Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ideges vagyok, állandóan...

Ideges vagyok, állandóan sírnék nincs kivel beszélgetnem nem bánjátok ha leírom?

Figyelt kérdés
Nem akarok panaszkodni, de tényleg muszáj kiírnom magamból a dolgokat mert már nagyon soknak érzem. Jó 3 éve kinlódok a depresszióval, de már úgy éreztem, hogy jól vagyok, aztán sok dolog történt és most megint teljesen padlón vagyok. Kezdődött azzal, hogy nem vettek fel egyetemre, de ebbe már beletörődtem, jelenleg dolgozom, februárban jelentkeznék újra. Szeptemberben nagybátyám aki egyébként elég súlyos mentális beteg eltűnt és végül 1 hónapig volt kórházban, azóta folyamatosan romlik az állapota. Ebbe bele van betegedve a nagymamám aki pedig időskori demenciában szenved. Édesanyám nyakába szakad mindkettőjük rendezése, ápolása, ráadásul nagybátyám rettenetes őrültségeket csinál amivel csak egyre nagyobb gondokat okoz, ami szintén anyura hárul, igyekszem segíteni mindenben, de hiába mert a stressz, az idegesség ugyanúgy megmarad neki.. Ebbe betegszik bele ő is. Most már ott tartunk hogy attól rettegek hogy milyen eredményeket kapunk majd vissza, nehogy valami súlyos betegsége legyen. .. Emiatt 5 percenként jön rám a sírás, a nagymamámat is borzasztó igy látni, ráadásul már jó 10 éve tart... Most derült ki, hogy egy közeli barátunknak valószínűlet áttétes rákbetegsége van.. Emellett szeptemberben elvesztettem a kutyámat aki lehet hogy az egyedüli barátom volt, és bár ez lehet hogy a fentebb soroltakhoz képest semmiségnek tűnhet, nekem nem az, nem tudom túltenni magam az értelmetlen halálán. Rettenetesen magányos vagyok, ideges, aggódom minden miatt, nincs egy nyugodt percem és nincs egy olyan ember sem akivel beszélni tudnék ezekről. Félek nagyon, hogy mi lesz velünk, legfőképpen anyukámmal. Úgy szeretném ha minden rendbe jönne. :( ha valaki esetleg elolvasta tudna valami tanácsot adni, hogy ne őrüljek ebbe bele?:(
2018. dec. 3. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
Senki más, csakis egy pszichológus tud segíteni. Háziorvostól kérj hozzá beutalót és emiatt ne szégyelld magad. Híres emberek, sőt sok pszichológus maga is jár a kollégájához.
2018. dec. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Van baratod/baratnod akire tamaszkodhatsz ilyen helyzetekben? A problemat nem oldja meg, de konnyebb ha meg tudod beszelni valakivel.
2018. dec. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Akárkivel beszélgethetsz akit értelmesnek találsz hozzá.Ha szemtől szemben nem megy vagy nincs rá lehetőséged pl mivel nincsenek barátaid akkor keress a netten ilyen embereket.Szerintem ilyenkor az hogy pszichológushoz mész még rátenne mivel így úgy venné ki magát hogy beteg vagy. Pedig ez nem betegség hiszen ha ilyen nehézségeid akadtak akkor érthető hogy ilyen lettél tőlük.Lehet furcsán hat de ha ha aggódsz ezek miatt akkor még nem vagy elveszve.Ha találnál egy olyan személyt aki ha másban nem is de az erről való beszélgetésekkel is tud segíteni neked akkor megmentheted magad.
2018. dec. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia

Szerintem nem ártana felkeresni egy pszichológust. Elvégre ők azért dolgoznak, hogy a nehéz helyzetben levő embereken segítsenek. Természetesen ők sem istenek, nem tudják a dolgokat helyrehozni, de abban pont segítenek, hogy ne őrüljetek bele a sok rosszba.

Emellett meg nagyon sokat tud segíteni a sport! Nem, nem kell éjjel-nappal konditerembe mászkálni, meg ilyesmi, de naponta fél óra futás tényleg csodákra képes. Meg persze próbáld meg elfoglalni magad, mert az a legrosszabb, amikor az ember egyedül marad a gondolataival.

Egyébként ha a közelben laksz, simán összeülhetnénk egy kis beszélgetésre, nyugodtan elmondhatnád a bánatodat, félelmeidet, agodalmaidat!

2018. dec. 4. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én szívesen beszélgetnék veled.
2018. dec. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!