Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mentőápoló munka mennyire kemény?

Mentőápoló munka mennyire kemény?

Figyelt kérdés
2019. aug. 13. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Embere válogatja.

Én szerettem, de aki nem bírja a vért annak persze, hogy kemény. Az, hogy ott egy holttest előttem sosem zavart, de ezt sem bírja mindenki.

El lehet fáradni a nap végére, de pl. aszfaltozni rosszabb a 40 fokban.

Ezt neked kell tudnod, mennyire bírnád az ilyesmiket.

2019. aug. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2019. aug. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha lelkileg megvan benned az ami kell, hogy rajtad függhet emberek élete, és becsülettel, mindent beleadva tudnàd csinálni, akkor hajrá!

Ha csak azért mennèl, mert kívülről jó bulinak tűnik, akkor két lehetősèg van: Belevàgnàl és az első héten elsírnàd magad ès még aludni se tudnál. Vagy olyan mentős lennèl, akit különöskèpp nem érdekel semmi, a betegek meg plàne nem.

Az, hogy mennyire kemény vagy megterhelő, még kívülről is látszik. Rohanni, kell, azonnal cselekedni, azonnal hasznosítanod kell a fejedben lévő tudàst, nincs idő a legtöbbször gondolkodni, ès végig kell nèzned a szèttrancsírozott testeket is mondjuk egy tömegkarambolnàl, meg a vért, ürülèket, hànyàst, stb.

2019. aug. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

nem vagyok mentőapolo de eüben dolgozom és nem érzékeny lelkűeknek való.

A vért gondolom el tudod képzelni. De ott van az a folyamatos stressz is, hogy mindig tökéletesen kell teljesítenem, mert emberéletek múlnak rajtad.

Számomra a legrosszabb az egészben nem is maga a sérülések látványa volt, hanem az elesett emberek látványa. Ott lesznek előtted magányos öregek, akik elestek, és teljesen osszetortek magukat, ott lesznek előtted síró gyerekek, demencias betegek, akikre kulon figyelmet kell fordítani,stb...

Nem egy vidám munka...Es igen, segítesz nekik, de a segítséged eredményét általában nem látod, hanem csak a legelesettebb állapotukat.

2019. aug. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a legnehezebb része a kórházi szakasz! Tehát, amikor beviszed a beteget de le sem szarnak! Próbálsz valakinek referálni, de le sem szarják, aztán valami fruska elkezd fújkálni, hogy ezt is minek kellett idehozni! Szerintem ez a legnehezebb része, hogy tudd helyén kezelni a konfliktusokat. Persze a betegellátás sem mindig könnyű, de ha nagy baj van úgy is segélykocsit kell hívni! Ha pedig eset/rohamkocsin vagy ápoló akkor sokkal jobb világod van, mert orvos vagy tiszt mellett kell dolgoznod és így többet is tanulhatsz az esetekből.
2019. aug. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Minden tisztelet Nektek!
2019. aug. 17. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!