Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Te kértél már valaha fizetésem...

Te kértél már valaha fizetésemelést?

Figyelt kérdés
Mi volt a válasz? Mióta dolgoztál a cégnél? Én gondolkozom rajta, bár még itthon vagyok gyeden a fiammal. Nagyon keveset keresek szerintem. Szeretnék ha visszamennék, de a gyereket nem tudnám hova tenni, így babysittert is fizetni kéne, stb.
2019. júl. 27. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Többször is. A következők történtek, bár nem ugyanazon a m.helyen: Kiröhögtek, kirúgtak, emelték a fizetésemet...1500 forinttal (ekkor én röhögtem), úgy meglepődtek, hogy megduplázták a fizumat (ekkor én lepődtem meg)
2019. júl. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én kértem, de kártérítést.
2019. júl. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer úgy àllítottam be a főnökhöz, hogy fel szeretnék mondani, mert nem jövök ki a fizetésemből. Erre ő ajánlott magasabb fizetést.
2019. júl. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

3-mas: nálunk a fél cég így kapott fizuemelést. A másik felét meg nem érdekelte a plusz pénz és akkor is felmondott.

Az 1-est meg nem tudom, miért pontozták le, nekem nagyon tetszett a válasza. :D

2019. júl. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4 éve voltam ott, amikor nyílt egy új cég a környéken, az addig ott dolgozók 8-12 év után befásulva, hagyták ott a helyet, és átmentek oda. De ember nem jött a helyükre így szorult a hurok, és én is megtörtem egyszer munkaidő alatt, fogtam magam és haza jöttem, itthon jött egy telefon hogy menjek vissza beszéljük meg, biztos megtudunk egyezni. Bizonyára azért használtak ilyen szavakat mert én voltam a húzó erő, még rosszabb napokon is, és nem akarták hogy így legyen vége. nettó 10e ft-al "tudták" volna emelni a fizetésem, én meg annyit mondtam, hát ezért kár volt bejönni, kértem a felmondási papírt, és viszlát.


Szerintem nem érdemes kérni, sok munkáltató még magától sem ad a kötelezőn felül, csak épp annyit amennyit a konkurencia is kiköhög.

2019. júl. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én egyszer kértem, pontosabban a munkáltatóm ígért valamit, amikor felvett (próbaidő után emel) és megfeledkezett az ígéretéről, emlékeztettem rá. Egyébként meg nem voltam olyan hosszú ideig egy munkahelyen sem, hogy egyáltalán felmerülhetett volna a fizuemelés, jelenleg pedig közalkalmazott vagyok, ott meg ugye bértábla van, automatikusan emelkedik X idő után (bár nem sokat, és nem is sokról...)


A te eseted azért problémás picit, mert kisgyerekes anyukaként a munkáltatók nem fognak két kézzel kapkodni utánad, és ezzel bizonyára a jelenlegi munkáltatód is tisztában van. Én a helyedben azt tenném, hogy elkezdenék keresgélni, megnézném, hogy milyen lehetőségeim vannak a munkaerő-piacon és aztán kész tények elé állítanám a munkáltatóm, hogy kaptam egy (anyagilag) jobb ajánlatot, ennyit és ennyit kapnék. Szeretek itt dolgozni, de nem jövök ki a jelenlegi fizetésemből. Ha szüksége van rád, akkor megadja, vagy legalább valamennyit emel, de ha nem, akkor is lenne B-terved.

2019. júl. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Igej, 2016 elején. A manager olyan gyönyörűen elmagyarázta, hogy miért nem jár nekem, hogy szégyeltem magam. :D
2019. júl. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!