Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most hová is tartozom hivatalo...

Most hová is tartozom hivatalosan, ha a munkanélküli nyilvántartásba nem akarnak venni?

Figyelt kérdés
Külföldön dolgoztam és miután hazaköltöztem még nem találtam egyből munkát ezért jelentkeztem a munkanélküliben. Ott kint is voltam munkanélkülin és utána 10 hónapot dolgoztam. Az ügyintéző akinél voltam először beírt és adott 5 címet ahová jelentkeznem kell 1 héten belül. Egyik hely sem volt szimpatikus ezért inkább úgy döntöttem elkezdek egy tanfolyamot amit már régóta terveztem és saját pénzemből kifizetek. Következő héten bementem és montam az ügyintézőnek, hogy ez van. A hölgy azt mondta kitöröl a nyilvántartásból és majd pár hónap múlva mehetek be hozzá újra. Ha most munkanélküli nem vagyok akkor minek számít az ember ilyenkor? Ez van a mai Magyarországon?

#munkaügyihivatal
2016. dec. 10. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:
tanuló?
2016. dec. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Autósiskolába járok, de nem gondolom, hogy azt tanulónak vennék. Ja és már az elején mondta a hülgy, hogy pénzre ne is számítsak, mert csak 10 hónapom volt és kéne minimum 12.
2016. dec. 10. 18:05
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Az ügyintéző akinél voltam először beírt és adott 5 címet ahová jelentkeznem kell 1 héten belül. Egyik hely sem volt szimpatikus ..."


Nos, itt van a lényeg: nem tudom, egyáltalán elmentél-e vagy sem (úgy sejtem, hogy nem), de mivel más utat kezdtél el járni - így úgymond "megtagadtad az együttműködést", így törölnek a nyilvántartásból. Most is munkanélküli vagy (egy tanuló munkanélküli :-)), de nem regisztrált, azaz nem hivatalosan, statisztikailag nyilvántartott

2016. dec. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

3-as vagyok: egy kis segítség, hogy tisztábban láss - itt le van írva részletesen


[link]

2016. dec. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Így már tisztábban látok, köszönöm. :)
2016. dec. 10. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!