Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tennél a helyemben?

Mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés

A főnökömnek van egy másik cége is, az ottani társának egyszer-kétszer segítettem szakmai dolgokban a főnököm kérésére. A társa egy nagyon nagyképű, mindenkit lenéző ember. Most megint segítséget kért, a részletek miatt hozzáadott a belső feladatkezelőjükhöz, amit az egész cég minden egyes alkalmazottja (és még ki tudja kik) használja. Ott pedig az fogadott, hogy fel van töltve egy szervezeti ábra fényképekkel. (a kutyája van a második fokon rögtön őalatta, ami mondjuk poén is lehetne, de komolyan gondolja) és engem is feltűntetett szakmai munkatársként. A facebookra 5 évvel ezelőtt feltett, véletlenül nyilvános fényképemet felhasználva.

Egyrészt közöm nincs a céghez, másrészt meg minden kérdés vagy bármi nélkül felhasználja a képem? Még csak nem is ismerősöm a facebookon.

Na mindegy, szóval kicsit tanácstalan vagyok.

Valakinek valami ötlet?


2019. júl. 26. 16:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem használhatja fel. Ha publikusan is osztasz meg egy képet, akkor is TILOS neki még csak simán letölteni a képet, ha még fel is használnia.


Szépen odamész és megmondod, hogy ezt távolítsa el, mert nem adtál hozzá engedélyt. Ha nem akarja, simán feljelentheted, semmilyen bizonyítékot nem tud bemutatni, hogy Te adtál volna engedélyt, hogy ő a képedet letölthesse és felhasználhassa.


A kutyás részen kiakadtam, nem professzionális, én sem töltögetem fel a kutyáim képét céges mail-ekhez, a céges profilképemnek, stb. (pedig imádom őket).

2019. júl. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!