Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szívesen kimozdulnék hétvégent...

Szívesen kimozdulnék hétvégente, de senkim nincs, egyedül meg csak szorongok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

7 hónapja nem mentem ki a lakásból, csak dolgozni ahol szintén nincs kivel beszélgetni, illetve néha boltba, postára.

Hétvégente gyakran rámjön, hogy milyen jó lenne elkészülni, majd elmenni valami jó programra, ahol talán még egy férfit is megismerhetnék.

De aztán bárhogy gondolkozok ilyen program nincs. Barátnőim, haverjaim nincsenek egyáltalán. Pénzem sincs sok feleslegesen, hogy csak emiatt belekezdjek valami költséges hobbiba, tanfolyamba.

2 alkalommal rávettem magam hogy egyedül beüljek valahova, de borzasztó rossz érzés volt.

Először egy kávézóban voltam nappal, leültem, és éreztem hogy furán néznek rám az emberek, próbáltam a telefont nyomkodni, meg a szívószállal játszani, hogy ne lássam az arcukat, majd annyira szégyelltem magam hogy fél óra múlva fizettem és elsiettem.

Gondoltam ha iszogatnék nem érezném így magam, az alkohol oldja a gátlásokat. Ezért legközelebb egy szórakozóhelyre mentem, ami ilyen zenés, de inkább üldögélős, álldogálós hely, nem táncolós. Na ott is szörnyen csodálkozva bámultak rám, de gyorsan ittam 2 pálinkát a pultnál, majd kértem egy koktélt és helyet foglaltam vele. Szóval annyira már nem zavart hogy hülyének néznek. Ott voltam órákon át, iszogattam, gyakran körbenéztem nem a telefont bújtam, néha kimentem cigizni (persze az innivalómat vittem magammal). De a száz pasiból egyetlen egy sem jött oda hozzám. Az este során a kommunikációm annyi volt, hogy egy lány baráti társaság megkért hogy álljak arrébb a dohányzóba, hogy mind ráférjenek a képre. Igen, nem vagyok egy szépség, de ez még engem is lesúlytott, hogy egy órákon át egyedül ülő nő senkit nem vonz oda beszélgetni. Szóval innen is szégyenkezve hazamentem, gondoltam hogy biztos mindenki bolondnak nézett, reméltem hogy többet nem látom őket, bár kisváros lévén kitudja.

Akkor megfogadtam hogy soha többet nem próbálkozom ilyesmivel, és hálát adtam az égnek hogy megúsztam bármi attrocitás, pénztárca, telefon ellopás nélkül az éjszakát.


2019. márc. 16. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha már messziről látszik rajtad, hogy szorongsz és be vagy feszülve, akkor az tényleg nem túl vonzó az emberek számára, függetlenül attól, hogy nő vagy férfi vagy. Az emberek a szórakozóhelyen nem azért szólítanak le másokat, hogy aztán őt pátyolgassák lelkileg.

Én sem vagyok ellene a szórakozóhelyes ismerkedésnek, de ha egyértelműen látszik valaki kisugárzásán, hogy nem lesz jó társaság, akkor isten bocsássa meg, de inkább nem erőltetem vele a cseverészést.

2019. márc. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Fordítsuk meg. Van valami hobbid? Mit csinálsz hétvégente? Kertészkedsz? Olvasol, filmet nézel? Számítógépes játékot játszol? Van ilyen klub a városodban? Egy másik közeli városban?


Én sosem értettem, hogy hogyan lehet utcán/bárban ismerkedni, annak ellenére, hogy láttam, hogy van akinek bejön. Lehet, hogy neked sem ez való.

2019. márc. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha látszik rajtad, hogy feszült vagy, nem fog senki beszélgetést kezdeményezni. Ne azért menj valahová, hogy ismerkedj, hanem azért, hogy jól érezd magad.

Én sokszor járok egyedül mindenfelé, mert ha a páromat nem érdekli egy kiállítás, vagy hangverseny, akkor elmegyek egyedül. Nem vettem észre, hogy emiatt furán néznének. Senkit nem érdekel, hogy más emberek kivel mennek egy programra. Kávézni is gyakran járok egyedül. Szeretem a kávét, megkívánom, veszek egyet és megiszogatom. Komolyan mondom, hogy fogalmam sincs ilyenkor, hogy mások kivel ülnek egy asztalnál. Mert nem érdekel. Néha olvasok ilyenkor, vagy csak bambulok. Egy kiállításon meg aztán bőven van mit nézni. A látnivalóra koncentrálok és élvezem, hogy zavartalanul nézelődhetek.

Nyugodtan mozdulj ki. Annyi látnivaló van!

2019. márc. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Pontosan ebben a helyzetben vagyok, és ahogy írtad a szituációkat azok is tökre megtörténtek velem.


Én eljárok futni, sétálok egy kört a városban, beülök egyedül a moziba, a kelleténél többször eljárok vásárolni kaját, és igazából ennyi. Interneten abszolút nem megy az ismerkedés, azt sem tudom hol kezdhetném, mert senki nem ír vissza, meg tökre kifogytak azok a oldalak, fórumok, ahol lehetne. Élőben megint csak ugyanez a kérdés, én is kétségbe esetten keresem az ismerkedésre a lehetőségeket.


Azt gondoltam, és lehet neked is jót tenne, ha beiratkoznék konditerembe, aztán ott csak lenne valamiféle társaságom, még ha nem is egyből, de egy idő után ismerős arcokat látnék, néha 1-1 odaszólás, beszélgetés, aztán hátha kialakulna valami. Más így hirtelen nem nagyon jut eszembe. Esetleg ha olyan vagy, hogy beiratkozni valami társas táncra, jógázni, aerobik. Meg ha nő vagy, akkor azért valamivel könnyebb dolgod lenne a társkeresőn. Egyre több az ilyen ember, mégis egyedül maradunk, valahogy tényleg össze kéne fogni lokálisan, mert ebbe bele lehet bolondulni.

2019. márc. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Talán azt gondolták, hogy vársz valakire. Olyankor az ember nem megy oda "udvarolni", mer elég kínos lenne, ha közben a harmadik fél megérkezne.
2019. márc. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, nem vagy egyedül ezzel a problémával, én is szorongok, idegeskedek ez miatt... 22f
2019. márc. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Te már legalább jó úton haladsz. Én annyira szorongással teli és gátlásos vagyok, hogy konkrétan még bevásárolni sem voltam soha egyedül, azt meg egyenesen elképzelhetetlennek tartom, hogy beüljek valahova egymagamban, legyen szó akár egy kicsi, baráti légkörű cukrászdáról...
2019. márc. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!