Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit gondolnának/gondolna rólam?

Mit gondolnának/gondolna rólam?

Figyelt kérdés

Depressziós vagyok családi okok miatt + a kapcsolataim is rá játszanak (Ez lehet baráti és egyéb). Vagdostam magam az utóbbi 1 évben. A karomon csak pár heg van, de a combomon durvább. Pszichológusnál voltam, de a depresszióm nem fog elmúlni egy hamar. A vágásokat, nem tini divatból csinálom, egyszerűen csak megnyugtat. Na de most a kérdés.

Ha megyek strandra, vagy az első szexuális elményemnél amikor meglátják/látja az illető/k a hegeket mit fognak rólam gondolni? Ugye nem hagynának el? Nem gondolnának bolondnak? El fogadnák, hogy számomra ez volt az egyetlen megoldás a megnyugvásra? Megértenének? Ti mit gondolnátok, ha ezt látnátok egy lányon?

Normális válaszokat várok. Előre is köszönöm.:)



2018. szept. 23. 10:26
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Ha régen csináltad és ma már nem, akkor elfogadnám. Ha viszont most is csinálod,akkor elgondolkodnék azon, hogy szeressek e valakit, aki bármikor véget vethet az életének. Ha van ki szeressen mindenképpen hagyd abba a vagdosást, inkább koncentrálj a kapcsolatra, és gondolj arra, hogy mindig van ki szeressen.
2018. szept. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolnám, hogy problémai vannak vagy voltak.


De mint ahogy drogfüggőségből is ki lehet gyógyulni, így a vagdosás sem feltétlen tart egy életen át (vagy amíg el nem vérzel egyszer szerencsétlen módon).


Nem ítélném el, viszont a történetére, hogy mi okból kifolyólag tette, kíváncsi lennék. Én abban nem nagyon hiszek, hogy ez téged tényleg megnyugtat. Valami belülről emészt, azt kell feltárni és megszüntetni, és akkor abba fog maradni a vagdosás is.


A hegek meg fognak maradni. Esetleg gyógyszertárban kapható krémmel történő halványítással vagy plasztikai sebészettel próbálkozhatsz, de az nem is feltétlen baj, ha nem tűnnek el teljesen, mert emlékeztetni fognak arra, hogy a vagdosás nem megoldás és ezzel később hátha elejét veheted az újabb önbántalmazásnak. Ráadásul hiába is tűnnének el teljesen vagy részlegesen, a heged a memóriádban meg fognak maradni, bőrfelszín ide vagy oda.

2018. szept. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Fcityzen ***** válasza:
82%
Én lehet, hogy kihívásnak tekinteném, hogy kihúzzam az illetőt a depresszióból. Nekem a programok, szórakozás legalábbis egy rövid időre segített. Ha szeretünk valakit, a bőre szépsége valahol hátul van a megítélési sorban.
2018. szept. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha szeret valaki minden hibáddal, minden sérüléseddel, és nehézségeddel együtt fog szeretni.

Ezt sose feled.

2018. szept. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
én nem járnék vele, mert azt gondolnám, lelkileg labilis és öngyilkosságra hajlamos
2018. szept. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
39%
Alapjáraton én is egy elég negatív önképpel rendelkező egyén vagyok, ártani mégsem tudnék soha szándékosan magamnak. Így sajnos nem, nem igazán szimpatizálnék egy ilyen emberrel.
2018. szept. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Csak annyit hozzá tennék, hogy nem vagyok hajlamos öngyilkosságra, akkor azt már megtettem volna :)

És nem önsajnáltatásból csinálom, mielőtt még valaki erre gondolna. És azért is a combomon csinálom, hogy ne látszódjon. És azért nyugtat meg, mert egy kicsit eltereli a figyelmemet a külső fájdalom a belső fájdalomról.

2018. szept. 23. 15:21
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
Ez hülyeség. Nem fognak utálni vagy lenézni, aki igen azt szard le Nagy ívbe. A magunkfajta meg a fél karját oda adná egy normális emberért :D
2018. szept. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha öngyilkos hajlamod nincs, szerintem nem baj. Ha szeret nem fog emiatt otthagyni. Viszont ebből a depresszióból jó lenne kimászni. Tudom, mondani egyszerű. Ha bármiben tudok segíteni, írj.
2018. szept. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

En mar tobb eve depis vagyok es nem is latom h kijutnek belole. Gondolkoztam a vagdosason vagy h hasba sz.rom magam,de ez regen volt. Vagdosast azert nem , mert nem akartam hegeket.


Amugy a pszichologus segit?


Eloszor azt gondolnam nem vagy normalis. Aztan elkezdenelek sajnalni, h mi az ami ravitt erre.

2019. febr. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!