Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lehetséges elvégezni egy...

Lehetséges elvégezni egy egyetemet levelezőn, ha azt a munkáltató semmilyen formában nem támogatja?

Figyelt kérdés

Látom, hogy kb az összes szabadságom rámenne és még a táppénz-kártya is sokszor kijátszásra kerülne. De kb az első 2-3 évet ki lehetne így húzni. Aztán viszont sok hetes gyakorlat lenne, amihez ez egyértelműen kevés. Olyankor jön a felmondás?

Örlődöm, nyakamon a beiratkozás.


Ja, és közben család is van :/


2019. aug. 12. 11:57
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

#9!

ez egy álom munkahely család, kisgyerek mellett.

Tanulnék, talán pont a gyerek miatt, de persze magamért is. Azért, hogy adott esetben váltani tudjak. DE tanulni itt, ez mellett nagyon klasszul lehetne. Nincs éjszaka, nincs hétvége, a szabimat akkor és úgy veszem ki, ahogy én akarom, nem szólnak bele. Egyedül vagyok, abszolút magam osztom be az időmet.

Csakhogy a szabadságom hosszú távon kevés lesz a tanulmányokra. Márpedig ha elkezdem, a 4. évben nem fogom abbahagyni.

Pesze szerencsés esetben addigra akár szülhetek is még egyet és megoldódik a probléma, mert otthon leszek...


Tudod, szeretem, szeretném a munkámat, csak kicsit lennének mások a körülmények!

2019. aug. 12. 12:33
 12/14 anonim ***** válasza:
16%

"Tudod, szeretem, szeretném a munkámat, csak kicsit lennének mások a körülmények!"

"Teljesen más, nem profilba vágót tanulnék, inkább csak saját szórakoztatásra."


Ha szereted a munkádat és megélsz belőle, miért akarsz egy másik szakmát kitanulni?

4 évet pusztán szórakozásból olyan áron, hogy minden szabadságod rámegy egy kisgyerek mellett?

Hát nem ővele kéne töltened a szabadidődet?

Nekünk is kisgyerekeink vannak. Mivel anyagilag nem gond, elképzelhetetlen számunkra, hogy ne legyen közös családi nyaralás. Pláne 4 évig egyhuzamban!

A táppénzcsalást már nem is minősítem. Látom, erkölcsileg téged ez nem zavar (engem zavarna), de szerinted melyik munkáltató veszi be, hogy rendszeresen péntekenként beteg leszel, amiből pont hétfőre meggyógyulsz? És szerinted ilyenhez partner lesz a háziorvosod? Ha meg minden alkalommal egy hetet hiányozni fogsz, akkor a sok betegállományod miatt fognak mihamarabb kirúgni.

2019. aug. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Miatta tanulnék elsősorban. Problémás gyerek, az irány pedig olyan, amivel segíteni tudom őt, a tanulását, beilleszkedését. Ráadásul ha bejön, akkor utána többet lehetek vele.

Azt pedig nem mondtam, hogy hú de jól megélek belőle. Mondjuk láthatóan a váltás sem erről szól.


És vannak dolgok, amik már nem zavarnak, hiszen annyi minden egyebet látok a munkahelyemen, hogy ez a legkevesebb...

2019. aug. 12. 13:26
 14/14 anonim ***** válasza:
72%

6:

Törvényi kikötés nincs, de egy munkahely abban fog támogatni, amit ott is tudsz hasznosítani. Ha mondjuk tanulok valami mást, és utána vállalom, hogy még ugyanannyi évet lehúzok ott, akkor elêg valószínű, hogy utána viszont lelépek, hiszen azért tanultam mást, ezért nem igazán éri meg a munkáltatómnak ezt támogatnia.

2019. aug. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!