Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Akkor én hova is tartozom?

Akkor én hova is tartozom?

Figyelt kérdés

Lényeg hogy Szerbiában születtem.De Magyar vagyok.(Aki nem tudná,Szerbia egy része Vajdaság Magyarországhoz tartozott.Csak sokan nem tudják.Mert nem fontos

...).És az a lényeg hogy nem tudom hova is tartozom.Nem érzem magam ithon vajdaságban.Viszont Magyarországon sem.Mivel ithon lassan több Szerb él mint Magyar. Viszont ha kimegyek külföldre...leszerbeznek...Vagy azt momgyák "hülye Szerb"volt erre is példa.Dehát Szerbiában Magyar

vagyok,Magyarországon pedig Szerb.Dehát sehol sem mondhatom hogy othon vagyok.Ahol születtem nem jó, mert nem érzem ithon magam.Mert lassan csak Szerb barátaim lesznek.

Viszon Magyarországon sem,mivel nem tekintenek igazi Magyarnak.Sőt értek azért is "sértések" mert Szerb vagyok.Ez nekem nem baj, eltűröm. Azt is eltürőm hogy ithon meg azért bántanak mert Magyar vagyok...16f



2018. okt. 5. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Mindenki keresi valahogy a gyökereit. Én sokakkal ellentétben ezt nem tartom jónak, mert ez lekorlátoz. A szüleid ezek szerint sem a szebséget, sem a magyarságot nem verték beléd. Én örülnék ha szerb magyar lennék, mert ha érdekelne (nem érdekel), akkor büszke lehetnék a szerbségemre meg a magyarságomra is, bármilyen nyomorult mindkét nép történelme:) Szóval ha nem tetszik egyik csapat sem, akkor válassz magadnak hazát....
2018. okt. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az vagy, aminek vallod magad. Döntsd el, ki vagy mi akarsz lenni. Szerintem a fejedben van egy kis zavarodottság, de ez normális, mert fiatal vagy.
2018. okt. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Magyarnak vallom magam.Viszont ha megkérdezik"honnan jöttél"?És mondom hogy Szerbiából vagy elcsodálkoznak hogy"akkor hogy lehetsz Magyar"?Vagy pedig le hülye Szerbeznek.
2018. okt. 5. 19:37
 4/9 anonim ***** válasza:

Jaj, ezek tipikusan hülye emberek tipikusan hülye kérdései.


Te egy Szerbiában élő magyar vagy. Legalábbis "hivatalosan."


A lényeg viszont tőled függ, hogy te minek vallod magad.


Szüleim erdélyiek, ott is születtek, majd később kiköltöztek Budapestre. Ők is megkapták pár idiótától a lerománozást, sőt, én is, pedig nekem aztán pláne semmi közöm a románokhoz.

2018. okt. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nem szerb magyar, hanem szerbiai magyar maximum, de inkább vajdasági magyar. ezt az elsőnek írtam.

szerintem ennek csak te tulajdonítasz jelentőséget.

Amúgy mindenkinek beszólnak, engem lecigányoznak rendszeresen, pedig kék a szemem és gesztenyebarna a hajam. A többség azért nem csinál ilyet. Szóval nézd azokat, akik nem szólnak be, ők vannak többségben.

2018. okt. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is Vajdaságban élek és inkább idevalósinak érzem magamam,ezt az országot tekintem otthonomnak,nem Magyarországot.Félreértés ne essék,semmi kifogásom sincs Magyarország ellen.De ez az otthonom.Magyar az anyanyelvem,apai ágról félig-meddig horvát is vagyok és erre is büszke vagyok.Szeretem a vegyes összetételű környezetet és nagyon hiányozna ha nem hallanám azt magam körül,hogy több nyelven is kommunikálnak.Ezt szoktam meg.Ebben érzem jól magam.

Nyugi,lefognak tisztulni benned a dolgok.Tizenévesen még én sem tudtam a helyére tenni a dolgokat.

2018. okt. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Én Magyarországi magyarként sem érzem úgy hogy én ide tartoznék ha ez megnyugtat.
2018. okt. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyébként hivatalosan mi van a személyidben útleveledben ? Hol születtél ?

Beszélsz szerbül ?

Van tájszólásod (vagy akcentus nem tudom hogy fogalmazzak) vagy hasonló ami miatt kicsit furcsább a beszéded (nem rossz értelemben).

Ha nincs akkor nyugodtan mond hogy magyar vagy.

Viszont hivatalosan te szerbiában élő magyar nyelven (is) beszélő "állampolgár" vagy :D

Egyébként gondolj bele ha pl külföldre mentek volna a szüleid a te gyerekkorodban és pl németországban nőttél volna fel akkor az is elég kesze-kusza történet lenne :D

2018. okt. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
mondjuk én itt születtem Mo-on, de még sosem kérdezték ezt meg tőlem. Nem is értem valóban, miért kell elmondanod, hogy máshol születtél. Szerintem senki sem kérdezi, és a legtöbb határon túli magyarnak nincs is semmilyen tájszólása, szóval még csak onnan sem derülhet ki. Nem ezzel kell kezdeni az ismerkedést.
2018. okt. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!