Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Tudnátok tanácsot adni abban,...

Tudnátok tanácsot adni abban, mégis mit kezdjek az életemmel végre? Teljesen reménytelennek érzem, hogy valaha is ki tudjak mászni ebből a gödörből.

Figyelt kérdés

Gimnazista lány vagyok, tizenhat éves, és egy kimondottan erős iskolába járok, bár azt hozzá kell tennem, nem önszántamból jelentkeztem oda. Bár ez csak kis szelete a problémáimnak, be kell vallanom, eléggé elkeserít a tanulmányi "eredményem", a fő tantárgyaimból nagyon rossz vagyok (kémiából hármas, biológiából négyes), és fizikából valószínűleg bukni fogok, mert most kaptam kézhez az egyes témazáróm, így a "csodálatos" kettes átlagom, amit sikerült összekaparnom nagy nehézségek árán, jócskán csorbult. Folyamatos kudarcok érnek, az osztályban sem igazán kedvelnek, és maga a gimnázium tantestülete, vezetősége, illetve az iskola célkitűzései, "oktatáspolitikája" sem szimpatikus számomra, emiatt minden motivációmat elvesztettem a tanulás irányába, és még az a bizonyos külső kényszer (tanárok, osztálytársak, rokonok) sem hat meg; tudom, hogy így el fogom szúrni minden lehetőségem, de olyan, mintha valami folyamatosan zsibbasztaná az agyam, és emiatt nem tud érdekelni semmi. Természetesen itthon folyton veszekednek velem a szüleim, ott kötnek belém, ahol tudnak, és ahelyett, hogy segítő kezet nyújtanának, inkább még mélyebbre taszítanak. Bár ahhoz képest, hogy tizennégy éves koromig az sem érdekelte őket, hogy élek-e vagy halok, ez már szintlépésnek számít a "kapcsolatunkban". Ebből gondolom, sejthető, hogy az alább felsorolt problémáimmal miért nem állhatok a szüleim elé.

Tipikusan csendes, zárkózott, könnyű célpontot jelentő kislány voltam, olykor rettentően naiv és szeretetre éhes, ezért hajlandó voltam bármit elviselni azért, hogy kicsit törődjenek velem az emberek. Általános iskolában folyamatosan szekáltak, ha barátkozott is velem valaki, pár nap után talált nálam jobbat, vagy magamra hagyott, amikor a legnagyobb szükségem lett volna rá/rájuk. Emiatt még inkább befordultam, és a hetedik-nyolcadik osztályt már úgy éltem meg, hogy szinte nulla kapcsolatom volt az engem körülvevő emberekkel, napi szinten megfordult a fejemben az öngyilkosság (ez odáig fajult, hogy nyolcadik év végén útra keltem megvalósítani régóta dédelgetett terveimet, ám balszerencsémre egy véletlen teljesen áthúzta a számításaimat), agresszív és túlérzékeny lettem, emellett felszedtem pár kiló felesleget, mert bánatomat mindig evésbe fojtottam. Nem lettem annyira kövér, de adott a rokonaim kezébe egy újabb remek fegyvert, amivel újabb lyukat üthettek amúgy is ritkás önbecsülésem falán.

A folyamatos magány, kitaszítottság és az emberekben való folyamatos csalódás bizalmatlanná, illetve még zárkózottabbá tett, emellett úgy érzem, mintha minden szeretetre való képességet kiölt volna belőlem az elmúlt nyolc év, meg úgy minden más, normális érzelmet is. Annyira üresnek és annyira semmilyennek érzem magam belül, mintha valami ügyefogyott robot lennék, mert konkrétan nincsenek érzelmeim. Nem tud meghatni semmi, nem félek semmitől, és még sírni sem tudok már, pedig régen mindig az segített kicsit jobb állapotba kerülnöm, ha kiadhattam magamból minden felgyülemlett sz**t egy kiadós bőgés kíséretében.

Most már ott tartok, hogy csak fetrengek az ágyban, zenét hallgatok, esetleg sorozatot nézek, bár már semmi nem köt le, így néha csak szimplán fekszem az ágyban éjféltől éjjel háromig, azon gondolkodva, mégis miért kellett egyáltalán világra jönnöm. Sem a családomra, sem az állítólagos barátaimra, sem tanárokra nem számíthatok, de úgy érzem, már magamra sem, és a nem túl távoli jövőben éppen valami magas panelház tetejéről fogok leugrani, csak hogy legyen már vége ennek az értelmetlen tragikomédiának, amit egyesek életnek csúfolnak...

Igazából fogalmam sincs, minek írtam ki ezt az idióta kérdést, bár hogyha nagyon túl akarnám dramatizálni a helyzetem, azt mondanám, ez az a bizonyos cry for help.

Lényeg a lényeg, ha bárki tud valami használható tanáccsal, vagy úgy igazából bármivel szolgálni, ne tartsa magában.

Szánakozók kíméljenek, mert egy biztos, nem önsajnáltatás céljából tettem fel a kérdést; épp elég, ha én undorodom attól a semmitől, amivé váltam.



