Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit csináljak, hogy jobban...

Mit csináljak, hogy jobban érezzem magam?

Figyelt kérdés

Levelezőn tanulok egy szakot, plusz májusban újra érettségizek két tárgyból, ezekre készülök. Viszont, utálom, hogy nincs rendszer az életemben. A barátaim, akik vannak elfoglaltak a saját életükkel, pl. legjobb barátom most megy Erasmusszal külföldre, a többi ismerősömmel meg nagy ritkán találkozok. De nem is az a bajom, hogy magányos vagyok, mert alapvetően introvertált ember vagyok és szeretek egyedül is lenni, csak így már lassan féléve, hogy nincs egy igazi rendszer az életemben, mint pl. gimiben volt és ez kezd megőrjíteni. Munkavállalással próbálkozok, eddig is próbálkoztam, de a diákmunka kilőve, levelezősként pedig nem könnyű 4-6 órás munkát találni.

A tavaly ősz elment valahogy, mert még szerettem a szabadságérzetet, de így belegondolva, hogy még több, mint 3 hónap van érettségiig, meg, hogy meddig nem lesz egy normális rendszer az életemben, ez eléggé bánt, mert nem érzem így jól magam/nem érzem helyesnek.

Nyelvtanfolyamra gondoltam, hogy elmegyek, de nem indítanak sokszor és szerintem nem is éri meg annyiért (nem élek nagy városban), vagy a jogsi szerzésén gondolkoztam. Van valamennyi félretett pénzem diákmunkákból és ösztöndíjból, amikor még nappalis voltam, a többit meg kipótolnák a szüleim, de mivel kocsink sincs, nem lenne sok értelme jogsit szerezni...


Szóval csak töprengek állandóan, hogy mit csináljak, hogy ez a pár hónap elröpüljön, de nem jutok dűlőre.

Valaki járt hasonló cipőben? Valami tippet valaki? :(



2019. febr. 1. 18:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha levelezőn vagy, akkor az nehéz ügy. Esetleg akkor tudnál új ismerősöket szerezni, ha bejárnál pluszba, vagy csatlakoznál valami alkalmi klubhoz/hobbyklubhoz. A nagy részük sajna tényleg fizetős :/. Szerintem elég nehéz kérdés a meló egyetemen, mert nem olyan egyszerű azt egyeztetni, mint sokan hiszik. És ha kicsit félénkebb, vagy visszahúzódóbb vagy, mint például én, akkor legbelül "nem is fülik hozzá a fogad". Egyetemeken vannak néha ingyenes/olcsóbb nyelvtanfolyamok, mint szabadon választható tárgyak, de ahhoz be kéne járnod meg folyton ingázni.


Én is szeretek egyedül lenni egyébként. De ha itthon vagyok, folyton azon jár az eszem, hogy el kellett volna mennem arra abulira/x eseményre stb. Ha elmegyek, akkor meg hazavágyom xD. Nagyon nehéz megfelelő barátokat találni, az én egyik kedves barátom szintén külföldön tanul, egy igazi bulizós, vidám lány, mégis nagyon introvertált és sok közös van bennünk. Sose felejtsd el, sokan nem azok, aminek látszanak, lehet, hogy egy plázacicában találsz rá egy új barátra, akiről kiderül, hogy rohadt okos. Könyvtár vagy múzeum nem jöhet szóba? Esetleg egyetemi facebookos chat vagy csoporton belüli ismerkedés?

2019. febr. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Vészmegoldásként javasolnám a netes barátkozást, bár ezzel baromira kell vigyázni és sokan unalomból vágnak neki, de sülhet még jó is ki belőle ^^. Ha például egyedül ácsorogsz valahol, de egy emberke online épp valami vicceset mesél, máris kevésbé érzed egyedül magad. Szóval egyedül vagy, de mégsem, olyan win-win situation. :D
2019. febr. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!