Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért féltik manapság annyira...

Miért féltik manapság annyira az emberek a munkahelyüket? Azt látom, rengetegen rettegnek a munkahely elvesztésétől.

Figyelt kérdés
Két nagy váltásom is volt, mindkét alkalommal én mondtam fel, én jöttem el, ráadásul úgy, hogy nem volt B változat. Csak egy ugrás a semmibe. Támogató szülők sem voltak, mert akkor már nem éltek. Mégsem ijedtem meg, mindkét alkalommal addig mentem-mentem, amíg új helyet nem találtam. Ha valahol megalázzák az embert, onnan el kell jönni.

2019. júl. 26. 23:23
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk a dolgozók 70%-a vidéki, jó szakma híján nekik kincs az operátori meló is, én szakmámban dolgozom, de egy mocsok helyről van szó így lehet én nyernék vele ha ott hagynám, és kis céghez mennék. De a buta iskolázatlan emberek tudatlanságát hallgatni, a saját butaságaikon röhögni jó, és ez tart itt.

Idegbetegek munkaidő alatt, mert egy olyan embertől félnek aki ugyanolyan Borsodi paraszt mint ők maguk.

Egy droid munkán képesek összeveszni, áskálódni, furakodni.


Ezeket nálunk lenézik, annyit bíznak rájuk mint egy 8 általánost végzett valakire, mert agyilag is olyanok, de ezt ők nem veszik észre.

2019. júl. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Igazad van, ezzel én is egyetértek,én is így csinálom, csak ugye akinek családja van, vésztartalék sincs vagy esetleg nyugdíj előtt van az nem teheti meg ezt.
2019. júl. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Ezt én sem értem, főleg Budapesten. Én nemrég mondtam fel, mert már nem bírtam tovább a leterheltséget, az ostoba új vezetést. A főnököm azzal próbált ott tartani, hogy milyen nehéz új állást találni, ő egy év alatt nem talált semmit és ismerős által került be hozzánk is. ( Ő néhány hónapja volt ott, de annyi bőven elég volt belőle. A szakértelme 0, így teljesen értem miért nem talált annyi ideig állást.) A kollégák nagy része is hasonlóan vélekedett: legalább addig maradtam volna, míg nincs más, biztos állás, ez felelőtlenség, stb. Volt aki irigykedett, hogy ő is lelépne, de ott a hitel, gyerek.

A szüleim és a párom támogatóak voltak szerencsére. Van megtakarításom, így nem az ő pénzükből élek két állás között. Abszolút megértették, hogy nem érdemes rossz helyen értelmetlenül vergődni.

2019. júl. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja elfelejtettem: a főnököm az utolsó héten azzal állt elém: már érti az optimizmusomat, rákeresett professionon és valóban rengeteg álláslehetőség van számomra. Azaz tapasztalat, információk nélkül állította, hogy nehéz (már már lehetetlen) új állást találni. Ezzel is leírta magát.
2019. júl. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Én a párhavonta semmire felmondást nem értem, főleg, ha utána otthon még "pihen" is az illető, mielőtt új állást keresne.


Ha ennyit tud félretenni, irigylem. Bár ha én tudnék félretenni, arra nagyon vigyáznék, nem otthon lazsálásra költeném.


Akinek hiperszuper jó végzettsége és tapasztalata van, az hamar tud váltani, de akinek ezek nincsenek, az egyáltalán nem könnyen, vagy csak még rosszabbra vagy ugyanilyen rosszra.

2019. júl. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%

Azért, mert az emberek többségének a fizetése éppen arra elég, hogy kihúzzák a következő fizuig, megtakarításuk emiatt nincsen. Ezért nem engedhetik meg maguknak, hogy hetekig vagy hónapokig állás nélkül maradjanak.

Főleg akkor nehéz munkát találni, ha az ember nagycsaládos vagy ha idős. Senki nem akar olyan embert foglalkoztatni, akinek 1-2 éve van a nyugdíjig, vagy aki folyton hiányozni fog a melóból, mert beteg valamelyik gyereke.

2019. júl. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Manapság szerintem már sokkal kevésbé féltik mint mondjuk 10-20 éve féltették. (nincs tartalékuk, nem engedhetik meg maguknak, hogy hónapokig állás nélkül lehessenek)


Most viszonylag könnyű másik állást találni csak épp nincs rá semmi garancia, hogy az jobb lesz mint az előző. Szóval hacsak nem motivál az, hogy neked feltétlen menekülni kell onnan akkor azért ésszerűbb ha előbb keresel új állást és ha már biztos akkor váltasz.

2020. febr. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokan nem féltik, nem kell megalázkodniuk, nincs olyan nagy visszhangja, ha váltanak, nyugodtan változatathatnak, mert van önbizalmuk és van több több alterbatíva a fejükben, de előfordulhat, hogy diplomafüggő ki hova tud elmenni dolgozni, ha vált. Sokaknak nincsen ilyen, azokat valóban sokszor kizsákmányolják és rettegnek attól, hogy nem lesz munkájuk és egzisztenciájuk és mindig mindenkivel szemben félnek, hogy negatívan lesznek diszkriminálva, érthető, főleg akik sokat keresnek és biztonságosan és állandóan kapnak pénzt a munkahelyükön. Én megértem.
2020. febr. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!