Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Manapság miért munkaközvetítőn...

Manapság miért munkaközvetítőn keresztül lehet gyárba bekerülni?

Figyelt kérdés
Egyre több céghez munkaközvetitő irodák hirdetnek amit nem értek hiszen gondolom úgyanaz a folyamat beadom közvetlen a céghez behívnak tesztre meg interjúra. Munkaközvetitő meg gondolom úgyanúgy kőzvetit hogy mikor menjek be a céghez. mondjuk volt hogy jelentkeztem egy megadott céghez kétszer emailt kültem harmadszorra meg telefonáltam ....válasz igen megkaptuk az emailt jöjjön be ekkora... Szóval lehet hogy közvetítő egyből intézkedik nemtudom.
2019. júl. 31. 12:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert gyorsan meg lehet szabadulni a nem megfelelő munkaerőtől így.
2019. júl. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert nagy a jövésmenés a dolgozók közt így inkább kiadják ennek kezelését másnak. Pl sokkal jobban tudnak toborozni, munkaerő nyilvántartást kezelik. Illetve nagyon sokszor csak bizonyos időszakokra kell ember.
2019. júl. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Még sosem jelentkeztem így viszont a barátnőm másnap mehetett is melózni rá pár hónapra meg úgyanúgy tesztírás vot mondjuk má hónapokig ott van akkor nem értem miért.
2019. júl. 31. 13:06
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Viszont a munkaerö közvetitö cég levesz valamennyit a fizubol de cserebe nagyon kedvesek. Olyan 15-20 ezer korul szerintem levesz. Mert volt olyan melo amit ugyanaz volt es ceg is hirdette meg munkaero is es kb 15-20 ezer ft elteres volt a felajanlott bérek közt.
2019. júl. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Na ja oda kell figyelni gondoltam hogy leszedik a jutalékot.
2019. júl. 31. 13:10
 6/11 anonim ***** válasza:
23%

Nem vonnak le semmit, ez teljesen téves. Az lehet, hogy a bruttó besorolási bér az első fél évben nem egyezik meg a rendes és a kölcsönzött munkavállalók esetén. Fél év után amúgy rendezni kell a béreket, azonos munkakörben egyenlő ber jár, függetlenül attól higy saját munkavállaló vagy kölcsönzött.


A bruttó bérből pont ugyanannyi levonás van, mintha közvetlenül a cégnél dolgoznál. A közvetítő a cégtől kap ezért díjat, nem a munkavállalótól vonnak jutalékot.

Tehát te kapsz br 200.000-t akkor a cég kifizeti ezt plusz a közterheket és a kölcsönzés díjat.

2019. júl. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Többször vállaltam közvetítőn keresztül gyári munkát. Közben kiderült, hogy jóval kevesebbet kapok, mint akik a cégen keresztül jelentkeztek. Nekem könnyebb volt bekerülni, de nem érte meg.. A gyár hr-esén keresztül jelentkezz, ha hosszú távon tervezel.
2019. júl. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Igy is úgyis lesz beszélgetés a hr-esel azt kell meggyöznöd. Viszont sajnos van olyan ceg ami csak kozvetiton keresztul fogadd jelentkezest. De ha van ra lehetoseg akkor valoban jobb kozvetito nelkul.
2019. júl. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem fizet ki a cég semmit hülye lenne, te fizeted ki:D
2019. júl. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Köszi a lepontozast, munkaero kölcsönző cegem van, csak tudom.


Azt meg megnezem, hogy a munkavállaló bruttó béréből milyen jogcímen történik eme jutalék levonása.... mert jogerős bírósági végzés vagy a munkavállaló beleegyezése nélkül nem lehet semmit levonni a kötelezőeken kívül!

2019. júl. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!