

2018. szept. 16. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!