Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Érezted ezeket már?

Érezted ezeket már?

Figyelt kérdés

- azon gondolkodsz mikor siklott ki az életed

- ha van gondviselés miért volt annyi szenvedés az életedben.

- miért van az hogy más embernek jobb a genetikája mint a tied. (Más csinál két fekvőt ki van gyúrva megint más három évig szenved és semmi.)

- Másoknak jóval könnyebb az élete, összejön neki minden. Neked miért nem? (Igen hallottam ezeket a dumákat, hogy a gondviselés azokra rak nehezebb terhet akik elbírják. Meg ezek az életfeladatok stb. Hol az igasság hogy az egyik ember szenved a másiknak meg minden összejön, jó test, jó család, közeg stb)ˇ

- Érezted már e azt hogy mintha a te életed vissza lenne fogva, nehezítve vagy, másoknak meg olyan könnyen megy minden.


Én nem találom az életben azt a híres gondviselést. vagy pontosítok másoknál látom hogy mintha segítve lennének. Pont azok akik vagy nem hívők vagy jellemtelenek. Templomba nem jártam de sokat imádkoztam, mégis kínosabbnál kínosabb helyzetekbe kerültem.

Nem látom hova vezetne a sok megélt szenvedésem, nem tudom mire vezetne rá. csak az értelmetlen szenvedést, szorongást és fájdalmat látom. Gondoltam akar velem valamit az élet de bármerre indultam ellehetetlenültem.

Tudom hogy volt felvilágosodás stb de szerettem volna hinni Istenben és Jézusban de bármennyire is kértem a segítséget egyre nagyobb káosz lett az életem. Egyre inkább hajlok az ateizmus felé. Egyre kevesebb a hitem. Már nem tudok hinni. Imádkoztam, reméltem hogy valahogy jön majd valami segítség de semmi. Csak azt látom hogy a jellemtelenek egyre jobban élnek.



2018. nov. 4. 01:04
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Gondoltal mar arra hogy tenned kene valamit hogy jobb legyen? Nyelvet tanulni? Szakmat?
2018. nov. 4. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mocskosul őszinte leszek... figyelj tesó! Tipikus naplopó, csaló vagy.

Miért?


Hiszel Istenben. Erre, ahogy nem kapod meg vagy rosszabbat, mint elvárnál már nem is hiszel annyira...

Ez nem így működik, hogy hiszek és kapok. A hit ott nyer bizodalmat, amikor a legrosszabb helyzetben is hiszel és picit sem inogsz meg.

Ezt nevezik igazi hívőségnek.

Amit te csinálsz egy képmutatás. Ezt Isten is tudja, ezért nem segít rajtad.. mert nem vagy igazi hívő!


II. Naplopó...

Jobb genetika az egy adottság. Azonban nem ismered a mondást?

A kemény munka mindig legyőzi a lusta tehetséget.

Ez igaz a testedre. Megfelelő étrend, heti 3-4 alkalommal edzés és 2-3 éven belül ki vagy gyúrva.

Csak ehhez étrend kell és el kell menned edzeni. A többi kifogás és nyafogás.


Rossz az életed?

Basszus ember.. tanuljál. Legyen piacképes diplomád/szakképesítésed és lesz egy jól fizető melód, amiből megtudod teremteni a megfelelő egzisztenciát magadnak.

Legyél orvos... keressél vidéken nettó 600-700-akat vagy magánkórházakban dupla ennyit.

Legyél közgazdász és kezdj bruttó 400-500-al...

Legyél programozó és kezdj megint nettó 400-500-al.

Legyél egy gázszerelő.. és keress havi 600-700-at

Legyél egy klímaszerelő és mellette hűtő szerelő... megint nettóban havi 500 fölött fogsz kijönni.

S még folytathatnám a sort...


Olvass sokat, legyél művelt, tudj egyre többet a világról. Élezd a humorod és az elméd.

Ezt a nők bírják és bármelyiket megkaphatod.



Egyéb kérdés?


Kőkemény munka az egész... de ha tolod neki és nem állsz meg, nem sajnáltatod magad, akkor mindent elérhetsz tehetség, szerencse nélkül.

S rájössz, hogy Isten sem kell ahhoz, hogy jó életed legyen. Ő csak egy extra, s mivel nem kell semmit sem elvárj tőle, hihetsz benne tényleg igazi hívőként!

2018. nov. 4. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

3 szor vágtam neki a tanulásnak az élet mindig közbeszólt. Pénzhiány, kirúgás, állami átalakítás, nem indult az a szak, minősíthetetlen képzés. Próbáltam tenni én sokszor. Volt hogy elmentem konditerembe de ott is csak megaláztak, kiröhögtek. Ráadásúl nem segitett senki és oylan izomlázat csináltam magaamnak hogy két hétig alig birtam mozgatni a karjaimat. Munkahelyen kap el a hasmenés ráadásul amikor egy szimpatikus kollégával beszélgetek. Gimiben kiközösítettek megaláztak, utcán többször megvertek ok nélkül? Hol van itt igazság? szeretet?

Probáltam közeledni nőkhöz is de mivel csak átlagos vagyok szóba se álltak velem... Régen nagyon romantikus és érzékeny voltam de az élet kidőlt belőlem minden ilyet. Értelmiséginek indultam de ma már épitő iparban dolgozom és a munkától kérges a kezem. Hol van itt Isten? hol a szeretete? Ezt a sorsot szánta nekem? Hát köszönöm nekem iylen isten nem kell.

2018. nov. 4. 01:42
 4/5 anonim ***** válasza:

1, Igen. Már a születésemnél;

2, Tanítási célzattal;

3, Ilyenkor a külső tényezők jutnak az eszembe: mennyit piált, drogozott a gyártó fél, milyen környezetben lakik/lakott (Csernobil), mennyire volt akarata arra, hogy pozitív irányba változtassa az életét, stb.;

4, Ekkor az jut eszembe, hogy minden ember máshogyan old meg feladatokat: van, aki a könnyebb utat választja, van, aki a nehezebbet. És itt jön be a probléma. Bár hiszem, hogy a nehezebb utas megoldásban van tanulási folyamat is, nemcsak az állandó görcs, nehézség;

5, Igen, érzem. Ez a születésemtől kezdve így van, tehát van alapja.

2018. nov. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ezeken a gondolatokon engem az lendített át, hogy megértettem, nem azt jelenti a gondviselés, hogy a fogyasztói társadalom kliséit nekem ajándékozza a Teremtő.


Azt kellett megértenem, hogy például nem a szenvedés miatt kell sajnálkozni, hanem annak kell örülni, hogy az nem tört meg végleg, nem került az életembe.


Vagy arra, hogy hányszor vétkezhettem volna akkorát, ami nem csak nekem árt, hanem másoknak is.


Ugyan ez vonatkozik bármi másra is. Nem az extrákra kell koncentrálni, hanem abba kell belegondolni, hogy mennyire nem evidens, hogy itt lehetsz köztünk a Földön. Naponta többször történhetne valami ami elveszi az életed, de ez nem következik be, mert az Úr megtart!

...és nem éhezel és nem fázol és van interneted! (- ezek az extrák.)


Szóval szerintem annyira nem rossz a helyzet és nincs is olyan messze tőled az Úr, mint gondolod, csak nem abba az irányba figyelsz, amerről beszél hozzád!


Ui.: Akkor is szeretni fog, ha ateista leszel!

2018. nov. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!