Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti hogy reagáltatok volna, ha...

Ti hogy reagáltatok volna, ha a kollégátok hazigságokat terjeszt rólad a főnöknek?

Figyelt kérdés

A szitu az, hogy elmentem másfél hétre szabira, és mire visszajöttem az egyik kollégám hazugságokat állított rólam a főnöknek. Azzal fogadott a főnök, hogy panasz érkezett rám, hogy elvileg goromba voltam a vendégekkel, direkt bezártam az ajtót mikor be akartak jönni, és ha kérdeztek nem válaszoltam. Kérdezte mi igaz ebből? Mondtam hogy ilyen soha nem volt, hogy direkt bezártam volna az ajtót, és ha kérdeztek mindig válaszoltam, olyan esetleg volt, hogy nem értem rá és röviden válaszoltam, mert dolgom volt máshol. Mint kiderült ez a kollégám még azt is szabadalmaztatta, hogy tegyenek el az asztalomtól egy másik helyre, ami eldugottabb. Végül ez nem történt meg, mert hitt nekem a főnök. Meg is lepődött mikor bbejött és meglátta hogy a helyemen maradtam, hogy neked nem kellett átülnöd? Mondom nem. És akkor már sejtettem hogy ő volt, és rá is kérdeztem hogy ő panaszkodott rólam a főnöknek? Bevallotta, hogy igen, de az nem úgy volt, ő nem is úgy mondta, biztos a főnök túlozza el... én viszont tudom hogy ő milyen és pont kinézem ezt belőle. Mindegy, nem vitatkoztam vele tovább, viszont bosszant a dolog, rosszul is esett, és nem gondolom fairnek hogy akkor próbál befeketíteni, mikor nem vagyok itt és így nem is tudom megvédeni magam. Jogos a fölháborodásom? Ti mit tettetek volna?


L/24


2019. aug. 8. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Javasoltam vna a főnöknek h forditson nagyobb figyelmet az illetőre ilyen téren, és minimum kétesen kezeljen bármit amit mond.
2019. aug. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha valaha ilyen helyzetbe kerülnék, én annyit kérnék a főnökömtől, hogy üljünk le hárman (ő, az érintett kolléga és én) egy beszélgetésre, és ott tisztázzuk a korrektség jegyében a dolgokat, többek között azt, hogy pontosan milyen kritika hangzott el a munkavégzésemmel kapcsolatban, úgy, hogy a kollégámnak is lehetősége legyen elmondani az észrevételeit, és nekem is.
2019. aug. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én kör e-mailt küldtem. Akkora nyílt botrány lett, hogy kirúgták azt, aki hazugságokat terjesztett.
2019. aug. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Minden munkahelyen vannak ilyenek vagyis helyesbítek jobban csak ilyenek vannak,akik lekicsinyelnek,aláásnak másokat, hogy magukat felmagasztalják.
2019. aug. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amíg szabin voltam az én munkatársam azt mondta a főnökömnek hogy nagyon rá érek, szóval egy csomó plusz munkát adott nekem. Miután megtudtam, a kollégám gúnyosan hozzátette hogy dolgozzak gyorsabban, mert sosem fogok végezni a napi feladatokkal.


Amióta a kollégám megtudta hogy hamarosan kilépek, nagyon kedves velem, csokival és sütivel kínálgat, mindig megkérdezi hogy miben segíthet nekem. Próbál rábeszélni hogy maradjak. Szabályosan retteg attól, hogy ezt a plusz munkát utána rá fogják sózni. :DDD


Még pár hétig kiélvezem a helyzetet, aztán tényleg kilépek.

2019. aug. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 és ez most hogy jön ide? Kit érdekel a sztorid, nem a kérdésre válaszoltál, már bocs..
2019. aug. 10. 13:45
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Olyan sztorit írtam le, amiben bemutattam, hogy én hogyan vágtam vissza a kollégám hazugságára.

De a válaszod után nem csodálom hogy miért basznak ki veled a munkahelyen.

Az ilyen embereket mint téged, még az élet is szopat. Ebbe törődj bele.

2019. aug. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!