Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan tudnék változtatni...

Hogyan tudnék változtatni azon, hogy több barátom legyen?

Figyelt kérdés
Sosem voltak sok barátaim, mindig is kicsit visszahúzódó voltam a suliban, de régen, még alsó osztályban meg oviban teljesen más voltam, beszédes, voltak barátaim is. Szerintem az az igazi énem, csak általánosban valami miatt nagyon visszahúzódó lettem. Amúgy azokkal a barátaimmal el tudok beszélgetni, akikben megbízok, de az osztályban nem szólok bele a dolgokba, a nagyszájúakkal nem igazán beszélek. Szóval összességében keveset beszélek, pedig nem vagyok buta se, szaksuliban mindig nekem volt a legjobb átlagom, szóval kéne legyen önbizalmam, de valamiért még sincs. Viszont mostanában rájöttem, hogy ezen szeretnék változtatni, az osztályközösség nagyhangú részébe beletartozni. Mit tudnék tenni, hogy több barátom legyen, ha ennyire visszahúzódó vagyok?

2018. nov. 26. 21:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam és vagyok. Utolsó évben már sikerült néha-néha beszélgetnem, főleg a szalagavató miatt, de kiderült, hogy annyira beteg és gáz személyiség vagyok, hogy mindenkit elkergettem magam körül. (Ez nem jelenti azt, hogy te is ilyen vagy. Én nem tudhatom.)

Amit tanácsolni tudnék, hogy ha olyan lehetőség adódik, hogy valakivel kettesben vagytok az osztályból, akkor próbálj meg vele beszélgetést kezdeményezni. Mérföldekkel könnyebb 1 személlyel kezdeni, mintha egyből az egész osztály elé odaállnál. Magadhoz is odahívhatod több ember közül, illetve rá is írhatsz, viszont akkor kell egy "ürügy", valami ami érdekel benne (vagy "érdekel" benne), hogy ne tűnjön furának.

Sok sikert!

2018. nov. 27. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!