Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha magasabb lennének a bérek...

Ha magasabb lennének a bérek Magyarországon könnyebb lenne párt találni?

Figyelt kérdés
Ismerkedésnél szóba szokott kerülni ki mit dolgozik,mennyit keres stb.Szerintem ha én azt mondom egy lánynak hogy gyári munkás vagyok és 400 ezret keresek jobban hangozna mint az hogy 100 ezret.Nagyobb eséllyel igent mondana a lány arra hogy járjunk.Ti is így gondoljátok?
2019. jan. 4. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Ha gyémántot használsz csaliként, akkor olyan lányokat fogsz találni...
2019. jan. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem. Amelyik lányt az érdekli, mennyit keresel, azzal nem érdemes foglalkozni.
2019. jan. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Volt már olyan hogy ismerkedésnél megmondtam a lánynak hogy gyárban dolgozom és láttam rajta hogy nem tetszik neki.Láttam,hogy itt csinálhatok bármit,nem fog velem összejönni.
2019. jan. 4. 21:53
 4/9 anonim ***** válasza:

Könnyebb lenne igen, mert nem lenne az a fene nagy társadalmi szakadék mint ami itthon van.

Itthon nem ugyanazok a javak járnak gyári munkáért mint Nyugaton vagy Kanadában, Amerikában. Ezáltal nem is lehet odamenni bárkihez ismerkedni, mert tudod hogy lekoptat amint a munka, és végzettség jön elő mint téma.


Adott két srác az egyik keres 130-at, a másik fizetése 300e ft és hasonló kaliberűek külsőleg. Nem nehéz rájönni hogy a nők kit fognak választani.



Én munkás család gyereke vagyok, és nem túl jó érzés úgy felnőni hogy vágysz valamire, de sosem kérdezed meg a szülőtől mert azt mondaná hogy ennyiért más egy hónapot dolgozik. Nem jobb két főre közel 800e-1millió forint, mint 300-400e?

2019. jan. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Itt nem a fizetéssel volt gond, hanem a gyári melóval. Ha azt mondtad volna, orvos vagy, máris máshogy hangzik. Pedig előfordul, hogy előbbi többet keres...


Szóval ezeket a lányokaz engedd el nyugodtan, akik ez alapján ítélnek.

2019. jan. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyébként az is tetszeni szokott a lányoknak,ha azt mondod még tanulsz.Egyetemre,vagy főiskolára jársz.Azért tetszik nekik,mert azt gondolják hogy okos lehetsz.
2019. jan. 4. 22:32
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az a fontos, hogy azt csináld amit szeretsz. Ha nem, akkor változtass amúgy is.


Hogy miért? Egy példa különbségre 2 nőnél:

1. Takarítóként dolgozok, 100-at keresek havonta, unom, kemény meló, nem annyira látom benne a jövőmet se, de ez volt most.

2. Imádom a rendet, és lehet hülyén hangzik, de én szeretek takarítani, jó érzés másoknak takarítani, látom hogy örülnek neki, nagyon szeretek rendezni, meg így kicsit belelátni az emberek életébe, izgalmas meló nekem, egy nagy álmom, hogy ha lesz kellő tapasztalatom alapítok majd egy takarító vállalkozást!


Na, nekem a 2. nő ebből a szempontból nagyon szimpatikus lenne, pedig ugyanúgy 100-at keres. Csak ő ebben találta meg magát. Aki szenvedélyes a területével, az szerintem becsülendő, és engem nem érdekelne hogy a másik mennyit keres. Szerintem sok nő is így van ezzel, teljesen más az ember aki élvezi a munkáját, mint aki nem. Életed negyedét ott töltöd.


És persze, vannak azok a nők/férfiak akiket a materiálisabb dolgok vonzanak, de tényleg olyan pár kéne neked, akit az álmaid megvalósítása helyett a pénztárcád nagysága érdekelne? Szerintem az ilyen emberek felejtősek, de kinek mi.

2019. jan. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Vannak akik azt gondolják hogy mert nincs pénzed akkor szerencsétlen vagy.És nem vonzónak lát hanem visszataszítónak.Vannak lányok nők,akik azt gondolják hogy az a férfi akinek nincs pénze mert keveset keres az egy béna.Selejt.
2019. jan. 4. 22:48
 9/9 anonim ***** válasza:

Az maximum a 16-20 éves lányoknál lehet jó pont, ha azt mondod, hogy még tanulsz. 20 év felett ez a válasz annyit jelent: "még nincs önálló jövedelme, szülők pénzén él".

Azt pedig nem tudom, miért szólják le automatikusan, hogyha egy nő nézi a pénzt. Így működik a rendszer. A nők buknak a státuszra és a vagyonra, ahogy a férfiak buknak a fiatal, feszes, egészséges külsőre.


Hozzáteszem, bármennyire is utálom, de a pénznek tényleg szerepe van. Egy normális nő komoly kapcsolatot keres, amire lehet építeni, és később családot alapítani. A családalapításhoz pénz kell. Kell hozzá saját lakás, autó, hogy megkönnyítsd a mindennapi utazást, rendezett számlák, élelmiszer, babaholmik (rohadt drágák). Egy nőnek ketyeg a biológiai óra, nem tudja azt mondani, hogy "semmi baj, majd 10-20 év múlva TALÁN lesz valami". Neki stabilitás kell - Az más kérdés, hogy ennek a stabilitásnak a megteremtésében az adott nő mennyire kíván részt venni...


400 ezres fizetésből könnyebben elő lehet teremteni ezeket a feltételeket...

(Mondom ezt úgy, hogy én sem keresek 400-at...)

2019. jan. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!