Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Amióta anyám krónikus beteg...

Amióta anyám krónikus beteg lett, egyfolytában a hajléktalanság gondolata rémiszt. Normális ez?

Figyelt kérdés
26 vagyok, egyetemista még egy félévem van hátra és soha életemben nem dolgoztam idényszerű pakolgatós diákmunkán kívül. A nyelvtudásom egy gyenge angolban merül ki, alapból nem vagyok okos, de 6 év alatt az egyetemi tanulmányaim végére azért csak sikerült elérnem. Van egy szakmám amiben nulla gyakorlatom van és 7 éve tanultam. Viszont anyám 1 hónapja a kórházat járja (keringési probléma), kétszer hívtam mentőt és ő keresett a családban a legjobban (200k), apám is volt már korábban kórházban (enyhe stroke) én pedig egy ideje a fásult depresszió tüneteit látom magamon. Egy sort nem tudok írni a szakdogához, otthon vergődöm, tehetetlenül bolyongok a szobában és nem hagy nyugodni a gondolat, hogy kiszolgáltatott vagyok. Azon is gondolkoztam, hogy otthagyom az egyetemet és azonnal egy gyorstalpaló szakmát tanulok, de ezzel 6 év küzdelem menne a kukába. Ráadásul 2 hónapig ingyen kell majd szakmai gyakornokként dolgozni és addig tuti nem lesz pénzem. A fenti sorokból ugye következik, hogy jelenleg apám fizetéséből élünk (+anyám táppénze). A legrosszabb hogy kapcsolati tőkém sincs és ha magamra maradok akkor mehetek az utcára. Mit csináljak, hogy kilábaljak ebből a reménytelen és vészjósló helyzetből?

2019. márc. 18. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:
8%
Üdv a nagybetűs életbe!Ha le tudod húzni ezt a félévet utána talán felvesznek valahova de tapasztalat nélkül nem sok esély van rá, ha van több jelentkező!A halál könnyebb út!
2019. márc. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Én édesanyám miatt aggódnék, nem saját magam miatt. 26 évesen ezt meg kell tudni oldani.
2019. márc. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Ne lovald ebbe bele magad, nagyon sokan indultunk neki az életnek kapcsolati tőke és pénz nélkül, s nem lettünk hajléktalanok. Nekem pont mikor leérettségiztem, akkor halt meg az apám, anyám pedig munkanélküli lett. Így azonnal elmentem egy könnyű fizikai munkára (nő vagyok), majd kemény spórolás mellett 2 év múlva elkezdtem egy főiskolát, amit sikeresen munka mellett elvégeztem. Aztán szépen fokról-fokra előbbre lépegettem a munkahelyi ranglétrán, egészen középvezetői szintig jutottam egy közepesnél nagyobb vállalatnál. Az anyagi helyzetem is fokozatosan javult, lassan lett saját lakás, autó is, és az özvegy anyukámnak is tudtam segíteni. Bízz magadban, lehet munkát találni ha akarsz kapcsolatok nélkül is!
2019. márc. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jelenleg, így hogy egyetemen végén vagy, nem tudsz találni gyakorlatot? Nálunk kb. lasszóval kell fogni gyakornokot, és nem ingyen dolgoznak, ha jól tudom kb. 1100 ft kapnak bruttóban óránként.
2019. márc. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Milyen szakot végzel?

Csak gyorsabb és sikeresebb megírni a szakdogát és záróvizsgázni mint targoncásnak tanulni, bár ha nem piacképes a szakod akkor azzal se lesz nagyon munkád, pláne nyelvek nélkül.

Ha már eddig elvégezted akkor szerintem fejezd be akármi is az.

Anyukád is jobban érzi magát, ha diplomás gyereke van.

2019. márc. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, hogy fejezd be azt, amit elkezdtél, különben az önbecsülésed is romokban lesz, és az a depresszió melegágya. Ha meg depressziós vagy, akkor tényleg sokkal kevesebb esélyed van bármihez.


Ha kell, keress az egyetem mellé valami állandó diákmelót, sokan vannak, akik folyamatosan dolgoznak, te is kibírod.


Nem tudom, hogy mikor mi történt, de ajánlom a figyelmedbe ezt:

[link]

Ezzel a szüleid - ha valóban érintettek, akár öt évre visszamenőlegesen is igényelhetik a betegségekre az adójóváírást, ez önmagában több százezer forint is lehet.

Jó, egyszeri dolog, de akkor is valami.

Utánajárnék még, hogy kinek mi jár még, le lehet e őket százalékolni, vagy sem, jobban járnak-e egyáltalán, ha le vannak százalékolva. Igényelhetnek-e közgyógyellátási igazolványt...


Nem ez a fő problémád, tudom, de azért mégis segítség lehet.


Ameddig élnek, addig kell képezned magad a leginkább. Utána is, de addig könnyebb.

Egy gyorstalpalóra akármikor el tudsz menni máskor is, viszont felsőfokú végzettséggel sokkal több gyorstalpalóra tudsz jelentkezni, mint szimpla érettségivel. Ez egy életre szóló döntés lenne a részedről, és szerintem a rossz döntést, egy életre megbánnád, ráadásul már alig van valami hátra. Most húzz bele, aztán sziesztázhatsz.


Fontosak a célok, a perspektíva. Érdemes látni, hogy milyen lehetőségek nyílnak meg előtted a diplomával, egy középfokúval, stb. hogy sokkal nagyobb eséllyel kapsz normális melót, és ha nem Magyarországon, hát külföldön, szóval érdemes tanulni, és akkor lesz esélyed arra, hogy legalább annyit keress, hogy ne kerülj az utcára, netán még valahogy éljél is.


Javaslom, hogy rendszeresen sportolj, az egy kicsit segít a stresszt feldolgozni, a depresszió ellen is jó, de persze nem megoldás, de nagyon hasznos. Keress barátokat, ismerkedj, hobbizz. kapcsolódj ki!


Szerintem alapvetően máshol vannak a problémák, azzal (önmagaddal) kéne első sorban foglalkozni.

Persze a szüleiddel való foglalkozás ezt egyáltalán nem zárja ki, ne így értsd, csak fontos, hogy feltöltődj.

2019. márc. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!