Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lehetséges elvégezni egy...

Lehetséges elvégezni egy egyetemet levelezőn, ha azt a munkáltató semmilyen formában nem támogatja?

Figyelt kérdés

Látom, hogy kb az összes szabadságom rámenne és még a táppénz-kártya is sokszor kijátszásra kerülne. De kb az első 2-3 évet ki lehetne így húzni. Aztán viszont sok hetes gyakorlat lenne, amihez ez egyértelműen kevés. Olyankor jön a felmondás?

Örlődöm, nyakamon a beiratkozás.


Ja, és közben család is van :/


2019. aug. 12. 11:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%
A levelező elvileg arra van, hogy munka mellett csináld. De nem lehet... Nem értem mire jó ez az egyetemeknek.
2019. aug. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Biztosan nem fordítanám rá az összes szabadságomat, főleg család mellett. A gyerekekkel is lehet bármi, ami miatt szabadság kell.

Én járhattam főiskolára, a munkahelyem támogatott benne. És azért így sem volt egyszerű. Pedig akkor még családom sem volt.

Nem akarnak tanulmányi szerződést?

2019. aug. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én elvégeztem egy levelező szakot, 2 éves MSc-t, de ott nem volt gyakorlat. Félévenként 7 nap szabit jelentett (7 darab péntek-szombat volt), áttevős szombatok miatt volt olyan félév, hogy több.


Most készülök megcsinálni egy másikat, másik munkahelyen dolgozva, és engem is aggaszt a dolog, főleg hogy voltam nyaralni, nincs sok szabim, és nálunk év végén van kötelezően kiadott szabi. Úgy tervezem 6 darab péntekből csak 3-at veszek ki, második félévben viszont nem tudom mi lesz, mert akkor gyakorlat is van. És ez a kisebb rossz, másik egyetemen ugyanezen szakon 5 darab hétfő-szerda a konzultáció, azt már nem is kellene levelezőnek tekinteni..m

2019. aug. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

"Nem akarnak tanulmányi szerződést?"


Ez akkor működhet, ha olyan szakot csinálsz, aminek van köze a munkádhoz. Én például IT vonalon dolgoztam és gazdasági szakra jártam közben.

2019. aug. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Teljesen más, nem profilba vágót tanulnék, inkább csak saját szórakoztatásra.

A főnökömmel nagyon nem vagyok jóban, mondhatni utáljuk egymást, mint a xar. Teljesen elzárkózik a dolog elől.

A cégvezető még engedné (munkaügyes felé már továbbította a dolgot), de ki fogja kérni a főnököm véleményét róla.

2019. aug. 12. 12:13
 6/14 anonim ***** válasza:
50%
4: Nincs ilyen kikötés, hogy olyan munkakörben dolgozz, mint a választott szak. A lényeg, hogy a munkahely támogat a tanulásban, ennek fejében te vállalod, hogy x évig ott maradsz (jellemzően a képzés ideje).
2019. aug. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
#3 itt is első félévben 7 péntekről van szó. De van gyakorlati óra (javasoltan a nappalisokkal) és van kötelező gyakorlat, szemeszterről szemeszterre egyre hosszabb.
2019. aug. 12. 12:15
 8/14 anonim ***** válasza:
50%
Én is megcsináltam egy levelező MSc-t, de én úgy kerestem melót, hogy már tudtam, hogy megyek levelező tanulni, ha nem lehetett volna megoldania, akkor nem megyek oda. Így viszont olyan helyet találtam, ahol el lehetett cserélgetni a napokat. Pl egyik héten péntek - szombat suli, akkor azon a héten csak 4 napot dolgoztam, helyette viszont kövi héten 6-ot.
2019. aug. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
13%

Összegezzük:

- a munkáltató rosszul jár ezzel, mert kevesebbet tudsz dolgozni és még többet lennél távol

- a főnököddel rossz a viszonyod

- eltartani ezek szerint nem tudnak.


Én nem értem, hogy ilyenkor mit vársz, mi lesz? Vagy milyen válaszra számítasz, milyen csodára? Keress akkor részmunkaidős állást. Az ember akkor szórakozgat vagy így vagy úgy, ha megteheti...

2019. aug. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

cserélgetés nem oké. h-p van a munkarendem, tehát a péntek vagy vmilyen szabadság, vagy táppénz mindenképpen.


Maga a munkakör jó, simán lehetne mellette tanulni, és rugalmasan is kezelik a szabikat, tehát álom lenne, ha nem utálnánk egymást a főnökkel.

Viszont elég telített a környék, így elhelyezkedni nem nagyon tudnék máshol szakmába vágóan. Igaz, tudom, hogy ők sem találnának a helyemre könnyen mást.

2019. aug. 12. 12:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!