Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más is utálja a munkáját,...

Más is utálja a munkáját, vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen?

Figyelt kérdés
Semmi motivációm reggelente bemenni, amikor ott vagyok, azt várom, hogy vége legyen. Váltani nem sok lehetőségem van. Éreztetek már így?

2017. jan. 25. 07:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Nem, pedig én dolgoztam már takarítói állásban is és azzal sem volt bajom. Ameddig jön a pénz és minden ki van fizetve, mellette a szórakozás is, addig nekem gondom nincs a munkámmal.
2017. jan. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Én már 16 éve dolgozom egy helyen és minden reggel ugyanezt érzem. Utálom a munkámat. Látod más is van vele így.
2017. jan. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Erre mondják, hogy ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változz meg Te magad!

Próbálj más szemmel nézni a munkádra!

2017. jan. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
27%

Na, EZÉRT kellett volna tanulni.

Hogy választhass olyan munkát, amit szeretsz.

Én pl. szeretem a munkámat. Ez nem azt jelenti, hogy mindig, hanem hogy 95%-ban. Egy évben talán 2 olyan nap szokott lenni, amikor nem megyek be szívesen. Az előfordulhat, hogy bemegyek, azzal nincs baj, de más probléma van.

2017. jan. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Igazából tanultam, én választottam... csak sajnos rosszul.
2017. jan. 25. 08:40
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
En szeretem, a regi munkahelyemet nem szerettem, igy valtottam, azota alapvetoen minden jo
2017. jan. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokan vannak így vele. Sajnos a jólét meg a karrier hajszolása az esetek legkevesebb részében eredményez teljes elégedettséget. Legtöbbször az alapján mész egy munkahelyre elsősorban, hogy hova vesznek fel, de jelentkezni sokan a fizetés és az ehhez kért végzettségek alapján jelentkeznek. Nem aszerint, hogy miben lelnék örömüket. Nekem elég nagy karrier lehetőségem lenne, egy egész jó diplomám van, jó eredménnyel, de nem érdekel az, amiről szól. Mielőtt jönnétek vele, hogy akkor minek tanultam ezt, egyszerűen másról szólt az egész, mint aminek jelentkezéskor látszott, illetve aminek hírdették, de ebbe ne menjünk bele. Van két szakmám is, de a fősulin elcseszett évek miatt nincs benne gyakorlatom, szóval cseszhetem, mert nem alkalmaznak vele sehol.

Egy ideje már dolgozom (2009-ben kezdtem dolgozni, még a fősuli mellett). Több helyen dolgoztam, raktárban is, de főként irodában. Egy ideje (majd 4 éve) egy irodában rohadok, előtte taxis voltam. Most újra taxis vagyok az irodai meló mellett, mert az irodai az nem fix (bármikor mondhatják, hogy csá), illetve amióta ide kerültem, a hátam közepére se kívánom az egészet. Ez is kicsit máshogy lett tálalva, mint amilyen valójában. Kicsit olyan, mint ha beleharapnék egy marcipánnal borított sütinek látszó tárgyba, de kóstoláskor derülne ki, hogy a marcipán alatt kutyaszar van. Gondolom ismerős a szitu páraknak.

Most újra taxis (is) vagyok egy ideje, és ezt nagyon szeretem csinálni, taxizni örömmel indulok el, mindegy, hoyg nappal vagy éjszaka.

Annyit akartam kihozni belőle kedves kérdező, hogy ne félj váltani. Persze ne dobd el az utált munkahelyedet a semmire, de keresgélj. Próbáld meg megtalálni azt, amiben jól érzed magad, ahova nem szenvedés reggelente bemenni, és majd hogy nem fájó szívvel teszed le a lantot műszak végén.

Általában az alábbi variációk jellemzőek sajnos:

- utálod, de jól fizet

- szereted, de szarul fizet

- utálod, és szarul fizet

Az optimális opció, a szereted, és jól fizet, az sajnos csak keveseknek adatik meg. Ez van.

Ha nem érzed jól magad a munkádban, hiába fizet jól, stresszes leszel, amiért egy idő után nem fog kárpótolni a viszonylag új autó, a nagy TV, meg a rendszeres nyaralás. Ezen felül, ha stresszes vagy, főleg ha ezt nem akarod beismerni, illetve mutatni a külvilágnak, a környezetednek, és elnyomod magadban, abból később súlyos bajaid lehetnek. Nem csak lelki bajok, sok krónikus betegség okozója is lehet a stressz, főleg az elfojtott stressz. Úgyhogy ne félj megtalálni önmagad, a hivatásodat, még akkor sem, ha ez esetleg a jelenlegi életszínvonalad rovására megy, és lejjebb kell adni, nincs az a pénz, ami megérné, hogy idegileg kicsináld magad.

2017. jan. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
96%
Igen éreztem már így. Aktatologató voltam egy irodában, rémes volt. Nem is értem miért húztam olyan sokáig, pedig már az első nap sírva jöttem haza, hogy ebbe bele fogok pusztulni. Rettenetesen unatkoztam. Szerencsére egy hónap után búcsút intettünk egymásnak.
2017. jan. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%

Ha tanultál, akkor most is tudsz tanulni.

Keress másik helyet, ami jobb, tanulj hozzá, ha kell - és UTÁNA válts.

2017. jan. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%
Költözz el, iratkozz be levelezős egyetemre, tanulj nyelvet. Ezek közül persze nem kell mindet rögtön. Ha nem vagy hajlandó érte tenni, akkor nem eléggé rossz még a helyzet.
2017. jan. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!