2019. ápr. 28. 12:36
 1/6 A kérdező kommentje:
Ezen felül azt is szeretném megemlíteni, hogy jelenleg önpusztító életvitelt folytatok (alkohol, dohányzás, önbántalmazás, energiaital túlzott fogyasztása stb.), az emlékezőtehetségem pedig valahol a béka feneke alatt stagnál, már arra sem tudok néha visszaemlékezni, mi volt az iskolában. Többen is megjegyezték már, hogy sokszor teljesen máshol járok, nem vagyok képes koncentrálni semmire és senkire, emellett nem vagyok képes összetettebb beszélgetéseket folytatni másokkal, sokszor úgy érzem egy-egy ilyen helyzetben, mintha teljesen összekuszálnák a fejemben a gondolatokat, ezért gyakran előfordul, hogy badarságokat, értelmetlenségeket beszélek, vagy éppen egy egyszerű kérdésre is csak percek múltával válaszolok. Lehet ennek valami köze a mostani állapotomhoz?
2019. ápr. 28. 12:54
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Először is leszögezném, hogy ezen csak te tudsz változtatni, a szüleid, rokonaid, tanáraid nem.

A legfontosabb az, hogy akármilyen szarul is érzed magad, ne maradj az ágyban, ne maradj a szobádban egyedül, ha nincs jobb programod, akkor is mindig kelj fel, menj akár egy céltalan sétára. Ez lassan, de segíteni fog. Az ágyban fekvéssel csak egyre rosszabb lesz.

Az ivást, dohányzást, önbántalmazást szintén azonnal hagyd abba, ezek csak pótcselekvések, semmi jó nincs bennük, ezektől még mélyebbre kerülsz. Lehet azért csinálod ezeket, hogy a szüleid észrevegyenek, foglalkozzanak veled. Írtad, hogy már gyerekként is szeretetéhes voltál. Én azt javaslom neked, hogy ha úgy látod, van rá egy kis esély is hogy meghallgatnak, akkor ülj le őszintén beszélni a szüleiddel, mondd el nekik hogy érzel. Ha velük ez nem megy, akkor keress valaki mást, iskolapszichológus lehet van nálatok, ne szégyellj elmenni hozzá. De először mindenképpen a szüleiddel próbáld meg, ők ismernek a legjobban.

Segíthet még az is, ha elkezdesz sportolni valamit, igazából bármit. Ha nem adnak rá pénzt, akkor menj ki futni, de minden nap! Ez kicsit segít a stresszen és egy napi célt fog adni, amit várhatsz napközben, és ha végeztél a futással, akkor elégedettséggel tölthet el, hogy ma is megtetted. Lehet hogy hülyén hangzik, de ilyen apró célok értelmet tudnak adni a napjaidnak. Az esti értelmetlen sorozatozást, fekvést ezzel kiválthatod.

Hasonló dolog, hogy szervezz programokat, ha van testvéred, unokatestvéred akkor akár velük. Vagy az osztálytársaiddal, más barátaiddal, de ne buliba meg inni menjetek, mert attól csak ideiglenesen fogod jobban érezni magad, másnap ugyanolyan szar lesz. Menjetek ki a szabadba, vagy moziba, beszélgessetek, ilyesmi. Lényeg, hogy ne ülj otthon egyedül, legyél olyan sokat emberek között amennyit csak tudsz.

Lehet, hogy ezt is hülyeségnek fogod tartani, de ha rádtör a szomorúság, akkor ne kezdj el szomorú zenéket hallgatni, ne nézz meg egy szomorú filmet. Miért akarnád tovább rontani?

A jegyeiddel kapcsolatban tudod, hogy csak egyet tudsz tenni. Ha többet tanulsz. A motivációdat úgy fogod visszanyerni, ha kijössz ebből a depressziós állapotból.

A boldogsághoz nem feltétlenül szükséges, hogy olyan barátaid legyenek akikkel meg tudsz beszélni ilyesmiket is. Az viszont szükséges, hogy legyenek céljaid az életben, hogy érezd van értelme a napjaidnak. Apró célokkal kezdd, és egyre nagyobbakat tűzz ki. Viszont nagyon fontos, hogy akard is a változást, mert tényleg csak te tehetsz érte. És ne legyen megalkuvás. Ne apránként akarj leszokni a káros szokásaidról, meg az ágyban fetrengésről, hanem azonnal vágd el ezeket. Azt javaslom, hogy ha komolyan gondolod, akkor amint ezt elolvastad, kelj ki az ágyból, dobd ki az eszközöket az önpusztító életviteledhez és menj ki egy sétára. Ha idáig eljutottál és végigolvastad, akkor már azt is elmondhatom neked, hogy mindezt úgy írom, hogy végignéztem ahogy az egyik szülőm 3 éven keresztül volt ugyanebben az állapotban. Ő pszichológushoz járt, aki ezeket tanácsolta neki, és bevált, azóta eltelt közel 8 év és a világ legvidámabb embere lett. Ha gondolod, nyugodtan írj privátban.

2019. ápr. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

"Gimnazista lány vagyok, tizenhat éves"


Eddig olvastam.


Innentől ez tipikus tini fröcsögés, ami majd kinősz, mint mindenki más, engem is beleértve.

2019. ápr. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkét választ. Remélem, hogy az utolsó válaszolónak lesz igaza, és nyolc év után végre sikerül kijönnöm ebbők az első válaszoló tanácsait követve. ;)
2019. ápr. 29. 09:25
 5/6 jojo1200 válasza:
45%
Menj el dolgozni.
2019. máj. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Összeszedted magad azóta?
2023. márc. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!