Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért én érzem magam rosszul,...

Miért én érzem magam rosszul, ha odamegyek valahová dolgozni?

Figyelt kérdés

Eddig három helyen dolgoztam, egyet magamtól hagytam ott, kettőnél pedig a problémám miatt küldtek el.

A gond az, hogy átlagos esetben jól érzem magam másokkal és szeretem, ha van dolgom. Viszont ha bekerülök egy munkahelyre akkor rémes. Valami hatalmas nyomást érzek magamon és csak az ismétlődik a fejemben, hogy béna vagyok, nem fog menni, el fogom rontani, mindneki le fog nézni, mindneki utál. A betanulási folyamatot is kicsit megalázónak érzem, mert én vagyok az, aki nem tud semmit. Pedig tudom, hogy ez normális, és azért tanítanak be, hogy nekem is menjen szépen az, amit csinálni kell. Csak egyszer volt velem az egyik helyen bunkó a főnök, mert még ügyetlen voltam, egyébként mindenki pozitívan állt hozzám és mondogatták, hogy ügyes vagyok és menni fog, tehát próbáltak megnyugtatni és motiválni.

Most nincs munkám és félek újat keresni. Nem akarom így érezni magam, nem akarom azt a tehetetlenséget és azt a nyomást érezni, mert még csak nem is nehéz vagy nagy felelősséggel járó munkákról van szó. Nem múlik a munkámon emberélet vagy ilyesmi.

Belegondoltam, hogy a munkahelyeknek munkaerő kell, ha elmegyek dolgozni akkor azért megyek oda, hogy nekik is meglegyen ez a munkaerő, tehát nem nekem kellene fo.snak éreznem magam, amiért dolgozom, mégis annak érzem magam, amint nekiállok.

Tudtok valamit tanácsolni? Vagy az ilyenekkel mindenképp szakemberhez kell menni? Mert egyébként inkább dolgozni járnék, mint orvoshoz, csak ezt nem tudom kezelni és azért egy tényleg egyszerű munkánál nem akarom folyamatosan depressziósan érezni magam amiatt, hogy dolgozom.



2019. aug. 9. 12:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én is pontosan ezt éreztem, aztán most olyan munkám van, hogy emberèletek múlnak rajta. Egy dolgom van: Figyelni 100%-osan 10-12 órában, és ha baj van akkor cselekedni azonnal.

Időközben akadt egy-egy kemény szinte egèsznapos kemény fizikai munka is, ahol a főnök külön megdicsèrt engem, hogy kiváló munkaerő vagyok és 10-szer többet dolgozom, mint a kollègàim.

Azóta rájöttem, hogy a "Nem tudom teljesíteni ezt a munkahelyi feladatot, béna vagyok hozzá" felfogàsom csupán az előző főnököm miatt alakult ki, aki egész műszak alatt a sarkamban állt és 5 percenkènt beszólt valami megalàzót, és azt ordította hogy én lusta vagyok és a pi csàmat vakarom csak. Végül pár nap múlva kirúgott, pedig még inni se jutottam el egész műszakban egyszer sem annyit robotoltam.

Neked is valami ilyesmi állhat szerintem emögött, ne félj! Megtudsz csinálni bármit!

2019. aug. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem egy pszichológus sokat segíthetne neked. Megtanítana leküzdeni ezeket a rossz gondolatokat.
2019. aug. 10. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!