Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek "gáz" egyedül...

Szerintetek "gáz" egyedül utazgatni? Mit gondoltok arról, ha valakinek annyira nem jönnek össze a társas kapcsolatok, hogy gyakorlatilag mindenhova egyedül megy?

Figyelt kérdés
Szóval (legyen elméleti a kérdés) tegyük fel, van egy ember, aki igen sokat utazik, de mindenhova egyedül. Ha beszélgettek vele, kiderül (nem panaszkodás, csak úgy), hogy ő szívesen utazna másokkal, akár egy barátnővel, még fizetné is az utat, de így sem akar senki vele menni. Jó sokat várt, hátha jön valaki, akivel beutazhatják a világot. De nem jött, így egyedül megy mindenhova... De ilyen tipikusan pároknak szánt "paradicsomi" helyekre is, mint Maldív-szigetek.
2019. jan. 24. 11:39
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem még pont, hogy értékesebb is lehet egy magányos világbejárás, mint máshoz alkalmazkodva. Sokkal több mindent átélhetsz így, nem vagy korlátolva. Nem vagyok híve az "az vagy amit megosztasz"-elvnek, szerintem az életünknek önmagunk megvalósításáról kell szólnia elsősorban, nem másokról. Viszel egy jó fotógépet, világjárás közben kitanulod a használatát, még talán finanszírozni is tudod belőle az utazások árát és onnantól egy ingyenes szórakozási lehetőség, amit ki is használtál. :)

Szerintem pont így lehet megfelelően kimaxolni egy életet, ha magányos farkas típusú vagy. Én is erre vágyom.

2019. jan. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Örülnék neki, hogy jól érzi magát.

Én nem foglalkozom azzal, hogy mi gáz vagy mi nem. Környezet bármit gáznak tarthat, de ezzel nem szabad foglalkozni, környezetnek soha nem lehet megfelelni.

Magánügy az is, ha olyan helyre is egyedül megy, ahova párok nászútra szoktak menni.

2019. jan. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem gáz,sokkal jobb ha egyedül mész,senkihez nem vagy kötve.
2019. jan. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én alapból irigyelném az illetőt pusztán azért, mert telik neki külföldi utazgatásokra:D Szerintem nem gáz egyáltalán.


Általában gáznak érzem azt, hogy egyedül járjak a városba publik helyekre, mint étterem, kávézó, mozi, stb. De utazás esetén egyáltalán nem az. Pl. megtehetném azt, hogy közben fotózni járok szépséges tájakon, ami amolyan loner tevékenységnek is mondható szerintem.


Viszont én nem támogatnám azt az ötletet, hogy másoknak fizesd az útját, mert ennek csak az lenne a vége, hogy kifognál olyan "barátokat", akik kihasználjak. Jóérzésű emberben van annyi önérzet, hogy nem akarja, hogy helyette fizessenek a barátai. Párkapcsolat esetén sem úgy adnám elő magam, hogy "léccii lógj velem, majd viszlek utazgatni"

2019. jan. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én jobban élvezek egyedül utazni mint társsal. Nem kell senkihez alkalmazkodni, akinek mindig faj a lába, mást akar megnézni, éhes, de ő máshol enne, stb. Annyi időt töltök egy helyen amennyit csak akarok, oda megyek, ahová kedvem tartja, nem kell alkalmazkodni.
2019. jan. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5:

Detto. :P

2019. jan. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lassan 12 éve csinálom ezt, inkább irigykedni szoktak, hogy merre jártam, meg hogy bátor vagyok, hogy el merek indulni egyedül.
2019. jan. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
"Én alapból irigyelném az illetőt pusztán azért, mert telik neki külföldi utazgatásokra" - Tavaly csak a Bónuszbrigádon keresztül utaztam, a drágától nagyon messze áll... Sőt, azt beszéltük ismerősökkel, hogy olcsóbban eljutottam külföldre, mint Magyarországon belül bárhova.
2019. jan. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne egy alapbetegségem, akkor én is ezt tenném. Nincs ezzel gond, lehet így is kapcsolatokat kiépíteni barátság szintjén is, tanulni-fejlődni is lehet ezzel.
2019. jan. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én szívesen mennék utazgatni bárhova! :DDD Csak fiú vagyok... 20f
2019. jan. 26. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!