Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Érezted már, hogy ebben a...

Érezted már, hogy ebben a világban soha nem fogod magad jól érezni?

Figyelt kérdés
Sokmindent láttam és tapasztaltam már, és ezekkel egyenesen arányosan ment el a kedvem az egész kedvem mindentől. Szeretném ha egy lehetetlen, végtelenül jó világban élhetnék, ahol nincs ellenségeskedés és rosszindulat. Amit keresztény tanítás néven kaptam sok év alatt, az leírva lehet hogy szép és jó, de a világ az nem így működik, köze nincs a valósághoz. Nem tudom kizárni magamat a valóságtól, márpedig belátom hogy más megoldás nincs. Nem érzem magamat jól sehogy, nem értem az embereket, és ez általában kölcsönös. Jó hogy nem mindenki hasonlóan gondolkodik mint én, de nem tudom megtalálni igazán a közös hangot senkivel. És akkor még csak a közvetlen környezetemet vettem alapul. Tavaly nyáron elmentem több mint egy hónapra külföldre, hátha valami változik bennem, de a legrosszabb csak utána jött miután hazaértem. Sehol nem találom a helyem. Nem tartom magam életképtelennek, de ha egyszerűen már semminek nem tudok örülni, nincs sok értelme akármit is csinálok. 25/F
2019. máj. 13. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:
A világot nem fogod tudni a saját képedre formálni. De kialakíthatod benne a magad kis világát, amelybe azt és azokat engeded be, amit és akiket erre megfelelőnek tartasz.
2019. máj. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem is akarom a saját képemre formálni, unalmas lenne ha mindenki egyforma lenne. És ezt mondom, hogy ez az egyetlen lehetőség hogy megpróbálok nem tudomást venni dolgokról, de nem megy. Talán 2 ember van aki igazából ismer engem, azok sem a rokonaim.
2019. máj. 13. 22:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Én felnőtt fejjel odáig jutottam, hogy elkerülöm azokat a dolgokat, amelyek idegesítőek, lehangolnak vagy más módon húznak le. Személyeket dettó.


És boldog vagyok így. Meg lehet csinálni. Túl kicsi és kevés vagyok én emberként ahhoz, hogy a világ gondjait a vállamra vegyem. Ha mindenki megoldja a saját maga piszlicsáré problémáit, összességében is sokkal kevesebb marad belőlük a világban. Ezért elsősorban ezekre koncentrálok.

2019. máj. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, de megoldást nem találok rá. Egy új élet talán megoldás lehetne, de nem ebben az országban...
2019. máj. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jól tudom érezni magam. Más módon is
2019. máj. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!