Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Rettegek a tavasztól, nyártól...

Rettegek a tavasztól, nyártól és mindjárt ittvan. Szeretnék segítséget kérni, mit tehetnék hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés

Ősz elején szakított velem a párom, visszaköltöztem a szüleimhez. Az elmúlt kb fél év nehezen, depressziósan tellt, volt hogy hónapokig ki sem mozdultam a lakásból, mert a munkámat is elvesztettem. Közben volt egy jobb időszakom decemberben, januárban, amikor újra lett munkám, szabadidőmben élveztem az itthon létet, jó volt bekuckózni a hóesés elől, sok filmet megnéztem, vettem könyveket, hobbiként elkezdtem festeni. Nem éreztem annyira a magányt, hiszen télen mindenki ezt csinálja, hogy otthon van. Most viszont gyakran kezd jó idő lenni, hiába még csak február van, tudom hogy lassan itt a tavasz, és nagyon félek, nem tudom mi lesz velem, nekem ez túl fájdalmas... Elkezdődik a zsongás a városban, mindenhol vagy boldog párok, és kis családok lesznek, vagy baráti társaságok, sétálnak, fagyiznak, kiülnek az erdőbe, strandolnak. A facebookon láthatom ahogy mindenki szabadtéri programokat szervez, és nyaralni megy, amúgy gondoltam már rá hogy letörlöm magam. Én viszont itthon fogok ülni, és nézhetem a többi embert az erkélyről, egyedül. Pedig éveken keresztül ez volt a kedvenc időszakom, a volt párommal és a barátainkkal annyi mindent csináltunk nyáron, annyi helyre elmentünk, a sok nyár alatt bejártuk Horvátországot amit nagyon szerettem. És most itt ülök egyedül, annyira egyedül hogy az már szánalmas kategória, ide is csak a névtelenség miatt merem leírni. Szó szerint senkim nincs, nem kommunikálok emberekkel hónapok óta, mert nincs kivel, még távoli felszínes barátságaim sincsenek, nem tudnék kit felkeresni. Édesanyám az egyetlen akivel beszélgetni szoktam, munkatársam mindössze 1 van, ő idősebb asszony, és nem túl barátkozós. Akiket a barátaimnak hittem évekig, ők eredetileg a volt párom barátai voltak, úgy ismertem meg őket, és a szakítás után elpárologtak, pedig én semmilyen bűnt nem követtem el, az exem beleszeretett egy másik nőbe. Előtte lévő időkből nem maradt senkim, miután eljöttem a szülővárosomból, eltűntek a régi gimis barátnők is.

Fogalmam nincs mivel foglalhatnám el magam nyáron, hogy ne gondoljak ezekre a dolgokra. Egyedül nem szeretek elmenni sehova, rosszul érezném magam ha egyedül strandolnék, beülnék helyekre, vagy elutaznék, olyan védtelennek érezném magam és szerencsétlennek. Biztos mindenki lesajnálna körülöttem, hogy egy ennyi idős nő, hogy lehet ilyen lúzer, hiszen már családja kellene hogy legyen. 28 éves vagyok, nem így terveztem az életemet én sem, de kidobtam belőle 8 évet, és most tanácstalanul állok.


2019. febr. 9. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős a sztori... De a tavasz vagy a nyár sem lesz különb mint a tėl. Foglald el magad, ne gondolkozz a múlton. Hagyd, hogy alakuljanak maguktól az olyan dolgok amiket kár erőltetni.
2019. febr. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%
Meghívhatlak egy kávéra? ;-)
2019. febr. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

1. Miért érdekel mások véleménye? Mindenki lesajnálna.. na és? Semmi köze hozzá senkinek, hogy miért nem vagy már feleség/családanya. Aki igazán közel kerül majd hozzád, akár barát, akár barátnő, az majd ismerni fogja a múltadat, és nem fog ítélkezni feletted.

