Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek érdemes várnom...

Szerintetek érdemes várnom erre az állásra? Lassan 3 hónapja váratnak.

Figyelt kérdés

Júniusban diplomáztam, az államvizsga utáni héten elmentem interjúra egy elég menő helyre. Ott az interjún azt mondták, hogy "majd szólnak, de ha nem, akkor telefonáljak be augusztus elején" ... Telefonáltam nekik, és most pedig azt mondta a vezető, hogy "még nem lett eldöntve, hogy felvesznek-e új embert, de 1-2 hónapon belül eldől és akkor visszahív"

Hmm. Közben kaptam más helyről is ajánlatot, szeptembertől mindenképpen dolgozni szeretnék, ezért logikusnak tűnik, hogy akkor ezt a céget elfelejtem. Nekem gyanús ez a várakozás, mintha nem akarnák megmondani, hogy "Bocsi, nem". Ti mit gondoltok?


2019. aug. 15. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
egyértelműen másik hely
2019. aug. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Más után néznék.
2019. aug. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Álláskeresésnél alapszabály, hogy aki először mond igent, azt fogadjuk el (ha egyébként megfelelő). Bizonytalanra nem szabad várni.

Esetleg azzal lehet próbálkozni, hogy szólsz az első helyre, hogy van másik ajánlatod, mi várható tőlük? Van, ahol ettől mozgásba lendül a gépezet, és föl is vesznek. De ezt csak akkor érdemes megjátszani, ha mindenképpen szívesebben mennél az első helyre, és a másodikat csak jobb híján fogadnád el.

Ha a második hely is ugyanolyan jó, akkor föl se érdemes hívni az elsőt. El kell fogadni a másodikat.

Egyébként mivel úgyis próbaidővel kezdesz, ha közben jön pozitív válasz az elsőtől, még akkor is kiléphetsz azonnal a másodiktól és mehetsz az elsőhöz. Az más kérdés, hogy én ilyet nem tennék.

2019. aug. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Erről én már lemondanék, és mást keresnék.
2019. aug. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy két hónap múlva ténlyeg kell nekik majd ember és pont téged vennének fel, no de ha nem? Inkább fogadd el a biztosat, max ha ez jobb, és felvesznek, akkor a másik helyen felmondasz.
2019. aug. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!