Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az ember karrierje elején...

Az ember karrierje elején kénytelen elviselni, hogy a tapasztalatlanság miatt nem tisztelik?

Figyelt kérdés

Tehát, amikor valaki munkahelyén elkezd dolgozni suli után, akkor jó eséllyel az egyetlen pont ami alapján a leendő kollégái meg tudják ítélni őt az a szakmai tudása, és mivel ez kezdetleges, ezért lenézik


Ezeken az éveken az ember, hogyan megy úgy túl, hogy érzelmileg negatívan élné meg (ami elindíthat egy depresszív véget nem érő kört)?



2019. aug. 17. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

???


Engem nem néztek le az elején sem. Nyilván tudták, hogy kezdő vagyok, és mindent elmagyaráztak, amit kellett. Vagy nem a legjobb helyet sikerült kiválasztanod, vagy csak bemeséled magadnak a lenézést. Vagy magadat nézed le igazából, mert túl sokat vársz magadtól, és a saját érzéseid vetíted a többiekbe.


Emellett igaz, hogy az élet viharai mindenféle reakciókat elindíthatnak az emberben, de azért túlérzékenynek sem kell lenni. Mármint ha az vagy, akkor dolgozz rajta, hogy ne legyél, mert a te életedet fogja ez megkeseríteni (meg persze a körülötted élőkét is).

2019. aug. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

Miért néznék le?

Ha lelkiismeretesen és proaktívan, legjobb tudása szerint dolgozik, akkor nem fogják lenézni

2019. aug. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Magyarországon igen. Nyugat-Európában viszont egyik hétről a másikra befogadhatják az új dolgozót. Én legalábbis ïgy tapasztaltam. A magyar mentalitás szerint az újoncot szïvatni és alázni kell, mert úgy gondolják, ettől lesz jó dolgozó. Szocializmusból megragadt gondolkodásmód.
2019. aug. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Lenézés alatt azt értem, hogy inkább egymással beszélnek és amikor bevonnának, akkor vagy nem érdekel az amit mondanak, vagy annyira ők sem akarnak bevonni elsősorban ezért nem teszik érdekessé számodra


Magyarul nem beszélgettek nap közben, 8 órán keresztül csendben ülsz, és a gondolataiddal vagy + a munka


Külföldön is ugyanez a tapasztalatom, bár lehet, hogy kevés munkahelyen voltam eddig

2019. aug. 18. 14:45
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy te nem akarsz beszélgetni arról amiről ők, azt nem kellene összekeverni a tiszteletlenséggel, alázással stb.
2019. aug. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!