Több olyan korodbeli ismerősöm van, akár férfi, akár nő, akinek még csak komoly, hosszútávú kapcsolata sem volt. Egyik férfi barátom augusztusban lesz 30, 3-4 hónapig együtt volt egy 20 éves leánykával, majd a csajszi megcsalta, azóta is őt siratja, pedig már 1 éve történt.


A tavasz a legjobb évszak. A természet feléled, nyüzsgés van, virágzik minden. Virágozz ki te is. Járj el, ismerkedj. Akár neten is. Ne tartson vissza, hogy egyedül vagy. Az én párom is egyedül látott meg engem, máskülönben oda se mert volna jönni.. :D

2019. febr. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hú, hát eléggé belesüllyedtél az önsajnálatba. Ki kell törnöd innen, mielőtt még mélyebbre süllyedsz. Valami hobbid csak van, nem? Sportolsz valamit? Ha nem, ideje elkezdeni. Csatlakozz valamilyen csoporthoz, ott könnyen találsz barátokat. Csak az első lépést nehéz megtenni. És ha esetleg ott nem éreznéd jól magad, van ilyen, ne add fel. Az meg ne érdekeljen, hogy más mit mond, én 29 éves vagyok, nincs párom, se gyerekem és csak most jutottam el oda, hogy első teljes munkaidős állásom keresem. Szerinted én így terveztem?
2019. febr. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

és ha örökké tėl lenne az megoldaná a problėmadat..?

kezdj el valahova járni: pl táncolni tanulni, edzeni, vagy bárhova-ilyen helyeken előbb utóbb az ember el kezd, beszelgetni, ismerkedni

2019. febr. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hobbid kapcsán keress közösségeket, ismerkedj, menj bárhova, ahol lehet ismerkedni.

Nem kell mások képeit nézegetni FB-n, elhiszem és átérzem, hogy előhívja ez benned a fájdalmas érzéseket, életemben sok-sok évig én is hasonló érzésektől szenvedtem.

Manapság sajnos nehezebb társaságot, közösséget találni, mint régebben, Neked nőként a pártalálás viszont egyszerűbb, könnyebb, véleményem szerint.

Nem szabad leragadni a múltban, mert a múlt fájdalmai vissza fognak rántani és önsajnálatot fognak generálni, olyan ez, mint valami mocsár, az önsajnálat is egy állapot, ami fogva tudja tartani a lelket és nem - vagy nagyon nehezen engedi el...

Az a baj,hogy az érzésvilág időtlen és irracionális, az állandó, örökös fájdalom-érzés tud mindennapossá is válni...

2019. febr. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

fb-n bárki ismerőssel próbáljatok meg közös programot csinálni (vagy ha nincs olyan ismerős, akivel olyan közeli kapcsolatban lennél, hogy programot tudjatok szervezni, akkor hobbidnak megfelelő csoportokat keress Fb-n, vagy pl. ha tetszik egy bizonyos író könyve, ilyen tematikus csoportok is szoktak lenni...

Minden nyitás, próbálkozás új ismerősöket hozhat...

2019. febr. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Én azt nem értem hogy valakik azaz te is, miért nem ismerik el vagy javítják ki a hibájukat?

Valamait csak csináltál ha lecseréltek, vagy v mit nem csináltál. Upszzz

Az új az mindig jobb!!!

Bár én inkább megoldom,mint cserélek. F.

2019. febr. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy: nem dobtal ki az életedbol semennyi évet Hiszen írtad, milyen szép élményeid voltak az exeddel. Kettő : ha már egyszer kellettél egy férfinak, aki ráadásul 8 évig melletted is volt, miért gondolod, hogy ez nem ismétlődik meg? Három: 28 évesen még túl fiatal vagy ahhoz hogy begubozz.Az utazások során meg azt mondasz magadrol, amit akarsz. Attól még, hogy valaki egymaga utazik, nyugodtan várhatja valaki otthon. Szerintem elutazni valahova egy jó ötlet lenne. Csak most ne Horvátországba menj, hanem ,mondjuk fedezd fel Olaszországot.
2019. febr. 10. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!