Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek egy állásinterjún,...

Mit tegyek egy állásinterjún, ha nem érek annyit, mint amennyit kérek?

Figyelt kérdés

Tudom, a legegyszerűbb az, ha nem kérek többet, mint amennyit érek, de a dolog nem ilyen fekete-fehér.


Amit kérek, az nem az álom jövedelem, hanem az "ebből még kijövök" fizetés. És az a baj, hogy a tudásom meg a képességeim nem érnek annyit, mint amennyire szükségem volna. Kicsit olyan érzés ez, mintha nem érdemelném meg a létezést.


Az iskolában szerzett papírom mögött nincs valódi tudás. Az iskolából az erőforrás hiányzott, belőlem meg a szorgalom.


Nincs mögöttem sok év tapasztalat. Nem vagyok pályakezdő, de még sokszor tanításra szorulok.


Nem rendelkezem a divatos kompetenciákkal, mint jó problémamegoldó képesség, kiváló csapatjátékos, stb. Ha úgy érzem, kifoghat rajtam egy probléma, nagyon hamar stresszes leszek. Emellett nehezen barátkozom.


Egy ideig próbáltam magammal elhitetni, hogy nekem a monotónia tűrés az erősségem, mondván hogy az állandóság nyugalmat ad, de ez sem igaz. Valójában hamar unatkozni kezdek és a precizitás elveszik belőlem. (Viszont, mint fent írtam, a kreatív feladatokhoz meg túl stresszelős vagyok.)


Huszas éveimet taposó nő vagyok. Ráadásul kifejezetten csúnya, mégis úgy érzem, szülőgépnek néznek a munkaadók.


Nincsen nyelvtudásom. Sok helyre mondjuk nem is kell, de azért volt már belőle hátrányom


A túlsúly hátráltat a munkában. Ha csak 20 percet állnom kell, a hátam már nehezen viseli a plusz kilók tartását. Hamar le kell ülnöm, hogy egy kicsit kihúzhassam magam. (Olyankor teljesen nekifeszülök a széktámlának és úgy nézek ki, mint aki vajúdni készül. Borzasztó így létezni a kollégák szeme láttára)


Sem a fizetés emeléshez, sem egy jobb állás megszerzéséhez nem tudok előrukkolni valami plusszal. Szerintetek mit lehetne belőlem kisajtolni, hogy jobb legyek?


2019. aug. 22. 23:15
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

A te nem hiszed el, akkor más se fogja.


Én 26 éves vagyok, 1 éve dolgozom az álom munkahelyemen, úgy felvettek vezető pozícióba, hogy 3 hónapot dolgoztam ebbe a szakmába, próbaidőn voltam egy másik helyen, előtte 1 percet se és a mesterképzés felénél jártam még csak, ahol ezt tanultam. Nem lehet úgy hozzáállni, hogyha te is bénának tartod magad

2019. aug. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
8%
Ha te nem hiszed el, hogy érsz annyit, akkor más sem fogja. Ha ennyire negatívan állsz a munkakereséshez, ne is járj interjúra, tök felesleges. Meg kell tanulnod elfogadni magad. Értékelni magad. Menedzselni magad. Ezek nélkül esélytelen vagy.
2019. aug. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit pofátlannak, rámenősebbnek kell lenni és megfordítani az interjút: nekik van szükségük rád, nem pedig neked rájuk. Az önbizalmadat csak úgy fogod tudni növelni, ha valójában elégedett leszel magaddal. Mi akadályoz meg abban, hogy diétázz, sportolj, jobban nézzél ki? Mi akadályoz meg abban, hogy eljárjál nyelvet tanulni? Amik zavarnak, az ellen kell tenned, dolgoznod nem keveset. Mi az, hogy szülőgépnek néznek? Ha így érzed, hogy erre kanyarodik a beszélgetés, vállald őszintén, hogy még normális párkapcsolatod sincs, úgyhogy ezen kár egyelőre aggódni. Nyílt lapokkal játsszál, legyél őszinte, egyenes, az mindig jó útra visz.
2019. aug. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
43%
Pofátlannak, rámenősnek. Na igen, ez így igaz. De ahhoz olyan embernek is kell lenni, jó vastag bőr a képen, szerencsés esetben van mire verni, de ez már a ritkábbik eset, sőt kihalóban van. Tudni kell ripacskent verni magad a semmire, mindenféle adott szakmához való végzettség nélkül, nyalni, árulkodni a többiekre és akkor ki fogsz jonni a fizetésedbol. Másik alternatíva, ha becsületesen dolgozol, tulorazol mint a katonatiszt, akkor talán kapsz annyit hogy meg tudj élni, félre tudj rakni, hogyha otthon szét megy valami tudd pótolni, vagy ha szét megy a fogad be tudj fizetni magánrendelesre. Persze mindez csak akkor igaz, ha nem albérletben laksz.
2019. aug. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is kicsit így érzem magam, bár én kellően keresett szakmát választottam - szoftverfejlesztői, és az átlagos szoftveres fizetésnél alacsonyabb fizetésből is kijövök. De pl. nincs autóm, se nagyon semmi extrát nem csinálok.

Az egyik dolog, amit írnak, hogy próbáld felturbózni az önbizalmad. A másik dolog, hogy azért tegyél is a sikerért! Azért ha tényleg minimálisat tudsz nyújtani, akkor úgy becsületesen tényleg nehéz többet elvárni fizetésként. Pl. tanulj nyelveket- elsősorban angolt. Azt már otthon is lehet.

A harmadik dolog, hogy próbálj faragni a költségeiden. Írd fel magadnak, hogy mi az amire TÉNYLEG szükséged van, és mi az, amire nem. Pl. mondod, hogy túlsúlyos vagy. Nem lehet, hogy túl sokat szánsz kajára? Netalán egészségtelen és drága kajákra (édességek, chips, gyorséttermi kaják pont ilyenek!)?

2019. aug. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%

ne aggódj, a munkáltatók nem fognak többet fizetni, mint amit érsz.

Egyébként, képezd magad, és sportolj, fogyj le.

2019. aug. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!