Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A baratnom depreszios es...

Nemfontosanevem kérdése:

A baratnom depreszios es vagja magat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
nem konkretan vagja magat, de nagyon durvan karcolja, es kicsit depis is, de nem orvosilag. anyi az egesz, h nem tudom mit tegyek h ne legyen ilyen. am meg csak en tudom h depi, mert masok elott teszi a h egy pozitivista. szamit ram, de nem tudom mit tegyek. az oka amiert ilyen h van ket nagyobb tesoja akik mindketten el vannak utazva, es alig lassa oket. es a suliba is elvarjak h 5os tanulo legyen. kerlek segitsetek
2019. febr. 17. 19:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Legyél mellette, tudja, hogy számíthat rád. Segítsd, hallgasd meg/beszélgess vele ha szükségesnek érzi, szeretne a problémáról beszélni. Pszihátert kellene keresni, ő tud neki segíteni (gyógyszerek, terápia...).
2019. febr. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Andika19881103 válasza:
90%
Szerintem orvosi segítségre van szüksége. én pszichológust javasolok.
2019. febr. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
De orvosilag depis. Rá kéne venni, hogy szóljon a szüleinek, hogy keressenek neki egy pszichológust. Minimum az iskolapszichológushoz kísérd el, aki persze tovább fogja irányítani, mert nem ő kezeli. És hallgasd meg a problémát úgy, hogy nem kisebbíted, hanem komolyan veszed.
2019. febr. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is pszichiáter kene, majd o megmondja, hogy mi a baja. Nem biztos, hogy depresszio, de lehet az, vagy az IS. Hidd el, aki ilyet csinal, az nem egeszseges, ami nem szegyen, de a sajat erdekeben kell neki a segítség. Tapasztalatbol beszelek.
2019. febr. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
orvosilag nem beteg, es szerintem gyogyszerek se kellenek, csak elkezdte vagni magat, es most azt mondja hogy fuggo. probalom szora birni, de azt mondja hogy nem az en dolgom, es ugyse ertenem meg. de nagyon szeretem es nem akarom cseerbenhagyni
2019. febr. 17. 19:59
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
ja, es ha szeretne velem beszelgetni a dologról akar o, akar te, nyugodtan irjatok privátban. Hasonlo cipoben jarok, de (lekopogom) mar a gyógyulás útjára leptem. De errol reszletesebben privatban tudnek irni. 20/N
2019. febr. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%
Ha szerinted ez nem betegseg, akkor tenyleg nem ertened meg, bármit mondana. Ez az igazsag.
2019. febr. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

2 vagyok

Azzal tudsz neki a legtöbbet segíteni, ha ráveszed arra, hogy szakemberhez forduljon. A psziháter tudni fogja mit kell tenni.

Ezt az ő érdekébe tedd. Lehet, hogy nem depresziós orvosilag (bár annál vannak problémák aki vágdosa magát) de jobb félni, mint megijedni. A szüleinek is megkellene tudni, hisz a gyerekük, másrészt az elvárásokat csökkenteni kell.

Ha fontos beked akkor forduljatok szakemberhez.

2019. febr. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%
Pszichológus mindenképpen jól jön, semmiképp ne menjen viszont pszichiáterhez amíg ennyi a probléma.
2019. febr. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
nem vinnem szivesen a phsihologushoz (nem tudom helyesen irtam-e) mert ugy gondolom, hogy tul kicis a problema, es ez csak ilyen atmeneti hisztije. es felek attol is h ha elkuldom, akkor azt fogja hinni h bolondnak hiszem
2019. febr. 17. 20:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!