Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért vagyok nagyon vissza...

Miért vagyok nagyon vissza húzódó?

Figyelt kérdés
Senkivel se tudok beszélgetni, ismerkedni, egy barátom sincs, és sehová se megyek ha nem muszály. Ennek van valami megfelelő neve? Ez valami pszichológiai zavar? Vagy szimplán depresszió? (ezt nem hiszem, mert nem vagyok szomorú, se öngyilkos gondolataim nincsenek. )

#magány #egyedül #emberi bajok
2019. ápr. 22. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Lehet ért valami trauma, ezért vagy ilyen. Velem is ez van.
2019. ápr. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem is akarsz kapcsolatokat teremteni, vagy szeretnél de nem tudsz?

Ha az első, akkor valószínűleg aszociális vagy. Ha az utóbbi, akkor szimplán introvertált személyiség vagy. Nehezen nyílsz meg mások előtt, kevés ember van akivel úgy igazán kijössz.

Gyanítom az utóbbi lesz, mivel ha aszoc lennél, nem érdeklődnél afelől, hogy miért vagy visszahúzódó. Ebben az esetben próbálkoznod kell. Nagyon nehéz lesz olyan embert találnod akivel jól elvagy, mert sok ember nem díjazza ezt az állapotot. De annyiból előnyös, hogy csak olyat fogsz közel engedni magadhoz, aki arra érdemes.

Ha aszociális lennél mégis, akkor szakember tudna segíteni talán.

2019. ápr. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Második válaszoló szeretnék én ismerkedni /beszélgetni.

De csak azokkal az emberekkel akikkel én akarok, mert könnyen kiszurom a kamu embereket.

2019. ápr. 22. 20:14
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de én is ugyanebben a helyzetben vagyok. Szeretnék barátokat, de amikor meg ott a lehetőség, akkor soha nem élek vele, mert túl gyáva vagyok. :(
2019. ápr. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#2 vagyok

Jómagam is introvertált vagyok :) Amíg nem voltam egyetemista, internetről voltak barátaim. Volt akivel hamarabb volt akivel később, de mindegyikükkel találkoztam élőben, összejártunk, egyikkükkel egy egyetemre járok, tehát semmiféle hátrányom nem volt az élőben ismerkedéshez képest.

Próbáljátok meg ti is ezt. Ha ügyesen csináljátok, akkor mindig csak annyit tud rólatok az illető, amennyit ti akartok hogy tudjon, és olyan tempóban nyíltok meg felé, ahogy ti akarjátok, továbbá az élőben sokszor fellépő szorongás sem lép fel, mivel nem személyesen kell még előtte állnod, csak monitoron keresztül. A kamu embereket és azokat akik nem szimpatikusak, már az első beszélgetések alkalmával le tudjátok szűrni. Plusz több hozzátok, hozzánk hasonló embert találhattok neten, mint élőben a fent említett okok miatt.

2019. ápr. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Introvertált vagy. Ez semmilyen rendellenességet nem takar, teljesen normális, a lakosság fele ilyen. Téged kimerítenek az emberek, a felszínes hablatyolás, az idegen helyek és társasáb. Viszont feltölt, ha a hobbijaiddal foglalkozhatsz illetve a legkedvesebb barátaiddal-lelkitársaiddal lehetsz.


Neked ezutóbbi hiányzik sajnos, ami miatg kielégítetlen szükségleteid lehetnek. És ezt a legnehezebb találni. Még párkapcsolatnál is nehezebb. Viszont ezaz, hogy ilyen embereket valószínűleg ott találsz, ahol adott a közös érdeklődés. Tehát hobbin keresztül, munkád által, tanulmányok miatt... szóval ki kell mozdulnod mostantól, nyitni picit a világra, amihez a komfortzónádból is ki kell majd lépni. Nehéz, de megéri. Nekem a párom lett a lelkitársam. Talán ez az ideális egy introvertáltnak.

2019. ápr. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igazad van utolsó a hobbimba nagyon sok időt bele öltem, de nem is bánom.

Az emberekben meg nem bizok, mert kisseb koromban a suliban minden nap vertek/Megaláztak.

2019. ápr. 23. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!