Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Irodai munkánál mi történik,...

Irodai munkánál mi történik, ha a szokásos havonta vagy három havonta tartott személyes elbeszélgetésen (vezető és beosztott között) a munkavállaló nem kíván részt venni?

Figyelt kérdés

Egyes helyeken a vezető tart három havonta vagy havonta egy beszélgetést; minden beosztottjával félrevonul egy külön terembe, ott értékeli a munkáját, visszajelzést ad, hogy hogyan látja, mennyire van jól a csapatban, részt vesz e a csapatépítőkön, lehet e rá is számítani a csapatmunkánál, stb.


Ha egy ilyen személyes elbeszélgetés bejelentésénél azt mondja a beosztott, hogy ő nem kíván részt venni


1. Megteheti vagy ezen kötelező a részvétel?

2. Mi lesz a következménye?



2019. aug. 8. 10:53
 1/3 anonim ***** válasza:
68%

Semmi értelme a kérdésnek, tekintve hogy senki nem képes az adott vezető fejével gondolkozni és senki nem ismeri az adott alkalmazottat és ez nagyban függ tőlük.


Nem mindegy, hogy az alkalmazottam jól dolgozik, akkor nem feltétlenül cseszegetem, de ha fejlődnie kéne ennek ellenére kijelenti, hogy nem kíváncsi a véleményemre, akkor ajtót mutatnék neki.

2019. aug. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%
Mi hetente-kéthetente ülünk le fél órára a főnökömmel, hogy átbeszéljük az ilyesmit és az egyéb fontos dolgokat. Ha valamikor nem alkalmas, vagy épp nincs semmi, amit meg szeretnék beszélni és nem akarom ezzel tölteni az időm, akkor csak simán elmondom neki és ilyenkor elhalasztjuk, ő rugalmas és laza ebben is. Ez viszont tök lényegtelen, mert nem ismerjük a főnöködet, nem tudjuk milyen ember és mennyire ugrik az ilyesmire. Inkább a régebb óta ott dolgozó kollégákat faggatnám ki a helyedben.
2019. aug. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint ez nem kötelező. Igazából csak kíváncsiságból kérdeztem, mert még nem nagyon láttam ilyet, hogy valaki azt mondta volna, nem szeretne részt venni a személyes elbeszélgetéseken és kíváncsi lettem mi lenne abban az esetben, ha ez megtörténne, kötelező e ez az elbeszélgetés meg ilyenek. De akkor ezek szerint megtörténhet, nem kötelező, csak a főnöktől függ, hogyan reagál rá.


Természetesen nem tervezem ezt eljátszani, csak nagyon furdalta az oldalamat a kíváncsiság.


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, adtam zöld kezet.

2019. aug. 8. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!