Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Most én vagyok szerencsétlen?

Most én vagyok szerencsétlen?

Figyelt kérdés
Valahogy úgy érzem a pénz folyamatosan ki folyik a kezem közül. Informatikus ként dolgozók havi 400-600 között függően mennyit vállalok pluszba. Nem vészes a meló, nincs benne kihívás. Van hogy napi 3 órát vagyok bent és lelépek mert minden dolgom elvégeztem. Viszont a pénz ahogy be úgy megy is ki. Albérletben lakom, a jelenlegi felvert lakásárak mellett habár egy ideig kerestem lakást letettem a vásárlásról. Figyelek az étkezésre, csak jó minőségű, lehetőleg feldolgozatlan élelmiszerekből főzök. A barátnőmmel élek együtt aki egyetemista, de diakmeloban dolgozik, ő is sok mindenbe beszáll. Ennek ellenére is csorog a pénz a kezem közül. Egy tíz éves autóval járok, havi max 40 megy el üzemanyagra, 90 az albérletbe, havi 3-4 etterem, programok, de semmi külföldi nyaralás vagy ilyesmi. A megtakarításom kb egy havi fizum. Ti hogyan intézetek a pénzügyeitek? Van valami ötletetek mivel tudnám megfogni a gyeplőt?
2019. aug. 2. 23:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Van egy konyv, penzugyi naplo talan a neve de nem biztos, tippek vannak benne illetve napra lebontott tablazat amibe vezeted mikor mire mennyit koltesz es honap vegen "elszamolod" magadnak hogy igazabol mire is ment el annyi penz. Szerintem ha a konyvet nem is talalod meg hasznos lenne ezt a felirosdit csinalni. Latnad legalabb mire koltod
2019. aug. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem értem mégis mi a fenére költesz akkor? :D

500at kapsz kézhez. 40 kocsi, 90 albérlet, 30 étterem. Gondolom mellette még mondjuk 60-80k további kaja. És mi van a pénzed felével?

2019. aug. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Vree ***** válasza:

+1 amit első mondott. Valószínűleg van valahol egy (vagy több) olyan tétel, ami az adott pillanatban lehet hogy nem tűnik soknak, de napi kiadáshoz hozzáadva hónapra-évre felszorozva már komoly kiadást eredményez.


Mondok egy hülye példát. Nálunk valaki laktózérzékeny, az volt az igénye, hogy tej helyett vegyünk neki szója/zab/mandula tejpótlót. Igen ám, de ezeket többszörös áron árulják, úgyhogy az mondjuk napi plusz egy ezres. Beszorozva hónapra az már harmincezer, egy évben 360ezer. Tegyük fel, hogy van mondjuk 3 ilyen tételed, mondjuk márkásabb ruha, mosószer, benzin, stb. és már a százezres léptékben vagy. Nem azt akarom mondani, hogy ne vegyél minőségi cuccokat, de kövesd, hogy mennyit költesz, hogy tudd, mire megy a pénz és hogyan kalkulálj.


Ha bankkartyával szoktál fizetni, akkor könnyű dolgod van, mert megnyitod online a számládat és ott a havi listázás, hogy melyik nap more mennyi ment, csak a készpénzeseket kell hozzáadni.


Ha gondolod, vezess saját “kasszát”: rakj félre valamennyi “költőpénzt” minden hónapban, legyen egy napi előreirányzott keret. Ha nagyobb várárlás esedékes, oszdd vissza, hogy az a napi keretedet mennyivel terheli.


Nálam amúgy is lekötésben vagy befektetve van minden pénz, amit megtakarításra szánok, tehát ha akarnám se tudnám figyelmetlenségből/felindulásból elkölteni.

2019. aug. 3. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
20%
Muszáj az autó? Attól megszabadulnék, én még bkv-bérletet se veszek, a tavasszal vett bicikli árát mostanra spóroltam meg, sőt, már átmentem megtakarításba, hogy augusztusra se kell bérlet.
2019. aug. 3. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

Én havi 200-at keresek, és ugyanennyim van párom 190-et, megtakarítást tekintve különkasszán vagyunk). Bár nekem csak 50+rezsi fele az albi. Meg csak kétszer megyünk étterembe, viszont sokat utazunk rokonokhoz, nyaralóba. Évi két belföldi üdülés.


Fogalmam sincs, hogy mi a rákot csinálhatsz. Havi 200-at félre kéne tudnod rakni. 2,5-3 milliós megtakarításodnak kellene lennie/év.

Persze akkor nincs minden évben új telefon, meg 300 ezres oled tv...

2019. aug. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Van egy nagyon jó könyv, T.Harv Eker - A milliomos elme titkai, vagy valami ilyesmi a címe. Jó gondolatok és praktikus tanácsok vannak benne, sokat ír a megtakarításokról is.
2019. aug. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyomi vagy.
2020. okt. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!