Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy kérjek segítséget?

Hogy kérjek segítséget?

Figyelt kérdés
2 éve szenvedek néhány gondolattól, többször kárt is tettem magamban. Ez az idő alatt az összes barátomat elveszítettem, amúgy sem volt sok. Próbáltam többször elmagyarázni másoknak mi a baj, de senki sem értette meg és inkább eltávolódott tőlem. Ha megkérdezik mi a baj inkább azt mondom semmi, de már rég nem kérdezik mert azt hiszik ilyen vagyok (csendes, szűkszavú) pedig egyáltalán nem. Középiskolás vagyok egyébként. Hamarosan lesz a szülinapom és úgy érzem így nem akarom megélni mert semmi értelme. Egyetlen egy ember volt akivel meg tudtam értetni magam de 2 hónapja vele sem beszélek. 17/f

2018. okt. 20. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

És mért nem beszélsz vele 2 hónapja?

Első körben sürgősen keresd meg az iskolapszichológust. Rögtön azon a héten, mikor visszamész az iskolába. Ő egyrészt elbeszélget veled, másrészt elirányít, hova tudsz fordulni. A kék vonal segélyszolgálatot is hívhatod. De addig is privátban megírhatod, mik azok a nyugtalanító gondolatok.

2018. okt. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

És hogy beszéljek az iskolapszichológussal? Félre ne értsd, nem vagyok életképtelen, de sose beszéltem még vele, egyszer csak odamenjek hozzá szünetben, amikor nincs elfoglalva (mindig el van foglalva), és mondjam neki, hogy baj van? Annyira kínosnak hangzik a szituáció.

Iskolában egyébként is ilyen vegetáló üzemmódba kapcsolok, mintha nem is irányítanám magam ott.

Amúgy leírnám, hogy mi bánt, de az olyan fura, hogy így az interneten egy idegennek. félre ne értsd:)

(ment a zöld kéz)

2018. okt. 20. 16:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Biztos van egy szoba, ahol van, van fogadó órája. Abban az időben be kell kopogni a szobájába. De ha épp a folyosón összefutsz vele, ott is rá kell köszönni és meg lehet kérdezni tőle, hogy mikor kereshetnéd fel egy problémáddal. Azért van ott, ezért kapja a fizetését.

Jobb híján idegennek (jelen esetben nekem) is elmondhatod, most egyelőre az kell, hogy egyrészt megfogalmazd, már az ad egy a megoldáshoz vezető távolról való rálátást, másrészt egy kívülálló mondjon rá valamit, ne - már bocsánat - "a saját levedben főj".

2018. okt. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem évek óta még csak ismerősöm sincs, átérzem ah elyzetet. Az a baj hogy az emberek csak átvernek stb. A csajok meg... Plázaribik meg had ne soroljam. DE vannak csoportok például facen ahol hasonló emberek vannak (nálunk is) Én is vágom magam mint az állat :/ De annyi különbséggel hogy én nem is akarok barátokat, amit akarnék az enm egy barát lenne, de fentebb említettem a ribiket... Na mindegy, ha érdekel egy csoport ahol hasonló emberek vannak és tudsz beszélgetni, írj privátot.
2018. okt. 23. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
BTW - F17
2018. okt. 23. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!