Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mást sem keres soha senki?

Mást sem keres soha senki?

Figyelt kérdés

Viszonylag sok ismerősöm van innen-onnan akiket az adott pillanatban barátaimnak hittem, de azt vettem észre, hogy körülbelül 2 év után teljesen elfeljt mindenki.

Amíg osztálytársak voltunk például addig elég gyakran beszélgettünk, kerestük egymást, de ahogy vége az iskolának teljesen megszűnik a kapcsolattartás.

Most pl. a "legjobb barátom" egy hete rám se bagózik.

Igazából nem is esik már rosszul, mert egy idő után hozzászoktam.

Ez normális dolog szerintetek? Nektek mi a tapasztalatotok, véleményetek erről?



2019. jún. 5. 10:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem normális, de sajnos ez van... Nemigen van ma már igazi barátság.
2019. jún. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ez van, az évek alatt szépen lelépett mindenki.
2019. jún. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
A kapcsolatok változnak. Én megválogatom,hogy ki érdemes a barátságra,és ki nem. Alapjáraton jó ember ismerő vagyok,és már az ismerkedésnél tudom,hogy ki az aki megjátsza magát,és ki az aki nem. Így pedig soha nem csalódok. Mert nem várok el semmit. Jókat szoktam az olyanokon röhögni akik azt hiszik,hogy csalódtam bennük,mert megváltoztak. Holott valaki nem változik,csak érdekből barátkozik veled. "Ahol csalódás van,ott megtévesztés is."
2019. jún. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két gyerekkori barátom kezdte ezt csinálni.

Az egyik nemrégiben új közeget talált és az szerintem kielégíti társaságilag, igazából észrevettem, hogy sokszor akkor keresett, ha keseregnie kellett. Közös programot nagyon ritkán csinál már velem, legutóbbit is hirtelen lemondta-ez már többször megtörtént. betegségre hivatkozva. Érdekes módon akkor nem beteg, nincsen rosszul, amikor másokkal van program.


Másik barátom meg lassan csak akkor keres, ha valamire szüksége van, mondjuk benne mindig volt egy önző faktor, erre már szüleim is felhívták a figyelmet régebben.

Ő évente max. egy programot engedélyez, persze menő üzletfelekkel mindig ráér szórakozni menni.


És mindketten úgy gondolják, hogy ez így tökéletes barátság.

2019. jún. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53% ez igaz, én végig sejtettem, hogy lelkiszemetesládának/ stb. kellek főképpen, csak hitegettem magam ostoba mód.
2019. jún. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

Jham. Se szülők, se rokonok, se ismerősök. Barátom már nincs is pont ezen okból kifolyólag. Aki magától nem keres meg, annak nem vagyok fontos.

És ezt nem úgy értem, hogy mindig csak a másik ember keressen. Hanem ez legyen kölcsönös. De ha hónapok/évek elteltével is mindig csak én kezdeményezek beszélgetést vagy találkozót, akkor azért az úgy elgondolkodtat...

Úgyhogy kb pont ezért vagyok teljesen egyedül. (szó szerint... Egyedül élek és soha nincs kihez szólnom. Ma pl irgalmatlan rossz napom van, de végül is a fal és a párna elég jó hallgató közönség.)

2019. jún. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Jah ugyanez, de már elengedtem.


Egy ideig próbálkoztam, aztán leszartam...

2019. jún. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Sajnos velem is ez a helyzet. 1-2 ember van akivel elvagyok, de ők sem látogatnak meg soha, ha én megyek csak akkor találkozunk. Nagyon egyoldalú a dolog.Sajnos új embereket sem könnyű megismerni manapság, pedig 24 leszek még csak...
2019. jún. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 31 vagyok, így tapasztaltam már ezt középiskola, meg egyetem után is. Sajnos én is úgy látom, hogy a legtöbb emberi kapcsolat körülöttünk az adott élethelyzethez kötötten működik csak. Amint vége annak az élethelyzetnek, vége a kapcsolatnak is, vagy azonnal, vagy évek alatt épül le fokozatosan. Elég kiábrándító.

Kivételt csak a családi, és a párkapcsolatok jelentenek.


Mindig, minden változik körülöttünk, és változnak az emberi kapcsolatok is. Nehéz ezt azért elfogadni. Hosszú évek alatt megváltozik a másik ember, és más dolgok lesznek neki a fontosak, vagy más emberek, nem feltétlenül te. Sajnos ez van.

Tapasztalatom szerint az igazi, életre szóló barátság nagyon ritka, 15-ből 1, ha van. A többi abban a 4-5 évben működik csak, amíg tényleg napi szintű kapcsolatban tudtok lenni, a közös élethelyzet miatt.

Utána legalább is, lassabban, de 4-5 év alatt rólam is lekopott mindenki. Volt, aki 2 év alatt. Így járt a párom is az összes középiskolai, és egyetemi barátjával is.


Nekem még van 2, 10 évnél is régebbi barátságom. Ezek megmaradtak, de az idővel és velünk jó nagyot változtak.


Ezen kívül fejben én is ott tartok 31 évesen, hogy teljesen felesleges barátokat keresni, úgyis otthagy mindenki előbb, vagy utóbb.

2019. jún. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem nehéz az élethelyzetem, emiatt nem szeretnek velem lenni, mert mindig szóba kerül valahogy vagy nem tudok kapcsolódni azokhoz akik olyan dolgokról beszélgetnek, vagy hoznak fel problémának amiknél nekem sokkal nehezebb helyzetem van.
2019. jún. 9. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!