Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Beleunok mindenbe es mindenkibe?

Beleunok mindenbe es mindenkibe?

Figyelt kérdés

(elore is bocsi azoknak akiket zavar hogy ekezet nelkul irok)Nagyon sokaig orlodtem ezen, probaltam gyakori kerdeseken megtalalni ra a választ, hasonlo kerdeseket bongesztem mas oldalakon, vagy csak szimplan elgondolkodtam ezen amikor egyedul voltam.Honapokkal ezelott kezdodott az hogy drasztikusan kezdtem el konkretan mindent eldobni magamtol.Nem okozott oromet az hogy rajzolhatok, hogy jatszhatok, olvashatok semmi.Egyre tobb barati kapcsolatom ment tonkre , bar soknak nem volt koze ehhez ,es annak orulok is hogy ennek hala nem adtam egy ezredik eselyt az illetonek/illetoknek.Kezdtem kevesbe kötődni azokhoz az emberekhez akiket amugy mar evek ota imadtam, minden nap beszeltunk.

Ez kicsit bonyolult lesz de oszinten ez a dolog kuldott le a legjobban a padlora iden.

Februar kornyeken tortent az hogy a legjobb baratom , akinek előtte 3 honappal mondtam el(november vege fele) hogy en is tobbet erzek iranta miutan honapokkal elotte kozolte hogy tetszem neki ,kozolte velem hogy o januarban osszejott azzal a lannyal aki elotte kihasznalta , összejött a legjobb baratjaval satobbi.En ezen nem tudtam magam tovabbtenni , hiába igyekeztem akarhanyszor irt csak a feltekenykedes tort ram.... Vele soksok honap után megszakitottam a kapcsolatot bar meg mai napig hianyzik.

De nem erzem nála se hogy elveznem a beszelgeteseinket, mar nem kotodok hozza se.

A jatekok amikkel anno kepes voltam tobb orat naponta játszani,funoltam a barataimmal , az utóbbi ket honapban ha hivnak hogy jatszak vele mar rendesen fejfajast okoz, mert annyira nem szeretnek(megemlitenem hogy kulfoldon elek es az otthon levo barataimmal nem igen tudok máshogy szórakozni).

Mióta elkezdodott a suli bele vagyok fasulva a tanulasba , csupa jo jegyeket kapok, de ha mar par pont hiányzik ,vagy esetleg negyest kapok otos helyett akkor egy ideig attól is elmegy a kedvem es ezen változtatni szeretnek, nem szeretem a mostani énemet.Tudom hogy nem szabadna ennyire komolyan vennem az osztalyzast se de mindenhonnan ,foleg a szüleimtől hallom azt hogy "nem rossz de lehetne jobb is".

Ugy erzem neha hogy legszivesebben csak fekudnek es nem beszélnek senkivel... Utalom magam ezert , utalom hogy elhanyagolom azokat akik mindig mellettem voltak, utalom hogy ennyire nincsen eletkedvem es hogy folyton csak panaszkodnek... Mintha nem is a regi önmagam lennek...

Koszonom annak aki végigolvasta , ha esetleg van olyan aki tud azonosulni azzal amit irtam, vagy lekuzdotte ezt az egészet akkor legyszives irja le hogy mi valt be neki!

Probaljam meg magamra erőltetni azokat amiket anno szerettem hatha ujra megkapom ra a kedvet , vagy szüneteltessek mindent es mindenkit? Biztos megértenék a tobbiek ha azt mondanám hogy szükségem van egy kis idore.... De őszintén nem tudom mit tegyek!

Koszi megegyszer.

