Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » 8. osztályos vagyok, egyedül...

8. osztályos vagyok, egyedül maradtam, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Óvoda óta kijövök a jelenlegi osztálytársaimmal. Ahogy lettünk nagyobbak a lányok éretebbek lettek, a fiúk nem változtak. Végül 7.osztályba oda jutottunk a sok veszekedéssel, hogy a 3 csapatra szakadt az osztály: voltak a lányok, a fiúk és én a barátnőmmel. Végül rájöttem, hogy a barátnőm egy kétszínű ember. Igazából én mindenkivel kijövök az osztályból, de egyszerűen egyik csapatba se érzem magam jól, és ugyanakkor legbelülről utálok mindenkit (mindenkit jól kiismertem a 8 év alatt, és utálatos az összes), de nem mutatom ki. Magam maradtam, sokat szorongok a magány miatt. Mit csináljak, hogy bírjam ki ezt a pár hónapot még velük? Olyan rossz szünetekbe, mivel foglaljam el magam?


btw olyan jó lenne már elmenni ebből az iskolából



2019. jan. 30. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A cél lebegjen a szemed előtt, hogy mész gimibe. Fél lábon is kibírod. 18/f
2019. jan. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez volt velem is csak gimiben. Teljesen pálfordultam, akiket előtte barátaimnak tartottam úgy éreztem már nem bírom őket...naplómba is leírtam. Elolvasták. Nem szóltak hozzám. SAejtettem miért, de őszintén szólva nem érdekelt. 4-edikben már készültem egyetemre, és minden szünetben olvastam vagy azokkal barátkoztam akikkel előtte szóba sem álltam. Baromi jól elvoltam a saját világomban, igazából ők nem tartoztak bele...így nem is hiányzott. :)
2019. jan. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én az én kapcsolatom is (nagyon hasonló) ilyen volt az általános sulis osztályommal. Eleinte még sokszor nyitottam, hátha jobb lesz, de csak rosszabb lett, semmi sem változott. Utána az én esetemben is kiderült, hogy a barátnőm a barátságunk óta kétszínű a hátam mögött. Egy hónapig nagyon egyedül voltam (emlékszem még az ofival is beszélgettem a nyelvtanról szünetekben (az ofit és a nyelvtant is utáltam)). Szünetekben rajzolgattam, sétálgattam, barátkoztam lányokkal másik osztályokból.

Én azt tanácsolom nyiss mások fele, ha tényleg reménytelennek érzed a helyzetted.

Remélem segítettem :)

2019. jan. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Velem is így volt. Nekem azzal volt bajom, hogy minden hétköznap röhögcsélést és hülyeségeket kellet hallgatnom. Hát elmentem edző terembe feszültség levezetésére ahol új emberekkel ismerkedtem meg. Mind idősebb nálam, komolyan tudom őket venni. Nehezen fogod kibírni.


"Lányok éretebbek lettek, a fiúk nem változtak"


9.osztályra se változnak. Gondolom a tanárok mondogatják, hogy kellene viselkedni és semmit nem ér.

Én úgy tapasztaltam, hogy hiába a tanár,szülő szava nem fognak megváltozni. Idősebb testvérükkel vagy barátjukkal kéne beszélgetniük ilyenekről 20-30 évesekre gondolok.

2019. jan. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem meg soha nem is volt senkim még suliba se. Ezt a kis időt kibírod, közbe szerezz neten olyan ismerősöket akik megérdemelnek, aztán majd lehet élőbe is talán
2019. jan. 31. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez személyiség függő
2019. jan. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
kezdj el zenélni, olyat amit tudsz hogy a többiek nem értenek hozzá és tudd hogy különleges vagy egy egyéniség aki nem megy a többi birka után és magadba is olyan erős vagy mint a sok gyökér együtt :) és ne siránkozz mutasd meg a fa*** nak hogy magadba is boldogulsz, sok szerencsét!
2019. jan. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Velem ugyanez volt, csak hatodikban.


Vigyél egy jó könyvet és olvass!

Komolyan, a lehető leghasznosabb elfoglaltság!

Vagy játsz a mobilodon/hallgass zenét! :)


De nyugodj meg, ez a helyzet EL FOG MÚLNI!

:)


16/L

2019. jan. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, sokat segítettetek! :)
2019. jan. 31. 22:25
 10/10 pyetro ***** válasza:

Nekem az első 3-4 évem jó volt, barátságok, közös sütögetés, mozizás, focizás majd utána jött a váltás. Szerintem azért mert sokan elköltöztek vagy Pestre vagy külföldre és annak érdekében, hogy az osztály megmaradjon beintegráltak néhány gyereket aki sehová se kellett, aztán ők alkottak rendesen. Szétverték az egész osztályközösséget, engem kiközösítettek és az utolsó 2-3 évet így is töltöttem, talán néhány embert tartottam akkor barátomnak, de mára velük se tartom a kapcsolatot. A gyerekek ilyenek, ezt felnőtt fejjel így látom, de egy ilyen közösségben éveket eltölteni gyerekként, senkinek se kívánom. Én is el akartam költözni, másik iskolába járni, de szüleim nem találtak akkor jobb lehetőséget, szóval kínlódtam és maradtam.


A középiskola és az egyetem jobb volt, de megnyugtatlak, sok felnőtt az életben ugyan ilyen mint a gyerekek, vannak akik nem képesek felnőni.

2020. máj. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!