Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti mit gondoltok, mindegy...

Ti mit gondoltok, mindegy hogy egy ember úgy öregszik meg vagy úgy hogy megházasodott és gyerekei születtek?

Figyelt kérdés
Én azt látom hogy sokan azt a megoldást választják hogy bebeszélik maguknak hogy jobb egyedül mint társsal élni.És akkor nem kell változtatni semmin.Meneküljünk el a valóság elől,éljünk álomvilágban és ne foglalkozzunk semmivel?
2019. jan. 12. 21:41
 1/9 A kérdező kommentje:
Mármint mindegy hogy egyedül öregszik meg vagy társsal, így akart szólni a kérdés
2019. jan. 12. 21:43
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem tök mindegy. Én pl nem beszélek be magamnak semmit tényleg nem akarok feleséget és gyerekeket se. De azért ha valami nö elkapja a farkam nem mondom neki hogy engedje el.
2019. jan. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%

Nem tudom elképzelni hogy valaha gyerekem legyen nincs meg bennem a felelősség sem, ez a nagy helyzet. Ez nem álomvilág, hány olyan híresség van akinek 10 gyereke is lehetett volna, mert megengedte a vagyona, mégsem lett egy sem.


Egy szülő egyik legnagyobb félelme szerintem, ha nem lesz unokája soha. Hol ott mindenki máshogy látja, egy biztos hogy nem kötelező szerencsére ez az egész.

2019. jan. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez nem csak választás kérdése.
2019. jan. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szerintem meg nem mindegy.Több olyan idős embert láttam már,akit a gyerekei segítenek anyagilag mert a nyugdíjukból nem tudnának megélni.Mi lenne velük ha nem lenne gyerekük?Éhenhalnának?Ki segítene nekik?Az önkormányzat nem hiszem.
2019. jan. 12. 22:43
 6/9 anonim ***** válasza:

Emberi tulajdonságok kérdése!


A papír nem jelent semmit!


A gyerekvállalás kérdése már azért bonyolultabb kérdés egy kicsivel!


Ha valakinek nincs idege a gyerekekhez, akkor semmi értelme annak, hogy antiszociális, idegbeteg ember(eke)t ajnározzon, - többet árt ezzel a "nagy egésznek", mint használ.

Ugyancsak megfontolandó, hogy valaki mély szegénységben vergődje végig élete jelentős hányadát - "gyermekvállalás" címszóval. A gyerek fejlődésére kifejezetten rossz hatással van a folyamatos nélkülözés, ill. kiszolgáltatottság érzése.

Aki szereti a gyerekeket, azt meg tiltani, lebeszélni butaság a gyerekvállalásról, de azt hiszem, abban sokan egyetértenek velem, hogy nem elég csak "összetákolni" a gyereket, - arról felelősen gondoskodni is, nevelni kell.


A legrosszabb szerintem azoknak az embereknek a helyzete, akik szeretik a gyerekeket, de - bármilyen okból - nem lehet nekik!

Na, őket sajnálom emberileg, mert eléggé tehetetlenül sodródnak az árral, - van réteg, amelyik gazdagodik a nyomorukon (sajnos).

2019. jan. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Én azt nem értem hogy az ilyen tipusu embereket mint a kérdezö azokat mit érdekli hogy màs emberekkel föleg vadidegenekel mi lesz öregkorukban?? Csak azt ne mond hogy aggódsz értük mert itt nyomban felsírok.
2019. jan. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem mindegy - de ez az adott ember személyiségétől függ. Van olyan ismerősöm, aki tényleg majd kicsattan a boldogságtól, pedig se kutyája, se macskája. Talált magának más elfoglaltságot is, vannak barátai, vannak programjai, és nem unja magát halálra egyedül sem. De van olyan is, aki csak bemeséi magának, hátha nem érzi magát olyan rosszul.
2019. jan. 14. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A nyugdíjasos kommented meg... igen, abban az esetben, ha rosszul választottak munkát, igen, ez is belejátszhat. Nekem szerencsére jól fizető munkám van pl., nem fogok csak a nyugdíjam alacsonsága miatt a gyerekeimre szorulni, ha lennének. Mondjuk az sztem nem boldogság, hanem önzőség, ha vki azért vállal gyereket, hogy legyen ki kivakarja a szarból 30 év múlva.
2019. jan. 14. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!