17/L



2018. nov. 26. 01:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül mindenbe,csak azért mindennek van egy módja,amit meg kell adni,es ugy lehet jo...példa hogy billiárdozni lehet úgy is,hogy felallsz az asztalra es elkezdesz minigolfozni...ugy mar nem buli...biztos tudod,hogy mit hogyan szeretnél,erd el,hogy ezek a dolgok olyanok legyenek,mint mikor jok voltak. Nekem egy kis kikapcsolódás segített ha most konkrétan abbahagytam a jatekot egy idore. Figyi...a jegyek...egyszerűen fogalmazva nem jelentenek annyit..ne bukj meg,azert egy szintet üss meg,tartsd is meg, és nem kell szin5osnek lenni...nem arrol szol az elet,hogy 8ora tanulas 8ora iskola 8 ora alvas. En abbahagytam a jatekot,es visszamentem kesobb, ugy mar masabb volt, mintha picit ujra uj es friss lett volna. Az agy beleun egy folyamatba ha sokaig csinalja az ember
2018. nov. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az információ korát éljük, a mi korosztályunk ugyan azt az élményeket, tapasztalatokat, mind mind korábban éli át, sokkal gyorsabban mint ahogyan a szüleink tették. Keresed az életre a válaszokat, olykor, a legtöbbször nem olyan választ fogsz kapni ami számodra megfelelő, vagy éppen megnyugtató, ilyen ez az élettel kapcsolatos kérdés is, amennyiben nem vagy vallásos előbb utóbb rá fogsz te is döbbenni, hogy az életnek nincs célja, vagyis pontosabban nincs kimondott értelme, olyan mint egy sandbox vagyis élsz, csinálod amit akarsz és ott a végtelen, elkerülhetetlen elmúlás, bármit teszel az idő mind téged, ami voltál, a tetteidet, elsöpri, ezért MINDENÁRON ragaszkodj az emberi kapcsolataidhoz, mert igen, nem vagyunk egyedül a világon, viszont egy kereső elme mindig egyedül fogja magát érezni, mert mindig többre és többre fogsz vágyni, ezért kellene örülni a kicsinek is, mert egyszer ez sem lesz már... Próbálj meg tenni az ellen, hogy mindent eldobsz magadtól, mert ami után már semmihez sem ragaszkodsz később már az élet sem fog színesnek tűnni. Próbálj meg ne túlélni, hanem élni, mert aki komolyan veszi az életet az elvesztette a játékot, ugyanis csak Te adhatsz értelmet a mindennapjaidnak, mert egy nagy égi lény nem fogja megmondani, hogy te most a gépen játsszál, vagy menj el kirándulni, vagy csak nézz mémeket, mástól nem kaphatod meg a válaszokat annyira személyre szabottan mint magadtól, mert itt megpróbálhatnak segíteni, de senki sem fog annyira megérteni mint Te magad, legtöbb esetben hozzád vágják, hogy ez csak a tini kor, meg a hormonok... Adhatnak olyan tanácsokat, hogy az élet célja az, hogy szaporodj, nem feltétlen, persze fajfenntartás stb... de TE magad adhatsz kielégítő célokat, keress, kutass... igazából most nagyon elúsztam a beszéddel, már már ezen a ponton remélem is egy kicsit, hogy nem is fogod majd olvasni, sőt senki sem.

Semmit se erőltess az életben, vedd lassabbra a tempót, mert ez nem egy verseny a végéig. Lassan keress új érdekes embereket, nem kell feltétlen eldobni a jelenlegieket, csak nagyobb figyelmet adj azoknak akik valóban érdekelnek, felvidítanak, persze ezek a szerelmi dolgok, hogyan is mondjam meg tudják viselni az embert, de az élet a próbálkozásról szól, próbálkozz másoknál, biztos a környezetedben is vannak más srácok, sajnos tudom milyenek a legtöbben valóban csak az érzéseidet akarják kihasználni és megdönteni, de vannak jók is, srácként nekem is nagyon nehéz ilyeneket leírni tudom milyenek a többiek, végtére csak emberi lények vagyunk nem többek az állatoknál ha a testi szükségleteinket nézzük, könnyen átgázolhatnak rajtad érzelmileg, csak hogy kiélhessék magukat.

Mindig többre gondolnak, hogy én is csak egy olyan vagyok, pedig igen is vannak olyanok akik adnak még az érzésekre, ha egy kicsit körül nézel a környékeden biztosan vannak még akik így gondolkoznak, és ha az életben megtalálod azt a párodat, akivel közös hangon vagy, akkor az élet újra értelmet nyerhet, minden színes lesz, vége a ködös, homályos szürkeségnek, de ahhoz mindig bátor lépésekre van szükség, el kell mondanod mindig amit érzel, mert lehet, hogy késő lesz, az idő egyenesen halad előre, fiatalabb senki sem lesz az időnk véges, ezért minden adandó alkalmat ki kell használni.

Remélem nem okoztam túl nagy lelki traumát, csak hiszem, hogy néha drasztikusabban kell fogalmazni, hogy az emberek megértsék.

2018. nov. 30. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek, sokat segitettetek <3
2018. dec. 1. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!